• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Suv lub kombi do 40 tys najlepiej benzyna potrzebuje rady :) Hyunday i40/xc35 albo inne ?

s1ash

Początkujący
Punktów
0
Witam

Rozglądam się za jakimś kombi lub suvem najlepiej w benzynie póki co wpadły mi w oko Hyunday i40, 2.0gdi i ix35 tez 2.0 co sądzicie o tym samochodach ? Znajomy ma i40 ale diesla i siedziałem w nim i super się smigało wrażenia fajne, ale nie chce właśnie diesla obawy o te dpf, dwumasy itp. Autko i tak nię będzie tras jako takich robić wiadomo tam 2/3 razy gdzieś dalej na jakieś wakacje itp a tak to miasto i coś poza miastem. Jeszcze myślałem nad kugą ale same diesle tylko widzę, jeszcze brałem pod uwage Kia sportage ale średnio mi się podoba tzn żonie :)

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
253
Miasto
Podkarpacie
Mam bliźniaczego sportage z 2.0 MPI i już daje radę i co najważniejsze ma 5 biegową skrzynie bez koła dwumasowego i w przyszłości jeśli zaczniesz dużo jeździć przyjmie instalację gazową .
Automatyczne połączenie postów:

Z grupy vag'a to z czystym sumieniem można polecić 1.6 MPI ewentualnie 1.8 T MPI . Z tsi to tylko 1.8 trzeciej generacji .

Ostatnia edycja:

s1ash

Początkujący
Punktów
0
SUW- RAV IV , kombi Prius III lub Avensis.
No też nad ravka myślałem w benzynce ale nie wiem czy coś sensownego kupie w tej kwocie bo tak trzymają cene. Gdzieś na yt oglądałem film od użytkownika jakieś ravki z 2010 w dieslu i 2.0 i że tam dwumasy nie ma ???

Ostatnia edycja:

s1ash

Początkujący
Punktów
0
A jak jest z tymi crdi silnikami w kia 1.7 nie ma dwumasy ??? Bo jedni gadają że jest a inni że nie ma i się gubie.

s1ash

Początkujący
Punktów
0
Tak patrze znalazłem jakieś renówki megane 2 z 2016 rp silnik 1.5dci 90km niby bez dwumasy ale z dpf, lecz podobno ten dpf jest już mniej uciążliwy z tego co czytałem ? Pchać się w to czy nie ?

Stanisław 1946

Weteran
Zweryfikowany Mechanik
Punktów
982
Miasto
Szczecin
| 2015 Irej 2016 rok | 156 000 km | 1.6 16v --120km benzyna !

Stan samochodu jest bardzo dobry pod każdym względem. . Wszelkie potrzebne naprawy były wykonywane na bieżąco. Niedawno tarcze i klocki hamulcowe oraz kompletne zawieszenie.
Dobry bajer nie jest zły. Kupuj raczej z dobrym fachowcem.
W mojej RAV-4 dwudziestoletniej wymieniałem tylko klocki.

s1ash

Początkujący
Punktów
0
Wrzucam kilka co znalazłem, co sądzicie :> ??

https://www.otomoto.pl/oferta/subar...zji-bardzo-ladny-100-bezwypadek-ID6DVPUd.html do tego bym pod gaz raczej ogarnął

Endrej

Początkujący
Punktów
3
s1ash, a jaki silnik w ogóle szukasz? bo raz diesel raz benzyna, raz suv raz kombi, jak głównie miasto to benzyna może z lpg?
Zobacz może na Volvo V70, Lagunę III Grandtour, Mondeo, z mniejszych może Astra J?
A jak się boisz o dwumasy i dpf to może Audi 80? No już trochę inne czasy mamy, 95 rok już dawno za nami, dzisiaj DPF to nie jest wielka jakaś technologia tak samo dwumas to masz wszędzie nawet w benzynach.

s1ash

Początkujący
Punktów
0
s1ash, a jaki silnik w ogóle szukasz? bo raz diesel raz benzyna, raz suv raz kombi, jak głównie miasto to benzyna może z lpg?
Zobacz może na Volvo V70, Lagunę III Grandtour, Mondeo, z mniejszych może Astra J?
A jak się boisz o dwumasy i dpf to może Audi 80? No już trochę inne czasy mamy, 95 rok już dawno za nami, dzisiaj DPF to nie jest wielka jakaś technologia tak samo dwumas to masz wszędzie nawet w benzynach.

Raczej już zostaje przy benzynie, bo jednak to drugie auto będzie mniejsze przebiegi robić, myśle też potem wsadzić lpg ale sam nie wiem patrząc na znajomych ile problemów z gazem mają. Tak patrze też za mitsubishi asx 1.6 benzyna, możę ford c-max 1.6 ? tylko nie wiem jak z tymi silnikami, nad volvo się nie zastanawiałem dzięki za propozycję. Wiem że w benzynach jest dwumas no ale tam to trzeba się postarać o wymianę z tego co wiem.

Do góry Bottom