• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Suzuki grand vitara i 1.6 wysoka temperatura wody

roberto123

Początkujący
Punktów
0
Witam wszystkich
Niedawno kupiłem Suzuki grand vitara i 1.6 2002r przebieg 160000 km, mam problem z przegrzewającym się silnikiem,powodem tego może być słaby silnik ponieważ samochód ciągnie łudkę około 450 kg i bardzo strome podjazdy praktycznie 30 km pod górkę .Po pierwszym wyjeździe na ryby wymieniłem sprzęgło wiskotyczne stare faktycznie nie działało jak trzeba (stare w drodze musiałem zablokować blachowkrętami bo nie dało się jechać i było ok) ;) ,ale i na nowym znowu się zagrzał.Dodam że po zakupie wymieniłem;rozrząd komplet ,wszystkie oleje ,płyn w chłodnicy ,przewody od chłodnicy w normie, chłodnica prawie jak nowa,była także zamulona nagrzewnica z którą mam mały problem aby teraz odpowietrzyć(sprawdzałem także testerem na obecność CO2 czy nie idą spaliny do układu i jest OK) ale podejrzewam że po zrobieniu 100-200 km problem zniknie .
Moje pytanie brzmi czy nie dało by się jakoś dodatkowo wspomóc chłodzenia silnika? Pomyślałem o małej chłodnicy oleju żeby wspomogła układ chłodzenia silnika na przykład coś takiego;https://Suzuki grand vitara i 1.6turboworks.pl/product-pol-11375-Zestaw-chlodnica-oleju-Slim-7-rows-140x50x50-AN8-silver.html
a może macie jakiś inny pomysł?
Dodam że podczas jazdy bez przyczepki wszystko jest OK

roberto123

Początkujący
Punktów
0
większa chłodnica- tak myślałem tylko nie wiem jak ją dobrać, gdzie kupić ,wentylator chłodnicy na pstryczek- u mnie jest wiskoza ,ogrzewanie włączone na full podczas pokonywania wzniesień- znam to miałem ją zapchaną dlatego nic nie pomagało ,wyłączone wszystkie odbiorniki prądu o tym nie pomyślałem ale trochę pomoże.
Co wyższych obrotów na niskim biegu racja ale powiedz sam czy na niezbyt stromym podjeździe 2-3 km autostrada będziesz jechał na 3 biegu? aż się prosi o 4
A co myślicie o tej chłodnicy olejowej czy robiła by jakąś robotę

roberto123

Początkujący
Punktów
0
dzięki za konkretną odpowiedz nie jestem mechanikiem dlatego wolałem zapytać kogoś kto się na tym zna , coś mi świtało że to chyba złe rozwiązanie.Zostaje chyba wymiana chłodnicy na wydajniejszą, większą tylko nie wiem jak ją dobrać i gdzie kupić.

WOODOO

SuperMechanior
Punktów
2463
Typ jeździ szrotem w którego układzie chłodzenia pływają żaby i inne glony i jest zdziwiony, że mu się silnik przegrzewa...:)
No normalnie jajca jak berety...:)

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
21
Miasto
Wolomin
A mi się wydaje że po prostu ta twoja chłodnica sypie się że starości albo jest zabite system bo jeśli masz sprawny termostat wentylatory odpalaja wszystkie biegi to żebyś ciągnął naczepe z ciągnika to nic się nie powinno Ci gotowac

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
21
Miasto
Wolomin
Jeśli Ci się się przegdzewa to jest
Problem x wymiana ciepła wieksza chłodnica oleju napewno.cos zmieni tylko czy to będzie opłacalne. Sprawdź na początek czy twoja chłodnica nie jest rózbita

Do góry Bottom