1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Syczenie z silnika przy gazowaniu

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Radek97, 8-04 20.

1. Radek97

Radek97 Nowy

Docenione treści:
    1
    Witam! Z góry przepraszam za niejasne pisanie, ale jestem teoretycznie laikiem...

Mam Forda Focusa C-Max, 1.6 benzyna z 2004 roku. Od niedawna pojawił mi się problem z "burczeniem" w aucie przy jeździe jak i staniu... Podejrzewałem że chodzi o wydech, podjechałem do znajomego mechanika i okazało się że przepaliła się siatka łącznika przy wydechu, wymienił i już wszystko poprawnie chodzi. Od 3-4 miesięcy zauważyłem, że tylko przy gwałtownym dodaniu gazu z silnika słychać pojedyncze syczenie w silniku co można usłyszeć w nagraniu. Dodam, że nie ma problemów w trakcie jazdy - jeździ się elegancko, płynnie bez żadnych problemów czy większego spalania (pali 8/9 litrów na setke odkąd go kupiłem w maju tamtego roku). Byłem wcześniej u mechanika i mówił że tak najwidoczniej ma być, ale coś mi tu nie pasuje... Ktoś wie o co może chodzić i czy w ogóle się tym przejmować?

Dzięki wielkie Pany!

2. Radmor

Radmor Gaduła

Docenione treści:
    296
    ....gdybyś mógł to nagranie przedłużyć jeszcze np. o 54 sekundy ..było by łatwiej udzielić podpowiedzi .

3. Radek97

Radek97 Nowy

Docenione treści:
    1
    Myślałem że tyle wystarczy, bo tylko taki dźwięk wydaje przy gwałtowniejszym gazowaniu, nic po za tym. Jutro wkleję dłuższą wersję

4. Radek97

Radek97 Nowy

Docenione treści:
    1

- Jak słychać, przy normalnym dodawaniu gazu jest ok, od 22 sekundy gaz jest dodawany gwałtownie co jakiś czas i słychać ten nie przyjemny dźwięk :/

- Tutaj nagranie przy wydechu, chodzi normalnie, w nagraniu jest ten dźwięk bardzo wyolbrzymiony, ale wydaje mi się że po zgaszeniu silnika czuć spaliny na zewnątrz...

@toomii76 EDIT DÓŁ: Tak myślałem :D spodziewałem się takiej odpowiedzi :D

Ostatnio edytowano: 9-04 20
    toomii76 lubi to.
  5. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    5 860
    Miasto:
    turek
    WRC.
    Warcy, Rycy, Cescy.

Ciężko tak przez ekranik telefonu diagnozę postawić. Coś syczy i coś pierdzi. Czasem trzeba się pobrudzić żeby coś stwierdzić. Niestety :)

Ostatnio edytowano: 9-04 20
    Radek97 lubi to.
  6. wjtek89

wjtek89 Uczestnik

Docenione treści:
    84
    Miasto:
    Rdm
    BLOW OFA MAsz mordeczko (taki tjuning)

Radek97 lubi to.
  7. Radek97

Radek97 Nowy

Docenione treści:
    1
    No i zajebiście, można kończyć temat :p Tak na poważnie, @toomii76 - jak wspominałem byłem u jednego z mechaników i powiedział, że tak ma być a też coś grzebał. No nic, poszperałem w internecie jeszcze bardziej i drogą eliminacji wybrałem jedyny optymistyczny scenariusz - zwykły odgłos przepływającego powietrza przepustnicy. Wyczyszczę i zobaczę. Jak będzie dalej sykać to popatrzę dalej. To moje pierwsze auto, pasuje się coś o nim więcej dowiedzieć ;)

8. alf28

alf28 Bywalec

Docenione treści:
    103
    Miasto:
    wieś
    też to kiedyś w jakiejś fieście, czy fokusia zauważyłem.
    myślałem, że to jakaś nieszczelność, ale nic nie znalazłem.
    przy krótkim i gwałtownym ruchu przepustnicą, brzmi to jakby zasysał jakieś lewe powietrze.