• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Szarpanie na LPG przy gwałtownym wciśnięciu gazu

kaspearv12

Nowy
Punktów
0
Witam,
Mam problem, mianowicie gdy mam wbitą jedynkę albo dwójke i najniższe obroty to po wciśnieciu gazu w podłogę przez chwilę silnik się dławi i dopiero potem normalnie przyspiesza. Problem występuje tylko na LPG a na benzynie jest normalnie. Autko miało błędy z dwoma sondami, które już wymieniłem oraz z jedną cewką (też wymienione). Aktualnie komputer nie pokazuje żadnych błędów. Wcześniej jak byłem u gazownika to ustawił mi mieszankę, dzięki czemu sytuacja trochę się poprawiła ale nie znikła całkowicie. Z tego co wyczytałem to często przyczyną takiego stanu jest uklad zapłonowy. Akumulator jest już na wyczerpaniu (aktualnie nie chcę go wymieniać ze względu na to że autko będzie stało nieużywane przez kilka miesięcy) a napięcie na zapalonym silniku to jakieś 13.9-14V więc tutaj moje pytanie:
- czy może to powodować takie szarpanie?
- czy tak niskie napięcie na uruchomionym silniku jest normalne dla słabego akumulatora czy też może to być powiązane z alternatorem(i ewentualnie jak zdiagnozować alternator)?

Do góry Bottom