• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Szczypce Segera

Kaftan

Początkujący
Punktów
4
Witam, ostatnio coraz częściej mam do czynienia z zabezpieczeniami Segera... Dość mam wydawania kasy na jednorazówki w których "dziubki" wytrzymują jeden lub dwa pierścienie... Tu rodzi się mój problem, wymysł, chęć wydania kasy... jak zwał tak zwał.
Knipex oferuje w zasadzie dwa duże zestawy do pierścieni zew-wew.

Tylko w zasadzie czym one się różnią od siebie, poza budową ?
Oba zawierają zestaw 12-25 i 19-60 oba mają 4 szczypce proste i tyle samo zagiętych pod kątem 90 stopni. Różnica w cenie to przeszło 150 zł
Jest jeszcze walizka z pianką... która jest tym samym co zestaw w futerale z materiału

Reszta to pomniejszone zestawy dzielone na pół, lub wkłady piankowe z sześcioma szczypcami, cała reszta do kupienia luzem..
Pytanie brzmi czy są jakieś zestawy szczypiec powiedzmy 3-15mm i 50-100mm? Nie chodzi mi o markę, cokolwiek co wytrzyma trochę dłużej niż "no name" z marketu.

roger18sx

SuperMechanior
Punktów
21
Miasto
SANOK
Niedawno zakupiłem szczypce firmy Kuźnia i są dużo trwalsze od tych tanich. Mam jeszcze taką zasadę ża przed demontarzem ostukuje pierścień bo lubi się zakleszczyć.

Do góry Bottom