• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

T4 nie wysprzęgla

Damianekone

Uczestnik
Punktów
0
Cześć, klient wymienił sobie sprzęgło w T4 motor 2,4, wraz ze sprzęgłem wymienił wysprzęglik i pompkę sprzęgła oraz łożysko oporowe z łapą, jednak dalej nie rozłącza skrzyni z silnikiem, zdejmowaliśmy skrzynie i tarcza założona dobrzem wszystko wydaje się ok, a jednak sprzęgło nie działa, sprzęgło dodam że zostało odpowietrzone, ciekawy przypadek :D

wojtis94

SuperMechanior
Punktów
39
Miasto
Warminsko maz.
Sprzęgło na pewno do tego wozu i silnika? Raz omyłkowo założyłem sprzęgło z golfa 3 do golfa 4 w tdi i tak samo miałem problem z wysprzęglaniem.

M hd

SuperMechanior
Punktów
15
Tarcze na wałek przymierzałeś, chodzi bez oporów . Łożysko w kole zamachowym sprawne?

MIKUr1

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
262
Miasto
Okolice Krakowa
Źle dobrane sprzęgło raczej. Robiłem tak jakiegoś Citroena, tylko nie pamiętam jaki to był. Przyjechał na lawecie z nowym sprzęgłem, po wymianie było gorzej niż przed, właściciel auta się wku*wił, bo mu chcieli skrzynie wymieniać. Okazało się, że są dwa rodzaje sprzęgła i założyli nie to co trzeba.

Damianekone

Uczestnik
Punktów
0
Źle dobrane sprzęgło raczej. Robiłem tak jakiegoś Citroena, tylko nie pamiętam jaki to był. Przyjechał na lawecie z nowym sprzęgłem, po wymianie było gorzej niż przed, właściciel auta się wku*wił, bo mu chcieli skrzynie wymieniać. Okazało się, że są dwa rodzaje sprzęgła i założyli nie to co trzeba.
Sprzęgło dobierane w dwóch różnych hurtowniach i obie dobrały dokladnie to samo

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1589
Miasto
Kaczory
Może jakaś rzeźba - inna skrzynia, silnik? Masz opcje porównać założone sprzęgło ze zdjętym?
Automatyczne połączenie postów:

I raz też miałem przypadek, że jakieś asy założyli tarcze odwrotnie... Tylko to w jakiejś osobówce było.

Damianekone

Uczestnik
Punktów
0
Może jakaś rzeźba - inna skrzynia, silnik? Masz opcje porównać założone sprzęgło ze zdjętym?
Automatyczne połączenie postów:

I raz też miałem przypadek, że jakieś asy założyli tarcze odwrotnie... Tylko to w jakiejś osobówce było.
Tarcza zalozona dobrze, nie jestem zbawca t4, chcialem gościowi pomoc po innym warsztacie a jak kazdy wie to najchujowszarl robota (zgodzilem sie tylko dlatego ze z klientem zbam sie bardzo dlugo)

M hd

SuperMechanior
Punktów
15
Odpowietrz dobrze z koła czasem pomaga

Corel

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
59
Miasto
Świdnica
Podobno... Spróbuj jeszcze dać mu ciśnienie maszyną, może pompa już na wykończeniu.

MIKUr1

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
262
Miasto
Okolice Krakowa
Jeśli pedał masz twardy i czuć, że docisk robi opór to masz tylko dwie opcje - za gruba tarcza, uszkodzony/wadliwy docisk.

Damianekone

Uczestnik
Punktów
0
Jeśli pedał masz twardy i czuć, że docisk robi opór to masz tylko dwie opcje - za gruba tarcza, uszkodzony/wadliwy docisk.
jakiś opór robi, bo tam jest taki "wizjerek" i widać że docisk jest wciskany, pytanie czy nie za "lekko"

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1589
Miasto
Kaczory
Ja zakladam wezyk z strzykawa 100ml na odpowietrznik, wyciagam z niej tlok, nalewam plynu do strzykawy, odkrecam odpowietrznik i pompuje pedalem tak ze przeleje jakies 200-400ml plynu.

Turbodoładowanie

Uczestnik
Punktów
3
No masz rację już pomysłu nie mam skoro pompa,sprzęgło itd było wymieniane ciekawy temat

Fryderiq

SuperMechanior
Punktów
77
Miasto
.
Stawiam na niepasujące sprzęgło, pytanie czy założone coś wartego uwagi czy jakiś "krzak"?
Jaki to rocznik?