1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Takie uszkodzenie sondy Lambda

Dyskusja w 'Silniki benzynowe' rozpoczęta przez użytkownika anim7991, 10-07 20.

1. anim7991

anim7991 Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    łódź
    Takie uszkodzenie sondy, czy zdarza się takie samoczynne uszkodzenie?
    sonda lambda.jpeg sonda lambda 2.jpeg

2. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    707
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    widac ze wypalona ze hoho

3. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    895
    Miasto:
    Szczecin
    Tak zdarza się omijającym warsztaty.

4. anim7991

anim7991 Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    łódź
    No wypalona właśnie. Mechanik w okolicy mówi, że mu się nigdy nie zdarzyło taki uszkodzenie. Co najlepsze, miałem samochody z przebiegami 200tys gdzie sonda nie była ruszania a tu po 146tys taki kwiatek.

A panowie, jeszcze pytanie. Czy jak oddaje samochód do mechanika a on na pałę wymienia przykładowo cewki itp a na końcu rozkłada ręce to mogę mu normalnie te części oddać i nie płacić?

5. Mattii

Mattii Gaduła

Docenione treści:
    175
    Miasto:
    Maszewo
    Tak

6. blayders

blayders Bywalec

Docenione treści:
    146
    Miasto:
    Podkarpacie
    Za części jak najbardziej oraz ich wymianę . Za diagnostykę typu podłączenie pod komputer , pomiar ciśnienia sprężania , sprawdzane upływności prądu itp. będzie ciężko nawet jak pójdziesz do sądu - tu już dobra wola warsztatu .

7. anim7991

anim7991 Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    łódź
    Pytam, bo ostatnio kuzyn miał problem z samochodem i teraz ma cały bagażnik nowych cewek cewek (V6), czujnik położenia wałków czy wału, pompę paliwa, sonde itp warte ogólnie kilka tysięcy a co nowy to mechanik powiedział "nie będę przynajmniej za robociznę liczył". Więc jak to jest - jest jakaś odpowiedzialność czy wymiana "pa pałę" to standard?

8. Iredo

Iredo Uczestnik

Docenione treści:
    49
    Mechanik powinien wiedzieć co robi.
    Zdarza się że za konkretną usterka mogą odpowiadać 2 rzeczy wtedy informuje się klienta jaka jest najjprawdopodobniejsza przyczyna. I jeśli klient się zgadza wymieniamy jedno drugie lub oba elementy odpowiedzialne.
    Ja mam ten komfort że np czujnik lub cewke mogę oddać bo można je założyć bez przykrecania i sprawdź ić czy jest poprawa.
    Jak kupisz coś w sklepie, zwłaszcza czesci elektryczne to nie ma zmiłuj jeśli jest rozpakowane.