• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Terminal Płatniczy

potegat

SuperMechanior
Punktów
4
Miasto
Jędrzejów
Od stycznia z racji nowego ładu każdy warsztat z kasą fiskalną musi mieć możliwość rozliczania się bezgotówkowo, a do 1 lipca 2022 terminal płatniczy ma być połączony z kasą. stąd pytanie o jakiś tani terminal, może ktoś ma coś sprawdzonego.

samspec13

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
638
Miasto
europolonia
Bez pośpiechu zależy co dla kogo , bo i telefon komórkowy możesz użyć w tej chwili jako terminal.

potegat

SuperMechanior
Punktów
4
Miasto
Jędrzejów
Z tego co wiem to elzab K10 online ma możliwość współpracy z terminalem płatniczym.

Piotr_Ł

SuperMechanior
Punktów
28
Miasto
Lublin
Mój magister od kas powiedział żeby narazie korzystać z blika i przelewu bankowego, a bliżej czerwca rozglądać się za terminalem. Poczekajmy i zobaczymy jakie terminale będą kompatybilne i w jaki sposób terminal ma się komunikować z kasą.

selim

SuperMechanior
Punktów
290
Miasto
Sląsk
Ja już mam pare lat …ale nie jest tak, ze od 1 stycznia każdy musi mieć?

LuK444Sz

Gaduła
Punktów
8
Miasto
Miechów
Ja już mam pare lat …ale nie jest tak, ze od 1 stycznia każdy musi mieć?
Od 1 stycznia masz mieć instrument do płatności bezgotówkowych. Więc możesz korzystać na razie z BLIKa.

Swoją drogą widziałem już kilka interpretacji tego przepisu. Niektóre mówią, że nawet od czerwca, czy tam lipca możesz korzystać z BLIK, a jeśli masz terminal to wtedy musi być połączony z kasą.

Oczywiście nic dokładnie i jednoznacznie się nie dowiesz, infolinia KAS nie była w stanie jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć

Mattii

SuperMechanior
Punktów
205
Miasto
Maszewo
A przelew to nie płatność bezgotówkowa? Nie może być?

botek

SuperMechanior
Punktów
64
Może być przelew bo to płatność bezgotówkowa. Natomiast wszyscy by chcieli płatność zbliżeniową ;)

ojek

SuperMechanior
Punktów
116
Miasto
Węgrów
Z tego co rozmawiałem z moim serwisantem kasy to przelew jak najbardziej również się liczy , bo ma być po prostu "inna forma płatności niż gotówkowa " ale również polecali mi żeby dla wszystkiego też bliki przyjmować

Regaciarz

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
200
Miasto
Wasilków
A przyjdzie jakiś pajac z ulicy którego pierwszy raz widzisz i chce bezgotówkowo, jakoś nie widzi mi się dawać faktury na przelew a powiesz nie to okaże się, że kontrola. Eservice daje mi póki co jakiś śmieszny terminal bez abonamentu "żeby był" i można było użyć i gwarancję, że jeśli do lipca nie będzie działać z kasą wymienią na inny.
Kasę mam na szczęście Elzab K10.

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
381
Miasto
Podkarpacie
Od 1 lipca kasa online ma być podpięta pod terminalem płatniczym . Sam szukam terminalu do mojej kasy-onlline ale najbliższy termin dostawy nowej partii terminali to październik 2022 czyli za późno :(
Terminal przynajmniej w moim przypadku będzie podłączony po usb .

K97K

Początkujący
Punktów
0
Jeśli byście potrzebowali terminala, służę pomocą.
Tak się składa że jestem w stanie pomóc pozyskać terminale z Polski bezgotówkowej i nie tylko.
Teraz jest fajna promocja ważna jeszcze przez chwile gdzie można dostać terminal z PWOB 5 miesięcy całkowicie za darmo, a potem 19,90.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania albo potrzebuje terminala to służę pomocą.
Można oznaczać albo dzwonić
Tel: 660 721 230

lukkiwlkp

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
765
Miasto
Pogorzela
Nie wszystkie kasy obsługują różne terminale ....
Mój terminal zrobił płatność 2 razy ... po czym się "rozkodował" a infolinia ma w 4 literach twój problem . Wychodzę z założenia za "ma być terminal " I jest . O na tym sie kończy....

K97K

Początkujący
Punktów
0
Nie wszystkie kasy obsługują różne terminale ....
Mój terminal zrobił płatność 2 razy ... po czym się "rozkodował" a infolinia ma w 4 literach twój problem . Wychodzę z założenia za "ma być terminal " I jest . O na tym sie kończy....
Jakiego masz operatora kart? Jeśli eService odezwij się Pw, zrobię co mogę aby to ogarnąć.
Podaj też model terminala proszę.

@selim - Ten Pax A50 nie ma jeszcze aplikacji do integracji z kasą online, ale to kwestia czasu bo pracują już nad aplikacją i jest na ukończeniu, ale na ten moment jest to zbędne bo i tak okres wprowadzania obowiązkowej integracji przesuneli.
Automatyczne połączenie postów:

Od 1 lipca kasa online ma być podpięta pod terminalem płatniczym . Sam szukam terminalu do mojej kasy-onlline ale najbliższy termin dostawy nowej partii terminali to październik 2022 czyli za późno :(
Terminal przynajmniej w moim przypadku będzie podłączony po usb .
Zamiast terminala weź pinpad, taniej i wygodniej.
U jakiego operatora pytałeś?
Jeśli chcesz mogę zrobić Ci ofertę na pinpad w eService, w ciągu 3 dni od podpisania umowy miałbyś go zainstalowanego u siebie

K97K

Początkujący
Punktów
0
Na ten moment od 1 stycznia 2025 ma wchodzić

Do góry Bottom