1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Termostat 1,8t AEB

Dyskusja w 'Chłodzenie silnika' rozpoczęta przez użytkownika Varius, 12-03 19.

1. Varius

Varius Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam. Zabrałem się za zmianę termostatu w audi 1,8t. Po odkręceniu dolnego węża stary termostat był jak przyklejony. Zakładając nowy nie da się go tak wsadzić, żeby wszystko ładnie pasowało na swoim miejscu. Co go skręcę to oring albo nie wiem co odpycha cały ten króciec plastikowy od termostatu i robi się szczelina przez którą wycieka płyn. Nie wiem czy coś źle składam ale nie mogę tego równo złożyć bo zawsze albo się nie zejdzie albo oring sie zawinie lub termostat przejdzie przez ten oring i nie jest szczelne, a tego tak nie widać i ciężko ustawić bo przeszkadza ten króciec. Ktoś jakiś pomysł? Może w złym miejscu daję oring? Jak to powinno siedzieć? Ja wkładam tak: Silnik - oring - termostat - króciec. Poniżej zdjęcia przykładowe z google.
    Na zdjęciu widać, że termostat siedzi w swoim miejscu, u mnie nie da się go tak wsadzić ponieważ nic go tam nie trzyma, próbowałem wcisnąć go w oring i w to miejsce razem niestety nic to nie daje ciągle wypada.

Załączone pliki:

2. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    3 378
    Miasto:
    turek
    no jak nie da, to nie da. cóż począć?

3. motorynka

motorynka Uczestnik

Docenione treści:
    43
    Miasto:
    mazowieckie
    a stary termostat miał oring ? czy taką uszczelkę zakładaną na termostat , a jeżeli był oring na starym to żle zakładasz bo piszesz że oring termostat obudowa a na zdjęciu masz kolejność taką termostat oring obudowa , czyli gamoń jesteś

4. Vicia

Vicia Uczestnik

Docenione treści:
    69
    Miasto:
    Centrum Kraju
    Lato idzie na co ci termostat wywal go za warsztat.....
    Wiesz co ja bym zrobil w takiej sytuacji? Wziął messchibe do ręki i pomierzył grubość obwód starego i nowego oringa jak i również termostatu czy czyms sie różnią.Nastepnie wyczyscił miejsce gdzie ten oring ma być i miejsca styku króćca silnik.ewentualnie spojrzał w serwisówke i troche pomyślał co moge jeszcze zrobić.No prościej sie nie da wytłumaczyć.
    Ale co ja mogę wiedzieć trolowy janusz ze wsi Garażowe Szopy:(

toomii76 lubi to.
  5. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 691
    Miasto:
    London
    Adres strony:
    upload_2019-3-12_19-20-37.png

Vicia lubi to.
  6. Vicia

Vicia Uczestnik

Docenione treści:
    69
    Miasto:
    Centrum Kraju
    No jak pieknie...teraz to juz musi pasować.
    A tak na marginesie lubie te rysunki z serwisówki...kojarzy mi sie z dzieciństwem wuj mi podtykał bym je kolorowal jak rozrabialem za mocno

7. Varius

Varius Nowy

Docenione treści:
    0
    Termostat miał oring już taki spłaszczony ale chyba nie siedział do okoła niego. Mierzyłem ich obwody suwmiarką i są takie same. Zakładałem też tak : termostat, oring, obudowa i wtedy samochod sie dlugo nagrzewał, a gdy już osiągnął 90 stopni to po włączeniu ciepłego nawiewu temp. zaczynała spadać, czyli jak by był ciągle otwarty.
    Hmm na rysunku widać jak termostat wchodzi tą swoją "główką" do silnika a sprężyną do króćca. Przy rozbiórce stary był odwrotnie niż na schemacie i tak też próbowałem wsadzić nowy.

8. motorynka

motorynka Uczestnik

Docenione treści:
    43
    Miasto:
    mazowieckie
    zakładaj sprężyną do silnika tak jak masz na swoim zdjęciu nie spotkałem jeszcze żeby było inaczej

9. Szumek72

Szumek72 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    602
    Miasto:
    Poland Warsaw
    ty przy okazji sprawdź zanim zmontujesz czy pod termostatem nie było jakiegoś o'ringu, jak gamoń jakiś to składał to może coś pod termostat wsadził...:D

10. Varius

Varius Nowy

Docenione treści:
    0
    Mi się wydaje że ktoś stary wkleił na sylikon bo w miejscu gdzie siedziała uszczelka czyscilem z czarnego sylikonu, na króćcu również był sylikon.

11. Vicia

Vicia Uczestnik

Docenione treści:
    69
    Miasto:
    Centrum Kraju
    Jednak byli nasi tam. Tak zes nie znalazl uszczelki dorobionej z puszki od piwa;) nie zapomnij ukladu odpowietrzyc.

12. BartłomiejMechanior

BartłomiejMechanior Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Lubliniec
    Może cieknie z plastikowego kolanka ?? Są dosyć słabe. Pomóż sobie smarem, trochę wprawy trzeba mieć żeby to założyć.

13. Varius

Varius Nowy

Docenione treści:
    0
    No na to wyglądało że Janusz tam zaglądał . Właśnie miałem zamiar sprobowac z odrobiną smaru ale wezmę się za to w sobotę. Swoją drogą teraz jak go wsadzilem tylko uszczelka jest źle i prawdopodobnie ciecz sobie płynie zamiast przez zaworek w termostacie to obok niego, no to zagrzewa mi się tak do 90 stopni w 11-13 km, na starym termostacie było podobnie .
    Z kolanka na 99% nie cieknie bo normalnie jak złożyłem tak jak powinno być to po docisnieciu śrub między jednym a drugim otworem na śruby tak w połowie robi się szparka i nie dolega kolanko do obudowy i z tamtąd się saczylo. Prawdopodobnie jakoś ten oring się zawijal że dobrze się nie skręciło. Będę z tym walczył, może w końcu się uda

W tych silniczkach jest jakiś zaworek do odpowietrzania? Ja odkrecalem korek i zostawiłem na pracującym silniku.

14. Varius

Varius Nowy

Docenione treści:
    0
    Panowie nie mam siły, drugi termostat i patrzcie co się dzieje (silnik zimny).

Załączone pliki:

15. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    3 378
    Miasto:
    turek
    wymiana termostatu. dzień czwarty.

Giemza i lukkiwlkp lubią to.
  16. Varius

Varius Nowy

Docenione treści:
    0
    Dziś w sumie trzeci xD chyba szybciej remont glowicy by zrobił jak ten termostat dobry wsadził

Hmm zauwazylem że niektóre mają zaworek przez który ciecz nawet przy zamkniętym trochę się przelewa. W tym tego nie ma i pytanie czy po prostu tak ma lecieć, żeby ciśnienia się wyrownywaly, dodam że jak wyciągalem stary to nic nie leciało.

17. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 691
    Miasto:
    London
    Adres strony:
    Czyli BuBa

toomii76 lubi to.
  18. Varius

Varius Nowy

Docenione treści:
    0
    Eh chyba pozostaje tylko reklamować :/

19. Giemza

Giemza Bywalec

Docenione treści:
    134
    Miasto:
    Lublin
    Uroczył mnie ten czerwony silikon :D

toomii76 lubi to.
  20. Varius

Varius Nowy

Docenione treści:
    0
    Dawałem troszkę na kolanko no ale przy zakładaniu wiadomo nie raz się dotknie to tu to tam xd dałem choć chyba nie potrzebnie, ale żeby dwa razy nie rozbierać to się zabezpieczylem