• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

TEXA 780R Bi-GAS

biedny mechanik

SuperMechanior
Punktów
22
Miasto
Biała Podlaska
no nie do końca ta maszyna nie wykrywa innego oleju i nie przepłukuje przewody układ stacji jeśli chcesz zmienić inny olej wtedy idzie ten i ten ta nowa maszyna czyści płucze nie poda innego oleju jakiego masz w aucie zmieniasz pojemniki z olejem

Czarek303

Początkujący
Punktów
1
Witam wszystkich. Zakupilem stacje texa 760r touch Panowie czy to normalne że nabijam układ przykładowo 500g i za chwilę odciągam już tylko 400? Czy to norma czy z maszyna coś nie tak? Nowa maszyna i już problem.

biedny mechanik

SuperMechanior
Punktów
22
Miasto
Biała Podlaska
Wcale nie w atmosferze tylko w maszynie ,maszyna nabija np.500 gram odłoczasz przewody systemu AC z tych 500 gram 100 gram jest w przewodach która maszyna zabiera do siebie ja tak sprawdziłem po napełnieniu AC odłączyć przewody i wyłączyć maszynę z gniazdka czynnik jest w przewodach na zegarach masz ciśnienie i robisz odzysk AC czyli recykling nie podpinając przewodów do auta zobacz ile wyssie ci czynnika i dodaj to co masz w aucie czy ci się zgadza

Czarek303

Początkujący
Punktów
1
Wcale nie w atmosferze tylko w maszynie ,maszyna nabija np.500 gram odłoczasz przewody systemu AC z tych 500 gram 100 gram jest w przewodach która maszyna zabiera do siebie ja tak sprawdziłem po napełnieniu AC odłączyć przewody i wyłączyć maszynę z gniazdka czynnik jest w przewodach na zegarach masz ciśnienie i robisz odzysk AC czyli recykling nie podpinając przewodów do auta zobacz ile wyssie ci czynnika i dodaj to co masz w aucie czy ci się zgadza
Tylko że moja maszyna po nabiciu robi odzysk z przewodów. Musiałbym ją wyłączyć zanim zrobi odzysk. I pytanie teraz czyli jeśli w układzie powinno być 500g to tak naprawdę ustawiamy 500 a maszyna bije w układ 400?

biedny mechanik

SuperMechanior
Punktów
22
Miasto
Biała Podlaska
nawet jak wyłączysz maszynę czynnik i tak zostanie w przewodach nic na to nie poradzisz musiał byś dodać 100 gram więcej a bez tego 100 gram klima i tak będzie działała prawidłowo
Automatyczne połączenie postów:

w maszynie miałem 5000gram cynika czyli 5 kg ,do auta weszło 600 ,zrobiłem odzysk z węzy fazie końcowej w maszynie miałem 4500g
[

Ostatnia edycja:

Czarek303

Początkujący
Punktów
1
nawet jak wyłączysz maszynę czynnik i tak zostanie w przewodach nic na to nie poradzisz musiał byś dodać 100 gram więcej a bez tego 100 gram klima i tak będzie działała prawidłowo
Automatyczne połączenie postów:

w maszynie miałem 5000gram cynika czyli 5 kg ,do auta weszło 600 ,zrobiłem odzysk z węzy fazie końcowej w maszynie miałem 4500g
[
Dzięki za wyjaśnienia, będę musiał się pobawić trochę maszyną i zaobserwuje czy jest też tak jak u Ciebie. Dzisiaj miałem golfa 6 na serwis klimy, fakt nie wiadomo kiedy był robiony wcześniej, klima pracowała przed serwisem,odzyskałem tylko 260g z katalogowych 525g, klima działała prawidłowo na połowie czynnika

Manitoba1

SuperMechanior
Punktów
37
Miasto
Psary
www.automototechnika.com
Nie pisz bzdur, "normalne" maszyny robią odzysk z węży po zakończonej obsłudze, węże powinny zostać wtedy puste.
Jeżeli był by nich gaz widział byś to na manometrach...

Czarek303

Początkujący
Punktów
1
Nie pisz bzdur, "normalne" maszyny robią odzysk z węży po zakończonej obsłudze, węże powinny zostać wtedy puste.
Wyjaśnij mi czy w takim razie to normalne co robi moja maszyna?

biedny mechanik

SuperMechanior
Punktów
22
Miasto
Biała Podlaska
Widzisz nie potrafisz czytać ze zrozumieniem oczywiście że normalne że robi odzysk z węży tylko że ten odzysk jest ten co miało pójść w autko , mlonie ty .

Do góry Bottom