1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

To się w głowie nie mieści. Wymiana żarówki a US

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika mechanik.k, 15-11 18.

1. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 532
    Miasto:
    London Tottenham
    Adres strony:
  2. winetoo

winetoo Gaduła

Docenione treści:
    394
    Miasto:
    Radom
    Bartek4x4 lubi to.
  3. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    459
    Miasto:
    Lubliniec
    Ja pier

4. Serwismiechów

Serwismiechów Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    miechów
    Miałem podobną sytuację o pomoc.

Jadę z Krk przez wioski. Godz 22. Jestem w szczerym polu ok 1km od zabudowań. Ciemno bo to listopad.
    Nagle widzę że na poboczu leży mężczyzna.
    Uznałem że może to być próba kradzieży mojego auta i zatrzymałem się 200 m dalej. Dzwonię na psiarnie i tłumaczę że może to a może ktoś został potrącony etc.
    Już wysyłają patrol.
    Z komisariatu ok 2 km.
    Czekałem ok 30 min po czym odjechałem. Świecąc latarką widziałem że nadal leży. Byłem sam a okolica znana z różnych przekrętów.
    Po godzinie i 15 minutach dzwoni gość z komisariatu że patrol dojechał ale nikogo tam nie ma.
    Kurwa godzina i kwadrans!!!

Po miesiącu wezwanie do zapłaty mandatu na kwotę 500 zł za bezpodstawne wezwanie!
    Oczywiście skończyło się na sądzie. Ładnie wytłumaczyłem że następnym razem po prostu nie będę próbował pomóc i mi tego nie udowodnią.

5. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    459
    Miasto:
    Lubliniec
    Ja w Bytomiu wyciagalem chlopa z płonącego auta. Po wszystki patrze w swoim aucie nie.ma radia, telefonu portfela nawet mi tylna polke z głośnikami zajumali. Bylo to w 2002r

6. Serwismiechów

Serwismiechów Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    miechów
    Bartek bo to Bytom... kopalnie pozamykane itp. Bida...

Ale generalnie Bytom lubię. Mam miłe wspomnienia. Pozdr

7. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    679
    Miasto:
    łódź
    Kiedyś jak byłem młody i piękny( teraz jestem juz tylko piękny ) facet lał facetke na ulicy i wlałem facetowi a ta głupia baba mi awanture zrobiła ze jej kochanego meza bije na koniec mowi ze do sadu mnie poda i jeszcze mi pysk podrapała -nigdy wiecej nie bede pomagał

Lechtak i toomii76 lubią to.
  8. komar200

komar200 SuperMechanior

Docenione treści:
    631
    Miasto:
    grudziadz
    Trzeba było facetowi pomuc;).

toomii76 i winetoo lubią to.
  9. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    679
    Miasto:
    łódź
    teraz to i ja jestem mądry hihihi

10. GSS-Daniel

GSS-Daniel Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    192
    Miasto:
    Busko
    To chyba zmierza w złym kierunku....

Przyjeżdżają dwie kobiety pod zakład mechanika i błagają o pomoc. Spaliły im się żarówki, a muszą jechać w trasę! Mechanik szybko pomaga i bierze od kobiet 10 zł. I dziś biega po sądach. Bo to była taka… akcja skarbówki. Nawet agent Tomek by czegoś takiego nie wymyślił.

Czy tak właśnie wyglądała najbardziej kuriozalna akcja skarbówki w historii? Tak przynajmniej uważa sam mechanik z Bartoszyc, który udzielił wywiadu „Gońcowi Bartoszyckiemu”.

W jego wersji wygląda to tak, że pod zakład podjechały dwie przerażone kobiety. Miały jechać w trasę, ale przepaliła im się żarówka. Mechanik ponoć zamknął już zakład i wykonał dzienny raport kasowy. Teoretycznie więc nie mógł już kobietom pomóc. Ale przecież nie zostawia się biednych ludzi w potrzebie. Więc mechanik po prostu dał zapasową żarówkę – i na dodatek ją zamontował. Cena? – Dadzą panie 10 zł – rzucił mechanik, pewnie z odruchu serca.

A to wszystko była… akcja skarbówki
    Potem się jednak okazało, że to wszystko było… prowokacją. I mężczyzna, który wymienił żarówkę, musiał zapłacić spory mandat w wysokości 500 zł. To jednak wcale nie koniec tej historii, bo pracownik, za radą właściciela warsztatu, postanowił mandatu nie przyjąć. Sprawa trafiła więc do sądu – ten całkiem słusznie postanowił, że rozprawa nie będzie potrzebna. Uznał co prawda winę mechanika, lecz odstąpił od wymierzenia kary. Koniec? Nic podobnego.

Skarbówka nie radzi sobie z kontrolą oszustów, więc przyjęła politykę szukania dziury w całym u co większych przedsiębiorców

Naczelniczka miejscowego Urzędu Skarbowego, pani Małgorzata Sipko, miała się odwołać. Sprawa żarówki więc znów trafiła do sądu, ale wyrok był identyczny jak za pierwszym razem. Jednak pani naczelnik okazała się nieprzejednana. Skierowała apelację, ale tym razem żąda już od mechanika mandatu na 600 zł. Argumentuje, że czyn mechanika bynajmniej nie był pomocą – sama żarówka kosztowała jakieś 5-6 zł, a mechanik wziął przecież 10. A więc zarobił na tym interesie.

Najbardziej trzeźwy w tej całej sytuacji jest chyba właściciel warsztatu;

Śmieszy mnie wydawanie publicznych pieniędzy na wszystkie te rozprawy i apelacje – mówił w rozmowie z „Gońcem”.

Ludowa polska mądrość mówi, że nad Wisłą można robić przekręty, ale tylko na duże pieniądze, bo wtedy można się podzielić z kimś wpływowym. Natomiast jak ktoś maluczki nie dopilnuje drobnostki lub się po prostu pomyli – to problemy gotowe. Obserwując aferę KNF i historię mechanika z Bartoszyc trudno nie docenić tej ludowej mądrości.

11. kojak2464

kojak2464 Uczestnik

Docenione treści:
    37
    Miasto:
    Kłodzko
    Nawet nie wie co zrobiła wszystkim ludziom w Polsce. Ale przyjdzie karma jak kiedyś będzie jej coś trzeba. Choć by za 2 lata.

12. Giemza

Giemza Bywalec

Docenione treści:
    119
    Miasto:
    Lublin
  13. Peita

Peita Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    56
    Potem przez takie głupie cipy osoba która faktycznie bedzie potrzebowała pomocy jej nie otrzyma . A na całe to zachowanie brak słów

14. XMARIO

XMARIO Uczestnik

Docenione treści:
    44
    A co w tym dziwnego?
    Ja, za chwilę będę miał kase online.
    Co w tym dziwnego?
    A żarówki cycatym kobitom w oplach wymieniam gratis.

15. Peita

Peita Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    56
    Po co ci kasa online ?

16. adam89

adam89 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Kraków
    Jest maly szkopul w tej calej histori. To juz jest 30 wersja tej samej opowiesci, tylko sie miasto zmienia i imie mechanika. Pierwszy raz juz z 2lata temu to slyszalem ..........
    Niewierzmy we wszystko co w gazetach piszą

Diagbox10 lubi to.
  17. jurek1313

jurek1313 Bywalec

Docenione treści:
    70
    Miasto:
    wólka
  18. adam89

adam89 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Kraków
    No calkiem calkiem ta Gosia...

19. soloriens

soloriens Uczestnik

Docenione treści:
    52
    Panowie to je dobre ...... komentarz bez cenny :D
    Z dziką satysfakcją dorzucam swoje 5 groszy do zbożnego działa, jakim jest rozsławienie tych pań na cały świat. To właśnie dzięki takim dzielnym aktywistkom Państwo może co jakiś czas wysyłać skromną zapomogę ubogiemu mnichowi z Torunia.

a ojciec dyrektor dostał dwa passaty od bezdomnego i co ? i jajco :D
    Pani Małgosiu ze skarbówki , może tam by spróbować szczęścia z prowokacjami :hilarious::watching:

toomii76, komar200 oraz winetoo lubią to.
  20. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    2 095
    Miasto:
    turek

soloriens lubi to.