1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Tokarka na warsztacie

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika Zimoon, 7-02 19.

1. Zimoon

Zimoon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    379
    Miasto:
    Gdańsk
    Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie sprzęt do obróbki skrawaniem na potrzeby własne. Ciekawi mnie Wasze zdanie na temat takiego wyposażenia, ciekawi mnie czego używacie jeśli takową macie.

2. Mesiek

Mesiek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    227
    Miasto:
    PLE
    Ja używam sąsiada który ma tokarkę hehe.

3. Zimoon

Docenione treści:
    379
    Miasto:
    Gdańsk
    Ja niestety nie mam. Miałem ale toczyć za dziada nie potrafił;/

4. Mesiek

Docenione treści:
    227
    Miasto:
    PLE
    Kiedyś oglądałem tokarki proxxon. Wydają się być konkretne.

5. hiwat

hiwat Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    253
    Miasto:
    Tarnów
    Sprzedałem bo zajmowała miejsce a była sporadycznie używana ..zrezygnowalem z toczenia tarcz i bębnów..choć nie ukrywam ze czasem by się przydała ale raz na rok wiec ...;)

6. Mesiek

Docenione treści:
    227
    Miasto:
    PLE
    Tokarka to skarb jak trza coś na szybko do wciągania tulei zawieszenia.

toomii76 lubi to.
  7. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    91
    Do czego potrzebujesz? Ile chcesz przeznaczyć kasy? Jaką masz wiedze o budowie tokarek?

8. hiwat

hiwat Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    253
    Miasto:
    Tarnów
    Tylko na ten skarb trzeba miejsce ;/ ..

9. Mesiek

Docenione treści:
    227
    Miasto:
    PLE
    Screenshot_20190207-203521.png

Takie cuś albo ciut większa drobne rzeczy ztobi i zawadzać nie będzie.

Mają szeroki wybór.

10. Zimoon

Docenione treści:
    379
    Miasto:
    Gdańsk
  11. Mesiek

Docenione treści:
    227
    Miasto:
    PLE
    O boziu chcesz hurtowo toczyć zawiasy do bram dla obi?

Przecie to kombajn.

12. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    91
    Jeżeli masz pojęcie o budowie tokarek to za tą kasę wolałbym kupić coś używanego niż nowego chińczyka którego dokładność będzie losowa.

toomii76 lubi to.
  13. Zimoon

Docenione treści:
    379
    Miasto:
    Gdańsk
    Tsiakoś jak kupowałem induktor to też mówili, że 10kw to dużo. Teraz wszyscy jęczą, że ich 1.5kw tak nie grzeje jak mój. Tu podobnie. Na biurko nie chcę. Robimy troszku aut terenowych, ja przy swoich "rupieciach" do tego bębny i ich ranty bo tarcze to turlam na złom.

Gniotsia nie łamiotsia są fajne ale są stare wytyrane i albo wielkie albo małe.

14. Giemza

Giemza Bywalec

Docenione treści:
    134
    Miasto:
    Lublin
    Lepsza nowa jak te stare ruskie albo polskie zajechane do granic, tak jak mi ostatnio sąsiad przetoczył nasadkę długa 18 bo potrzebowałem do świec zapłonowych to wyszło jajo i to było widać strasznie a jak wykręcałem to musiałem wyciągać i przekręcać klucz bo się klinował.
    Pracowałem w jednym warsztacie gdzie była taka mała tokarka jak ktoś wrzucił wcześniej i dobra sprawa do drobnych rzeczy, dużo robiła roboty. Sam bym to kupił bo byle pierdołe nawet przeszlifować to zawsze wkręcić w tokarkę i już zrobione a tak weź pojedź do kogoś, poproś żeby Ci zrobił oczywiście nie za darmo i jest w plecy godzinę albo dwie bo stoisz z robotą...

15. Zimoon

Docenione treści:
    379
    Miasto:
    Gdańsk
    no właśnie to to chodzi. Nasadki, tulejki, szpilki to co na warsztacie potrzebne.

16. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    91
    Jeżeli kupować używaną to tylko polską. Może mieć nawet 50 lat, ważne żeby nie była zajechana.

SajmonMB lubi to.
  17. Giemza

Giemza Bywalec

Docenione treści:
    134
    Miasto:
    Lublin
    Chyba że gdzieś z jakiejś szkoły bo raczej te co były na warsztatach lub na produkcji co jest bardziej możliwe będą wyjechane i tylko stary doświadczony tokarz ją ustawi żeby coś dobrze obrobić.

18. SajmonMB

SajmonMB Uczestnik

Docenione treści:
    55
    Tokarka bardzo przydatna sprawa. Ja mam to szczęście, że mam tokarkę nawet nie musiałem jej kupować bo ojciec zanim na świecie się pojawiłem już toczył a tą która użytkujemy obecnie pamięta czasy jak komarkami latałem jest to stara bodajże holenderska tokarka, posiadamy jeszcze jedną biurową mnijeszą która jest na sprzedaż ponieważ nie jest wykorzystywana. Tokarka bardzo się przydaje tulejki do zawieszeń, szpilki (swoją drogą dziś się przydała aby dorobić szpilkę do mocowania wtryskiwacza, toczymy tarcze i bębny i wiele wiele innych. Uważam, że lepiej kupić sprawny używany sprzęt niż nówkę od azjatów. Oczywiście tokarka jak każdy inny sprzęt potrzebuje serwisu tak samo jak wyważarka i jak ktoś chce kupic sobie taką maszynę to musi się liczyć z tym że czasem trzeba zorganizować sobie jakiegoś fachowca który ją ustawi. Tokarka bardzo dobrze się sprawdza do szlifowania grzybków szkalnek zaworowych choćby według mnie nie jest to pozycja obowiązkowa w warsztacie ale jak ktoś posiada gotówkę to warto zainwestować bo ułatwia życie.

E; druga prawda jest taka jak ktoś nie jest biegły w obsłudze to czy nowa czy używana wyjdzie piach

toomii76 lubi to.
  19. pawcar

pawcar Bywalec

Docenione treści:
    229
    Miasto:
    Bristol
    Jak toczycie tarcze na tokarce ? Macie mocowanie noża obustronne czy po jednej stronie na raz ?

20. dvs269

dvs269 Uczestnik

Docenione treści:
    14
    Miasto:
    Ustka
    Do poprawnego toczenia tarcz potrzebna raczej duża tokarka , z dużym prześwitem między uchwytem a łożem. ,Uchwyt by się przydał z 250. Natomiast jeżeli prześwit jest mały to trzeba kombinować z nożami spawanymi w kształcie U , aby z jednego uchwytu toczyć z obu stron .
    Moim skromnym zdaniem wynikającym z jakiegoś tam doświadczenia ( do prac warsztatowych przy samochodach i tak jak w moim przypadku przy maszynach rolniczych ) tokarka o wadze conajmniej z 2 tony , uchwyt 250 , maksymalnie możliwy prześwit między uchwytem a łożem ( mogę zmierzyć ile ja mam ).
    Małe tokarki stołowe to raczej do prac modelarskich. Ja za swoją radziecką tokarkę stanko import rocznik chyba 1987 dałem 1500 zł. Z używanymi tokarkami jak z samochodami -aby kupić dobrą trochę trzeba się znać. Kupicie jakiegoś małego chińczyka to szybko uświadomicie sobie wasz błąd. Poza tym potrzeba sporo gadżetów aby wykorzystać możliwości takiej maszyny. Ogólnie obsługa też nie jest taka prosta na poczatku.

Mesiek i toomii76 lubią to.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. Dorobienie trybów do tokarki forum