• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Touran 1 pobór prądu spoczynkowego

djbovorta

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
22
Witam.
Panowie dziwny temat z tym touranem, przy podpiętym oscyloskopie na cęgi nie mogę zlokalizować poboru prądu spoczynkowego. Wiem ze te samochody maja problemy z licznikiem który gaśnie po długim czasie. W samochodzie nie widzę żadnych urządzen dołożonych niż te które są oryginalnie. Wyjmowanie bezpieczników po kolei z gem nic nie daje. Raz jak wyjąłem od licznika bezpiecznik to spadło do 0,01A ale jak już próbowałem to powtórzyć to zamiast spadać to wzrasta. Sytuacja jest taka sama jak wypinam inne bezpieczniki nie widać spadku poboru. Po około 30min mam pobór 0,3-0,4A wiec bardzo dużo. Miał by ktoś może opis wtyczek w Gem? Bo jak wypinam jedna z wtyczek mysle ze z zasilaniem bo są w niej grube przewody to spada pobór ale nie jestem w stanie znaleść odbiorników z tej wtyczki. Gdy wypinam inne wtyczki brak reakcji. Jeśli ktoś by poratował z opisem wtyczek gem

djbovorta

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
22
Oczywiście stoi już u mnie 3 dni i po nocy ma 0,240A

Bartek4x4

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
1135
Miasto
Koszęcin
Jeszcze sterownik w tym dużym wiatraku na chłodnicy też lubi podjadać

lukias

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
155
Miasto
Lubelskie
Masz jakieś błędy na VCDS? Sprawdź moduły w drzwiach. Ew radio i gateway niekompatybilne lub jakieś dodatkowe urządzenia zamontowane

djbovorta

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
22
Witam.
znalzlem podłączone przewody do gniazda OBD po kilkunastu centymetrach odcięte nie zaizolowane. Odliczyłem w miejscu połączenia z oryginalnym przewodem i zaizolowalem. Wyglada na to ze to było to

Do góry Bottom