• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Toyota Auris D4D 2008r. Brak ogrzewania

XMARIO

SuperMechanior
Punktów
6792
Miasto
Mazowieckie
Panie i Panowie brak ogrzewania, nie działa sterowanie szybami.
Silnik gorący, panel działa tzn. pokazuje na wyśwetlaczu to co mu się zada, dmuchawa pracuje, sterowanie nadmuchów działa, zasilanie powrót nagrzewnicy gorący, bezbieczniki nad lewym kolanem i te w komorze silnika sprawdzone pikawką na przejścia.
Może ktoś wie co się zepsuło?

Ostatnia edycja:

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
44
Miasto
Wołomin
nie działa sterowanie szybami.
Silnik gorący, panel działa tzn. pokazuje na wyśwetlaczu to co mu się zada, dmuchawa
Nie działają Ci szyby w drzwiach czy nawiew na szybę?? I brak ogrzewania przy tym. Sorki ale nie zrozumialem
Automatyczne połączenie postów:

Co do bezpiecznikow to sprawdź je normalnie kontrolka osobiście się oszukalem nie raz w toyocie nawet na światłach. Przy próbowce i spalonym bezpieczniku będziesz miał gorsza moc żarówki na jednej z nóg bezpiecznika

Ostatnia edycja:

Mesiek

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
380
Miasto
PLE
Pikawką bezpiecznik? Przecież odbiornik też zamyka obwód i już masz efekt sprawnego bezpiecznika.

wjtek89

SuperMechanior
Punktów
119
Miasto
Rdm
Ostatnio miałem silniczek sterowania zimno ciepłe padnięte w corolli verso 03r D4D. Nagrzewnica ciekła podgrzewana elektrycznie zamiennik nie pasował trzeba było przerabiać. Idź pan w pisssstu z taka robota tylko plecy bolą.

XMARIO

SuperMechanior
Punktów
6792
Miasto
Mazowieckie
Dmucha zimnym powietrzem i nie działają szyby.
z błędów to mam czujniki nasłonecznienia a od szyb brak komunikacji i coś tam jeszcze.
na razie poświęciłem na to pół godziny na dworzu, no i nie wiem gdzie łapy wsadzić.
przejrzę te bezpieczniki sztuka po sztuce, dostęp do nich męczący.

Markson43

SuperMechanior
Punktów
91
Miasto
Rzeszów
Może być uszkodzony lub zacięty silniczek od klapy nagrzewnicy zimno-ciepło.Nie mylić z zaworem na wężu które już są dawno nie montowane.

XMARIO

SuperMechanior
Punktów
6792
Miasto
Mazowieckie
doszedłem do tego że szyby działają, tylko panel w drzwiach kierowcy nimi nie steruje.
wpadłem na genialny pomysł i sprawdziłem szyby przyciskami na innych niż kierowcy drzwiach.
bezpieczniki sprawne.
gdzie łapy wsadzić, jak połączyć te dwie awarie?
ktoś coś, jakiś pomysł, pomoc.?

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
44
Miasto
Wołomin
Taki fachura jak ty powinien sobie poradzić. Zmień zawód jak się nie znasz. pozdro . Bo ludzi komentowac potrafisz

riko

SuperMechanior
Punktów
15
Ja wiem co jest zepsute , nagrzewnica.

XMARIO

SuperMechanior
Punktów
6792
Miasto
Mazowieckie
zajrzałem dziś do toyoty.
pojawiły sie nowe usterki.
zniknęło podświetlenie środkowego panelu i sygnał dźwiękowy.
wydłubałem silnik sterujący klapami, pokręciłem ręcznie i pojawiło się ogrzewanie...ale tylko po prawej stronie.
co steruje lewą skoro silnik jest jeden a czujniki dwa?
poskładałem wszystko do kupy i oddałem klientowi. szkoda jego i mojego czasu.

Do góry Bottom