1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Tworzenie map wtryskowych

Dyskusja w 'Elektronika pojazdowa' rozpoczęta przez użytkownika MRG, 11-08 18.

1. MRG

MRG Początkujący

Docenione treści:
    1
    Od jakiegos czasu interesuje się chip tuningiem ale w internecie niestety wiedzy na ten temat nie ma zbyt dużej dlatego prosiłbym o pomoc w temacie pojęcia robienia map silnika od podstaw, które trzeba wiedzieć zanim wogle zastosuje się w samochodzie swoją pierwszą mape. Znalazłem na już na forum temat o tym ale też za wiele tam nie ma, dlatego proszę o pomoc z kilkoma zagadnieniami.
    Z czego składa się mapa zapłonowa i co wogle oznaczaja "te cyferki"? W jaki sposób ich zmiana wpływa na osiągi? Wogle co powinienem na początek wiedzieć?

2. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    246
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Adres strony:
    powinienes wiedziec wszystko na temat pracy silnika z ZS i ZI.

Kat zaplonu , dawka , cisnienie doladowania itp itd

najlepiej sciagnac mape ze swojego auta i porownywac z gotowcami z neta - taka amatorska rada ;) jesli chodzi o nauke

WOODOO lubi to.
  3. MRG

MRG Początkujący

Docenione treści:
    1
    Ogólnie o silnikach i ich działaniu cos tam wiem (oczywiście samokształcenie) a co porównania map to po pierwsze skąd je mogę ściągnąć, po drugie czym je odtworzyć, po trzecie jak zgrać lub wgrać mapę do auta, jakiego kabla uzyc i czy komputer trzeba zdemontować z auta?

4. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    804
    Miasto:
    WWA
    1bea60b662fae5ab2cf69d147a7aa3e6.jpg
    Ale mapę to se zrobię...a co...:rolleyes:
    Życzę sukcesów...:meh:

5. karwa raz dwa trzy

karwa raz dwa trzy Uczestnik

Docenione treści:
    35
    Miasto:
    wies kolo miasta
    Oj chlopie . Czytasz kessem ktagiem galeciakiem itp itd. Mozna po wylucie programatorami. Xprog beepprog vp 598 carprog itp itd.

6. MRG

MRG Początkujący

Docenione treści:
    1
    A jak to jest ze sterownikami LPG? Jest to jakoś z tym tematem powiązane?

7. dimitriew

dimitriew Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    408
    Miasto:
    Radom
    Twoja orientacja w tej dziedzinie widzę, że jest zerowa. Było najpierw poczytać trochę nim zadałeś podstawowe pytanie w temacie. W necie jest wiele informacji w tym temacie, które trzeba dość mocno przesiać oddzielając "ziarno od plew". Dzięki wytrwałości, zgłębianiu wiedzy postawisz krok na przód.
    Nie myśl, że to będzie trwać dzień czy dwa.
    Nikt ci harytatywnie nie wyłoży takich wiadomości publicznie na forum. Szkolenia i doświadczenie kosztują więc musisz to uszanować. Do tego sprzęt i narzędzia do obróbki. Pamiętaj jedno, że błąd może dużo kosztować.
    67b804943f73dfe2c680e285e66b97b6(1).jpg

Ostatnio edytowano: 11-08 18
    slawek2007.28 i WOODOO lubią to.
  8. karwa raz dwa trzy

Docenione treści:
    35
    Miasto:
    wies kolo miasta
    Sterowniki lpg sa latwiejsze bo kalibruja sie wedlug map benzynowych. Interfejsy sa do gazowych. Mapy latwe do odczytania i przerobienia

9. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    437
    Miasto:
    Lubliniec
    Nie obraz sie ale zadałeś pytanie pt "jak przeszczepic aorte, cos na ten temat czytalem"

10. MRG

MRG Początkujący

Docenione treści:
    1
    Bo rzeczywiście coś tam o tym czytałem i wiem że to co przeczytałem nic nie da, dlatego proszę o pomoc przynjamniej w teorii na początek, bo nie wiem od czego zacząć.

11. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    766
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Adres strony:
    Tj tak.Jak nie masz zbytnio styczności z elektroniką samochodowa,urządzeniami do czytania i programowania to nic z tego nie będzie.Krotko mówiąc trzeba być obytym chociaż z podstawami.
    Zwykle takie rzeczy robią ludzie którzy prowadzą warsztaty od kilku lat i poznały to wszystko od zera bo Nie działa to tak że sobie poczytałes w internecie i będziesz robił chiptuning.Wiem że to nie są słowa otuchy a wręcz zniechety ale nie da się tego inaczej ugryźć.
    Proponuje zalozyc warsztat na poczatek,robić fury i powoli się wdrazac.
    Od siebie prywatnie mogę przekazać że bawie się w te klocki już trochę ale każdego dnia mi się wydaje że dalej mało wiem i że jestem głupi jak osioł.(spowodowane jest to tym że technika motoryzacyjna na wyprzedza w takim tempie że nie jesteśmy w stanie zdążyć za nowymi rozwiązaniami wiedzowo i sprzętowo)
    Życzę powodzenia.

Auto.Klinika, baton180, art234 oraz 1 osoba lubią to.
  12. mar.wo

mar.wo Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    190
    Miasto:
    Racibórz
    Adres strony:
    Ostatnio edytowano: 12-08 18
    slawek2007.28 lubi to.
  13. slawek2007.28

slawek2007.28 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    183
    Miasto:
    Ostrołęka
    Dokładnie zgadzam się z tym co Autoelektronika napisał. Wydaje ci się że to jest proste, bo widziałeś filmiki i czytałeś trochę. Podstawą by zrobić dobrze program trzeba auto schamować, bo to tak nie działa że siądziesz przy kawie i z palca pykniesz mapę. Tyle to pewnie wyczytałeś że jak podlejesz w pewnym przedziale, pokombinujesz z ciśnieniem paliwa i ze sprężarką to możesz naprawdę biedy sobie narobić. Sam silnik to nie wszystko, trzeba też grzebnąć w skrzyni mowa tu o automatach. Więc powiem Ci że sporo nauki przed Tobą.

art234 i toomii76 lubią to.
  14. karwa raz dwa trzy

Docenione treści:
    35
    Miasto:
    wies kolo miasta
    Byscie mu coś podpowiedzieli a nie zniechęcacie chlopaka. Nie wiem jak w waszych stronach ale u mnie kazdy mechanik ktory chce dobrze żyć to sprowadza auta i ma komis. Z samej mechaniki i elektroniki to alkoholizm i powolne konanie.

15. MRG

MRG Początkujący

Docenione treści:
    1
    Ja wiem że nauka tego potrwa parę lat i trzeba będzie trochę pogrzebać i pewnie nie raz się pomylić i pewnie kilka aut (oczywiście swoich) trzeba będzie zarżnąć aby się nauczyć na co można sobie pozwolić. Po prostu się pytałem od czego zacząć aby zdobyć i usystematyzowac potrzebną wiedze.

16. karwa raz dwa trzy

Docenione treści:
    35
    Miasto:
    wies kolo miasta
    Poprawka ci co robia trucki i rolnicze lepiej żyją

Masz jakis zasob pieniędzy na zabawe?

Bardzo ciezko zdobyc wiedze. To trudne , kop po zachodnich i ruskich stronach, szybciej tam ktoś ci da za friko zrobiona mape niz sie dowiesz ale próbuj. Sprzęt to można kupić u żółtych na poczatek. Na nim sie uczyć. Łatwiej jak bys znal elektronike.

Ostatnio edytowano: 12-08 18
  17. slawek2007.28

slawek2007.28 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    183
    Miasto:
    Ostrołęka
    To nie takie proste, nie ma złotego środka na to co chce robić. A jak ma robić tak że po tysiącu km. motory mają wywalać ozor, to wtedy klijęci go zlińczują. Ma się uczyć to jest droga do sukcesu.

art234 lubi to.
  18. art234

art234 Bywalec

Docenione treści:
    220
    Miasto:
    Chorzów
    A może by tak zrobić taki dział? Mapy, wady itp.

Nie mówię tu odrazu żeby wstawiać mapy modyfikowane, ale ori.

slawek2007.28 lubi to.
  19. karwa raz dwa trzy

Docenione treści:
    35
    Miasto:
    wies kolo miasta
    W tym forum taki dział? Chyba zartujesz

20. art234

art234 Bywalec

Docenione treści:
    220