1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Tylne zawieszenie Suzuki Grand Vitara 1.9 ddis 2006 rok

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika fafal, 23-02 20.

1. fafal

fafal Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam,ostatnio po wymianie tulei na wahaczach z przodu auta udałem się na ustawienie zbieżności ale pojawił się problem przy próbie ustawienia zbieżności na tyle....a mianowicie nakrętki na tulejach wahacza puściły ale śrub nie da się ruszyć.
    I tu moje pytanie czy śruby są wkręcane w tuleje czy można je wybić bez uszkodzenia tulei pokazanych na zdjęciach?? P2220988.JPG

2. WMserwis

WMserwis Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    300
    Miasto:
    Wołomin
    Adres strony:
    Nie jest wkręcana, mozna uszkodzic

3. fafal

fafal Nowy

Docenione treści:
    0
    Tzn jest wkręcana ? czy nie jest wkręcana?

4. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 168
    Miasto:
    Mazowieckie
    weź chłopie nie pytaj tylko daj se z tym spokój. to nie jest niedzielna robótka dla amatora

normalnie dostałem śmiechawki

5. fafal

fafal Nowy

Docenione treści:
    0
    1.A w jakim celu utworzone jest to forum??
    2.Chcę spróbować poluzować te śruby aby mogli ustawić zbieżność ponieważ zaproponowano mi cięcie tych śrub.....a że nie wiem czy są wkręcane czy może zwyczajne wsuwane pytam.....

6. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    5 684
    Miasto:
    turek
    Jak na siłę będziesz ciągną to oberwiesz tulejkę. Jak mocno siedzi to tylko cięcie.

7. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 168
    Miasto:
    Mazowieckie
    nalezy je wyciąć, wymienić tuleje i dac nowe zestawy śrub regulacyjnych.
    napieprzać młotkiem za bardzo nie można, bo się wózek pokrzywi a śruba i tak nie wylezie.

8. fafal

fafal Nowy

Docenione treści:
    0
    Dzięki za odpowiedzi
    Na razie zaaplikowałem WD spróbuje po jakimś czasie delikatnie ostukać młotkiem ale bez przesady......jeśli nie pomoże zostaje cięcie....
    Pozdrawiam

9. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 121
    Miasto:
    Kaczory
    Jak siedzi na amen to choćbyś to na miesiąc w WD40 wrzucił to nie wylezie. Temat przerabiany wielokrotnie w różnych autach. Nawet po wycięciu prasa ma problem żeby wycisnąć resztę śruby z tulei.

10. fafal

fafal Nowy

Docenione treści:
    0
    Dzięki więc będzie cięcie...

11. Vicia

Vicia Gaduła

Docenione treści:
    353
    Miasto:
    Centrum Kraju
    Poczekaj.. ciecie yo juz ostateczność...problem jak najbardziej znany i tez sie z takim borykalem:(
    Co byscie Panowie powiedzieli na indukcje? tak delikatnie przylozyc tak aby zaraz nie stopic gumy i ruszyc śruba? ...
    no coz...chyba ze tak jak xmario powiada a słowo czynem sie stalo i zrobione zostalo.:D

12. fafal

fafal Nowy

Docenione treści:
    0
    A u siebie co zrobiłeś?

13. Vicia

Vicia Gaduła

Docenione treści:
    353
    Miasto:
    Centrum Kraju
    nie posiadam indukcji...ale jak bym miał to bym sam sprobowal czy pojdzie czy nie tak z ciekawosci.
    jak byl taki przypadek to wszystko nowe szlo śruby plus tuleje a plus jeszcze sruby przed montażem smarowalem miedziucha( tylko sruba stalowa i tuleja stalowa) lub ceramicznym nigdy nie na sucho co by inny ktos juz nie mial takiego problemu.
    ogolnie to z tym ciezki temat jest bo jak sie zespoli to na amen.rdza jest okrutna.
    Piłka do metalu szabelka i heya ciecie.fleksem malym to juz trzeba uwazac nie pić i pewna reke mieć.

Kiedys pojechalem Moim volvo na znany warsztat w okolicy na ustawienie zbieznosci z przodu a bo chyba koncowki wymienialem itp.
    ale ze z tylu mam wielowahacz czyli tzw z tylu zawieszenie nie zalezne na tych fajnych mimośrodach to... powiedzialem majstrom by tyl tez sprawdzili.
    dobra...mechanik kawal chlopa stary daty chlop wygladal tak hak by za lewarek w PeKaEsach robil.klucz 30 gieta w jego rekach to wyglądal jak maly drucik. poszedl na tyl auta i patrzy (a tam kuzwa z 10 lat nue ruszane od fabryki) łoczy zrobil jak złoty pięć i mówi: zaraz przyjde jak tym rusze sruby to ci ustawimy jak nie to nie.ok
    wytargal indukcje jak zamrażarka marki mińsk .strzelil dwa trzy razy i h...j nie poszło. za jakis czas wymienialem wszystkie tuleje na dupie ciecie ciecie i jeszcze raz ciecie.

Ostatnio edytowano: 24-02 20
    toomii76 lubi to.
  14. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 121
    Miasto:
    Kaczory
    Grzałem kiedyś łeb acytylenem. Jak zaczela się topić guma to śruba nadal twardo siedziała.
    Smar? Przez pierwsze 2-3 lata pomoze, ale po 10 latach nie ma zmiłuj.

Vicia lubi to.
  15. Vicia

Vicia Gaduła

Docenione treści:
    353
    Miasto:
    Centrum Kraju
    jarzi zacytuje ci piosenje:D "wszystko sie może zdarzyć,gdy glowa pełna marzeń":D

16. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    2 071
    Miasto:
    Olsztyn
    Jak wahacz do wymiany to się nie pindolę i tnę wsio plazmą.