1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Ubezpieczenie OC auta rada

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika Rafałek3131, 29-05 19.

1. Rafałek3131

Rafałek3131 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Radomsko
    Witam serdecznie mam pytanie kupiłem auto dnia 24.05.2019 piątek wieczorem w tym dniu mijała polisa Oc poprzedniego właściciela i teraz mam pytanie bo w niedzielę zawarlem nową polisę na mnie internetowo ale w innej firmie ubezpieczeniowej i auto od tego dnia 26.05.2019 auto jest ubezpieczone na mnie i opłacone juz na rok czy grozi mi kara za te dwa dni niecałe bo to był weekend czy cos jeszcze mam zrobic czy juz wszystko ok ubezpieczenie i auto na mnie juz proszę o porady pozdrawiam

2. lukkiwlkp

lukkiwlkp Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    580
    Miasto:
    Pogorzela
    Na kogoś przyjdą kwity do zaplacenia. Za te dwa dni.... albo cała polisa. A jak się przyznasz że to ty nie zaplaciles będzie 4000 do zaplaty:( mówię szczerze.

3. nieldos

nieldos Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    205
    Miasto:
    Zachodniopomorskie
    A to z automatu przedłużyła się tamta polisa chyba i jak tak jest to wyszedł kotlet....

lukkiwlkp lubi to.
  4. lukkiwlkp

Docenione treści:
    580
    Miasto:
    Pogorzela
    Dokładnie jak kolega wyżej napisał:)

5. Rafałek3131

Rafałek3131 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Radomsko
    To jak przedłużyla sie automatycznie to co teraz sa dwie polisy to jest ciągłość bez przerwy tych dni ci teraz bo nie wiem

6. Pucek1902

Pucek1902 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Polisa na starego właściciela automatycznie się nie przedłuża

7. lukkiwlkp

Docenione treści:
    580
    Miasto:
    Pogorzela
    Tak . Masz ciągłość i masz dwie polisy. Bo ostatniego dnia kupiłeś auto i ty byłeś właścicielem. Jak już coś przyjdzie to uderzają do np.radcy prawnego

8. Rafałek3131

Rafałek3131 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Radomsko
    Ok rozumiem ale ten sprzedajacy jak nie zgłosił ze sprzedal auto to polisa jest jedna na niego czy moje dwie i z jedej moge zrezygnowac

9. jurek1313

jurek1313 Gaduła

Docenione treści:
    137
    Miasto:
    wólka
    dwie polisy to się człowiek pewniej czuje - dwie polisy to jak dwie kochanki ....

toomii76 lubi to.
  10. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    822
    Miasto:
    Kaczory
    Kupił auto w piątek z ważna polisa poprzedniego właściciela która wygasła w ten sam dzień. Nowa polisa kupiona w niedzielę, więc auto jeden dzień nie miało ważnego OC. Jeżeli dopatrza się w ufg to będzie kara 900zl.
    https://www.ufg.pl/infoportal/faces..._afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=f2vrwscj6_21
    Możesz odwoływać się do samego prezydenta i nic nie wskurasz. W zeszłym roku brat miał podobna sytuację, tylko że musiał wybulic 4500.

Z tym że u niego było jeszcze lepiej. Auto kupione powiedzmy 20 września, polisa ważna do 21 września, ale 17 września poprzedni właściciel wykupił ubezpieczenie na cały rok (na dwie raty). Dwa tygodnie po zakupie udał się do agencji ubezpieczeniowej aby wykupić OC na siebie. I teraz rodzynek. W grudniu dostaje pismo, że auto nie miało ważnego OC przez ponad 14 dni więc kara 4500. Wtf.
    Okazało się że ubezpieczyciel wycofał umowę z poprzednim właścicielem i zwrócił mu pieniądze na konto ponieważ ubezpieczenie obowiązywało od 21 września, a on 20 września sprzedał auto.

Ostatnio edytowano: 30-05 19
  11. Rafałek3131

Rafałek3131 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Radomsko
    Ok dzięki kolego Jarzi a powiedz mi to prawda ze jak nie dopatrza sie do 3lat to juz nie bedzie kary jak minie 3lata i nie przyjdzie żadne pismo pozdrawiam

12. Grzegorz.Józefów

Grzegorz.Józefów Uczestnik

Docenione treści:
    91
    Miasto:
    Józefów
    Nie wiem jak jest obecnie ale kiedyś też miałem dwie polisy na samochód :( i nic nie dało rady zrobić.
    Ubezpieczyciel na P.. miał okres wypowiedzenia tydzień a wszystkie inne firmy jeden dzień, zawarłem inną polisę a wypowiedzenie złożyłem wedle P... za późno i dupa zbita, płaciłem dwie polisy.

13. Rafałek3131

Rafałek3131 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Radomsko
    A jagbym sie dogadal z właścicielem bylym ze kupilem auto 26 z przepisaniem umowy na dzien 26 kiedy wykupilem ubezpieczenie to wtedy on płaci kare czy jest jakies rozmwiazanie

14. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    822
    Miasto:
    Kaczory
    Jeżeli nie przedłuża mu się z automatu to on będzie płacił.

15. Rafałek3131

Rafałek3131 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Radomsko
    Dzisiaj byłem w ubezpieczalni i jesli ta polisa co byla na niego do 24 maja jest opłacona a on nie wypowiedzial a twierdzi ze nie wypowiedzial bo jest zagranica to automatycznie sie przedłużyła i jest ciąg i teraz mam pytanie bo w ubezpieczalni powiedzieli ze moja bedzie wazna na mnie tylko ta jego co przedluzyla sie automatycznie trzeba wypowiedziec tylko trzeba miec numer polisy by wypowiedzic a ja nie wiem jak zrobic bo on jest za granica on powinien zadzwonic spytać czy przeszla jako ze jest na niego i podac numer polisy tej automatycznej bym ja mogl ja wypowiedziec ale on jest zagranica i nie ma czasu czy mi podadza numer tej polisy na infolini macie jakies propozycje jak to zrobic dzięki