• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Ubezpieczenie warsztatu

euroserwis8

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
67
Miasto
Piaski
Pod koniec 2021 wymieniłem klientowi skrzynię w Kuga na nową z ASO na koszt PZU. Zapłacili za skrzynię , robociznę ( smieszna stawka ) . Oprócz 10 % franszyzny i oleju. Nie dołożyłem nic. Skrzynia padłą pół roku po naprawie. Tylko ja temat ciągnąłem w imieniu klienta. Teraz trzeba zmienić będzie już ubezpieczyciela zmienić bo składka znacząco wzrośnie.

Tomsonq88

Nowy
Punktów
0
No ja właśnie mam problem po raz pierwszy bo auto klientowi padło i hestia nie chce wypłacic odszkodowania, ogólnie od razu dostałem odmowe.
Sprawa juz zajmuje się adwokat.
Ogolnie po rozmowach z nim okazuje się, że hestia ma dobrą oferte przy zakupie a pózniej są problemy tak jak u mnie że wogole maja w dupie najlepiej to jeszcze im dopłacić.
Ale przecież to jest normalne.... nie ważne jaką się uzyska odpowiedź od ubezpieczyciela, stanowczo nie można się na nią zgadzać i odwoływać do skutku. Pierwsza oferta ubezpieczyciela jest zawsze skierowana dla jelenia, na zasadzie, a może się zgodzi?

Tomallla

Nowy
Punktów
0
Podpisuję się pod tym co napisał Tomsonq88, odkąd zaczęłam olewać z początku telefony z PZU jak kończy się ubezpieczenie i przebąkuję jak już odbiorę, że szukam innej oferty to odrazu rozmowa układa się lepiej i nagle agent może więcej.

martiza

Nowy
Punktów
0
Ja mam teraz problem, tzn. mój mąż, bo otwiera warsztat i albo ubezpieczyciel marudzi, albo daje jakieś wysokie stawki ubezpieczenia...

Fryderiq

SuperMechanior
Punktów
37
Miasto
.
Bo dopiero otwiera działalność i jest dla ubezpieczyciela wielką niewiadomą (nie ma wypracowanej bezszkodowej przeszłości).

Matieszo

Nowy
Punktów
0
Bo dopiero otwiera działalność i jest dla ubezpieczyciela wielką niewiadomą (nie ma wypracowanej bezszkodowej przeszłości).
Dokładnie tak jest, brakuje Ci historii, podobnie jest z kredytami , chociaż specjaliści zarzekają się, że brak historii kredytowej nie jest brany pod uwagę to jednak jest to nieprawdą i ma to wpływ na koszty.

Do góry Bottom