1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Urlop pracownika

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika turbokrzychu, 23-05 19.

1. turbokrzychu

turbokrzychu Uczestnik

Docenione treści:
    78
    Witam. Mam pytanie co do urlopu pracownika. Normalnie przysługuje 20 dni przynajmniej dla mnie.
    Tylko, ja pracuje po 12h, mam ustalony grafik, i na przykład 2 dni pracuje, 2 dni mam wolne. Na koniec miesiąca na miesiąc następny dostaje Nowy grafik. Wziąłem sobie urlop w dniach 13-15 czerwca, jakoś w kwietniu wpisałem. I akurat te 3 dni mam wpisane jako dni wolne. Czy pracodawca ma prawo zabierać mi za to dni urlopu? Według mnie to jest przekręt...
    Według mnie powinien mi zabierać 12h z urlopu, ale tylko za dni w których w danym grafiku byłbym w pracy...

2. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    700
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Urlopy sa godzinowe. Jak masz 20 dni to sa podejrzewam osemkowe dni. A co tak mało masz urlopu?

To kwestia dogadania czy bedzie ci liczyl wszystkie dni po 8 czy co drugi 12. W czerwcu jest bodajże 19 dni roboczych odliczajac niedziele swieta i soboty razy 8 godzin 152h. Ja np mam normatyw 7h dziennie jako medyczny. I urlopu mam 36 dni rocznie hehe. W czerwcu 12 dyżurów hehe.

Ostatnio edytowano: 24-05 19
  3. next22

next22 Uczestnik

Docenione treści:
    22
    Dokładnie tak masz 40 godzin tygodniowo bierzesz 7 dni urlopu odejmuję Ci się 40h.
    Bierzesz urlop 4 dni piątek 12h sobotę 12h niedzielę wolę w grafiku i poniedziałek wolne w grafiku.
    Odejmuję Ci się 24h od puli urlopu.

4. Maszynownia

Maszynownia Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Poznań
    Adres strony:
    Tyle ile trwa urlop tyle powinni ci odjąć dni pracowniczych

5. piohol

piohol Uczestnik

Docenione treści:
    59
    Miasto:
    Kępno
    Jak miałeś w grafiku dni wolne to po co brałeś urlop?

6. alf28

alf28 Uczestnik

Docenione treści:
    77
    Miasto:
    wieś
    bo chciał być na urlopie, a nie na wolnym :muted:

toomii76 lubi to.
  7. selim

selim Gaduła

Docenione treści:
    159
    Miasto:
    Sląsk
    Gdyż ...albowiem
    nie miałby wtedy nic do napisania

Przypominasz mi mojego byłego pracownika , fajny ale wiecznie coś...

toomii76 lubi to.
  8. turbokrzychu

turbokrzychu Uczestnik

Docenione treści:
    78
    Gdyż albowiem gościu wpisuje mi dni wolne zamiast urlopu, a z puli urlopowej zabiera godziny. Czyli może inaczej, robię tyle godzin ile bym robił w miesiącu a tracę urlop. Nie mogę też sobie ustalić dni urlopu bo np grafik na czerwiec pojawił się dopiero na koniec maja. Po prostu pracodawca kręci jak zawsze jakiś wałek żeby tylko siedzieć w robocie bo ludzi brakuje do pracy, ale nie patrzy że robi w ch*ja mechaników którzy mu robią po 12 tyś netto miesięcznie przerobu.

9. Vagers

Vagers Gaduła

Docenione treści:
    367
    Jak ci sie nie podoba to wez mu inspekcje pracy podeslij. Zaraz mu cos znajdą

10. pawcar

pawcar Gaduła

Docenione treści:
    342
    Miasto:
    Manchester
    Tak, do tvn niech zadzwoni z płaczem. Ile Wy macie lat ?! Jest coś takiego jak komunikacja między ludźmi. Jeżeli coś komuś nie pasuje to idzie się o tym rozmawiać. Jeżeli to nie skutkuje to wtedy mówi się "pa pa" i szuka szczęści gdzieś indziej.

Tak z założenia robią / powinni robić dorośli ludzie.

Jeszcze ważna uwaga. Przerób a zysk to zupełnie inne sprawy !

11. Vagers

Vagers Gaduła

Docenione treści:
    367
    Najlepiej podkulic ogon i papa.

12. darcun4

darcun4 Początkujący

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    Toruń
    Kolego turbokrzychu, zasada z urlopami jest bardzo prosta.
    Urlop należy Ci się TYLKO w dni pracy.

13. Vagers

Vagers Gaduła

Docenione treści:
    367
    Ale ustawowe dni pracy oprócz sobot niedziel i dni swiatecznych a nie dni pracy i wolne ustalone przez pracodawce.

Grafik sie liczy z dni tygodnia oprócz sobot niedziel i dni swiat. Potem te godziny dzieli sie na 12 stki czy 10 tki czy osemki

14. hamer

hamer Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    153
    Miasto:
    starachowice
    mnie się wydaje 8 godz dziennie to ustawa reszta to godziny nadliczbowe na tydzień 40 godzin pracy ustawowo urlopu masz np 20 dni a to z jakiej parafi masz to dzielić na godziny .jeśli pracujesz po 12 czyli 4 godziny więcej to za 2 dni należy się 1 dzień wolny albo zapłata za nadgodziny pierwsze 2 50%następne 100% urlop liczy się za ustawowe 8 godz. pracy dziennie nie wlica się wolnych sobót i niedziel i ustawiwo dni wolnych od pracy święta itp.