• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Urwana szpilka i zle rozwiercone

Aygo585

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Lublin
Kupilem samochod na aukcji ewidentnie ktos chcial odkrecic kolektor I urwal szpilke pozniej zle rozwiercil dziura po lewes stronie az do kanaliku z plynem . Czy ktos ma jakis pomysl na to zeby nie zdejmowac glowicy ? Jakas pasta alumimiowa zeby to zalatac ?

Załączniki

• 20210919_130010.jpg
    20210919_130010.jpg
    2,3 MB · Wyświetleń: 85

Komornik

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
341
Nie przejmuj się wszystko ok

nanab

SuperMechanior
Punktów
119
Miasto
Bydgoszcz
Na silikonik wkleić nową i będzie barrdzo dobra robota

Aygo585

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Lublin
Moze byc ze ja .
Automatyczne połączenie postów:

Jakies rozwiazanie ? Znalazlem paste aluminiowa na internecie ktora mozna obrabiac ? Wywiercic I nagwintowac od nowa ? Czy ktos tego uzywal czy to wytrzyma ?

Załączniki

• Screenshot_20210919-120140_Chrome.jpg
    Screenshot_20210919-120140_Chrome.jpg
    528,4 KB · Wyświetleń: 11

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2674
Moze byc ze ja .
No to przecież wiadomo na pierwszy rzut oka...:D
Ta dziura to standardowy efekt działania ciupagą, meselkiem i pogrzebaczem... czyli tak jak działa 2/3 tego forum mechaniorów...:D
Teraz to trzeba zapchać pakułami, ewentualnie wpsiknąć pianki i zamazać silikonem czerwonym... i znaleźć jelenia na tą furę...:D

Radmor

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
382
Czy ktos tego uzywal czy to wytrzyma ?
Osobiście nie mam przekonania do takich specjałów ..a szczególnie gdzie potrzebna jest duża wytrzymałość materiału pod względem termicznym i mechanicznym naprawianego miejsca . Co do zasady a więc zgodnie ze sztuką ..pozostaje napawywanie ubytków materiałowych i ponowna obróbka ...lub wymiana uszkodzonego elementu .Obawiam się że to klejenie (tego miejsca !!! )o które zapytałeś może nie wytrzymać . Ale ramach projektu >> SAM DLA SIEBIE ..ZRÓB TO SAM ...możesz próbować a nuż się uda .

Aygo585

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Lublin
Osobiście nie mam przekonania do takich specjałów ..a szczególnie gdzie potrzebna jest duża wytrzymałość materiału pod względem termicznym i mechanicznym naprawianego miejsca . Co do zasady a więc zgodnie ze sztuką ..pozostaje napawywanie ubytków materiałowych i ponowna obróbka ...lub wymiana uszkodzonego elementu .Obawiam się że to klejenie (tego miejsca !!! )o które zapytałeś może nie wytrzymać . Ale ramach projektu >> SAM DLA SIEBIE ..ZRÓB TO SAM ...możesz próbować a nuż się uda .
Pierwsza konkretna odpowiedz .

ojek

SuperMechanior
Punktów
105
Miasto
Węgrów
Tym klejem to sobie daruj. Zajebiście przygotowałem, pofazowalem krawędzie jak chcieli, mierzyłem na wadze żeby równe proporcje dać... Nieważne, woda pod ciśnieniem 2 bar ( zimna ) zaczęła już przeciekać... :d

Aygo585

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Lublin
Wymiana głowicy. Swoją drogą, długo to auto leżało na dnie stawu?
Zazwyczaj z aukcji sa takie autka :)

Pewien goscio polecil mi jb weld Extreme weld czy ktos z was probowal tego specyfiku ?

Ostatnia edycja:

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2310
Miasto
PZ
Zazwyczaj z aukcji sa takie autka :)

Pewien goscio polecil mi jb weld Extreme weld czy ktos z was probowal tego specyfiku ?

W USA to bardzo cenione kleje ale nie rozumiem dlaczego upierasz się przy klejach skoro masz silnik na wierzchu najlepiej napawać

Aygo585

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Lublin
W USA to bardzo cenione kleje ale nie rozumiem dlaczego upierasz się przy klejach skoro masz silnik na wierzchu najlepiej napawać
Nie mam spawarki . I nie umie za bardzo spawac aluminium . Jeden mechanik mi powiedzial ze mi pospawa ale musze zdjac glowice bo on musi ja podgrzac itp. A ja niechcialbym glowicy zdejmowac bo silnik pracuje bardzo dobrze nie chcialbym w niego ingerowac

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
92
Miasto
Okolice Krakowa
Będziesz to kleił, kitował, łatał i rzeźbił i ch*j z tego będzie. Będziesz się tylko wkur*iał, że znowu się leje. Nic tam na dłuższą metę nie zda egzaminu, nawet klej z drobinkami złota i włóknami włosów z mysich ci*pek. Chcesz - testuj. Ja bym się bał takim samochodem jechać dalej niż po bułki do sklepu.

Radmor

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
382
Aby ten silnik nadal dobrze pracował jak napisałeś ...zastosuj się do bardzo dobrych sugestii . W tym przypadku nie ma żadnego kompromisu ..AMEN !!

Aygo585

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Lublin
Panowie mozna np. Ta glowice pospawac na aucie bez demontazu?

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
682
Miasto
Centrum Kraju
Druga głowica,nie ma rady i tak trzeba to zdjąć i tak. Ja bym tam nie kleił i w żadne takie cuda wianki się nie bawił.
Kiedyś i tak będziesz musiał zaingerować.chcial nie chciał:/

Do góry Bottom