• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usługa serwisu klimatyzacji na ryczałcie

marian88

Bywalec
Dołączył
29.03.2020
Postów
67
Punktów
1
Wiek
33
Miasto
Opoczno
pcemo chyba chodzi o to ze niezbyt mozna handlować gazem na ryczałcie.
Automatyczne połączenie postów:

ja osobiscie tez mam ryczałt wiec moj ksiegowy wyraźnie zaznaczył ze tylko i wyłącznie usługa. Wiec naprawić układ elektrycznie/mechanicznie jak najbardziej ale napełnić układ to juz chyba niezbyt...bo musisz sprzedać gaz.
 

szachu41

Zweryfikowany Mechanik
Dołączył
19.05.2011
Postów
2543
Punktów
713
Wiek
33
Miasto
Ząbki
WWW
www.mechanikazabki.com.pl
Sprzedaż gazu a ryczałt to dwie różne sprawy. Żeby sprzedawać gaz musisz być na VAT, jest to podatek od towarów i usług. Ryczałt to forma opodatkowania dochodu i jest ona dobrowolna do jakiejś tam kwoty. Możesz być na ryczałcie i na VAT, ale nie musisz bo możesz pisać obsługa klimatyzacji i w tym mieć wliczony gaz. Tylko że ryczałt na jedną wadę: nic sobie nie możesz odliczyć...
 

MS Serwis

Zweryfikowany Mechanik
Dołączył
31.07.2016
Postów
1840
Punktów
459
Miasto
Gorzów Wielkopolski
WWW
www.ms-bmw.pl
Jednak handel częściami i akcesoriami samochodowymi ( czy jakoś tak) jest jednym z kilku wyjątków dotyczących ryczałtu. Nie oznacza to , że nie możemy wykonywać usług z użyciem własnych części , w tym przypadku dosłownie jako ,,naprawa klimatyzacji", choć tak ryzykowna interpretacja przepisów może spotkać się ze szczególnym zainteresowaniem urzędników. Szczegóły w linku.
Lekko odbiegając od tematu, inwestuje dużo i regularnie w warsztat, oraz 99%napraw wykonuje na swoich częściach. Jakbym był na ryczałcie, to dużo bym tracił. Będąc na ryczałcie nie wrzucisz w koszty stacji obsługi klimatyzacji ani tego gazu, serwisu urządzenia, oleju, hydrogenu, i całego zaplecza związanego z obsługą klimatyzacji. Za to płacisz jakiś tam % od każdego paragonu, co przy dzisiejszych realiach marży na tej usłudze może okazać się więcej od 18%dochodu. Ryczałt jest najlepszy dla małych firm wykonujących typowo usługi np : ekipa murarzy, biorą za dom 30000, robią w miesiąc, jest ich trzech więc po 10000 na głowę, ryczałt powiedzmy 9%, jesli fv vat to i tak na zmniejszonej stawce 8% więc każdy ma po około 8300 na rękę. Kosztów prawie brak , bo ile ta poziomnica, sznurek , kilelnia i paliwo na dojazdy mogą kosztować? I po to jest ryczałt. W mechanice się nie opłaca.
 

kryka6

Nowy
Dołączył
28.04.2019
Postów
1
Punktów
0
Witam odgrzebie kotleta. Więc na ryczałcie jednoznacznie nie można świadczyć usługi serwisu klimy?
 
Do góry Bottom