1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Ustawa o kontroli spalin

Dyskusja w 'Układ wydechowy' rozpoczęta przez użytkownika Markek, 2-09 18.

1. Markek

Markek Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sikólka
    Witam
    Interesuje mnie jedna sprawa wiem, że bardzo wiele osób usunęło DPF. Jak na razie z tego, co się orientuje to jeszcze nie wyszła ustawa o kontroli spalin na stacjach diagnostycznych? Ciekawy jestem, co zrobią ci, co usunęli DPF. Ciekawy jestem, kiedy wejdzie ta ustawa,. może ktoś się orientuje?

2. Misiakowski

Misiakowski Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    110
    Miasto:
    Gdansk
    też jestem ciekaw

3. dimitriew

dimitriew Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    588
    Miasto:
    Radom
    Raczej do kolejnych wyborów nie musisz się martwić. A później to pożyjemy i zobaczymy.
    W najgorzym przypadku będziemy montować DPFy.

4. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 201
    Miasto:
    turek
    Na tą chwilę, stacje maja tylko dymomierze, do sprawdzania cząstek stałych, sprzętu brak. Jeśli silnik jest w dobrym stanie, to przejdzie test nawet bez filtra.

slawek2007.28 lubi to.
  5. slawek2007.28

slawek2007.28 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    362
    Miasto:
    Ostrołęka
    Dokładnie zgadzam się z tym.

6. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 713
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    W warunkach pozalaboratyjnych nie ma technologicznej możliwości sprawdzenia tego czy w aucie jest wycięty filtr DPF czy nie.

adam89 lubi to.
  7. Fryderiq

Fryderiq Uczestnik

Docenione treści:
    13
    Miasto:
    .
    Będą sprawdzali emisję cząstek stałych- jeżeli auto spełnia normę z którą zostało zaprojektowane to nikt się czepiał nie będzie.

8. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 201
    Miasto:
    turek
    Ale jak, na oko? Bo ostatnio czytałem, że mają zatrzymywać dowody po badaniu na "oko" zadymienia.
    Druga sprawa jak się okazuje, nawet nowe auta nie spełniają norm. Więc jak narazie to sobie mogą...

9. Fryderiq

Fryderiq Uczestnik

Docenione treści:
    13
    Miasto:
    .
    Nie jestem na bieżąco z normami zadymienia- ale jeszcze 4 lata temu w szkole badaliśmy samochód na SKP (pastuch B4 1.9 TDI to zostawiał ślad na podłodze a polską normę spełniał z bardzo dużym zapasem).
    A do pomiaru ilości cząstek stałych służą dymomierze optyczne :)
    Jeżeli auto wyprodukowane w 1998 roku spełniało jako nowe normę EURO 2 to nikt nie będzie od niego wymagał tego żeby spełniał normę EURO5 czy EURO6 :)

10. slawek2007.28

slawek2007.28 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    362
    Miasto:
    Ostrołęka
    dimitriew lubi to.
  11. dimitriew

dimitriew Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    588
    Miasto:
    Radom
    Sławek jest moc, tu liczą się kunie a nie ekologia...

12. Markek

Markek Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sikólka
    Ok dzięki wam za info po przeczytaniu tych postów ulżyło mi i spać się będzie lepiej, ponieważ to by był w pewnym sensie wielki problem nie chodzi o samą wymianę, ale o to, że większość jeździ się po mieście, Przed usunięciem PDF zrobiłem około 140 km i nie udało się wypalić mając podłączoną głowicę do wypalania i nic. Myślę, że około 60 % DPF zostało usuniętych z aut. Ciekawy jestem, co zrobią z traktorami i ciągnikami siodłowymi jak chłopu nie zrobią badań to na pole nie wyjedzie i Państwo z naszego rządu nie będzie miało, co żreć. Teraz myślę, że nie będzie tak strasznie.

13. Fryderiq

Fryderiq Uczestnik

Docenione treści:
    13
    Miasto:
    .
    Na pole ciągnikiem wyjedzie na ulicę może być różnie :)

14. Markek

Markek Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sikólka
    Coś czytałem na innym forum, że w Marcu 2018 została opracowana procedura, na temat DPF i ma to być wprowadzone w życie tylko nie wiadomo kiedy ale nie wiem, ile w tym prawdy. Jak na razie diagnostycy nic nie wiedzą ,na ten temat co będzie, to zobaczymy.

15. chudson

chudson Bywalec

Docenione treści:
    124
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    jak wprowadzą za dużo obostrzeń to wyborców stracą więc mam nadzieję ,że to nie przejdzie.Zgodnie z przepisami to nie tylko mogło by to wyeliminować stare trupy w dieslu ale również uderzyło by w emerytów jeżdżących często na działeczki i do kościoła swoimi tico czy matizami gdzie katalizatory już dawno się wypaliły.
    A z tymi przepisami to tak samo jak z tymi ekostrefami w centrach miast. Prezydent czy burmistrz ,który wprowadzi to jako pierwszy kolejnych wyborów raczej nie wygra gdy do centrum wjadą tylko bogacze elektrykami. ( ustawa przewiduje też wpuszczanie aut na CNG ale te trudno w polsce zatankować )

16. Markek

Markek Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sikólka