• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Ustawienie rozrządu Fiat Punto 1.4 8V

frogson

Uczestnik
Punktów
0
Witam, mam pacjenta jak w tytule. Przyjechał na palący się check. Podpinam komputer, odczyt błędów-sprawność kata (olewka), P0011 przestawienie wałka rozrządu, P0016 Czujnik położenia wału podzespół źle zamontowany.. Otwieram maskę a tam pokrywy rozrządu brak a druga wisi na pasku PKa i się smaży. Zgasiłem go, łapię za pasek rozrządu-luźny tak że pomyślałem że przeskoczył. Potem wiadomo-wymiana rozrządu (bez blokad, na pisaka-przecież prosty silnik :) i teraz najlepsze. Wszystko poskładane, błędy skasowane odpalam, check na chwilę zgasł i znowu się zapalił. Odczyt błędów-P0016. Próbuję skasować-nie da się. Odpiąłem na chwilę akumulator, znowu kasuję błędy-poszło. Odpalam i znowu ten sam błąd. Myślę-rozrząd przeskoczył a ja powieliłem złe ustawienie. Ściągam filtr, pokrywę zaworów itd. ustawiam rozrząd na blokady, składam i lipa. Nie odpala..Czy jest możliwość założenia blokady na wał "odwrotnie"? Co prawda na pudełku od blokad był Fiat 1,4 16V ale blokada kupiona katalogowo po VIN.

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
20
może też czujniki wału i wałka rozrządu już nie domagają

frogson

Uczestnik
Punktów
0
Jak ustawię rozrząd z powrotem na pisaka to silnik odpala. Złożony na blokadach ni huhu.

pawcar

SuperMechanior
Punktów
710
Miasto
Manchester
a luzujesz koło zmiennych faz rozrządu ?, wałek na blokadę, wał na blokadę, i musi to działać.

frogson

Uczestnik
Punktów
0
Ogarnięte jednak da się odwrotnie dolną blokadę założyć..

frogson

Uczestnik
Punktów
0
IMG_20210608_132846_200.jpg
Automatyczne połączenie postów:

Ten lizak można obrócić o 180 stopni w pionie i też pasuje a sut na kole pasowym jest wtedy przesunięty o 45 stopni

szary1977

Gaduła
Punktów
2
Miasto
Krupski Młyn
Tylko na lizaku masz tulejkę (powinna być) na śrubie która jest przykręcana do bloku. Więc nie ma szans tego obrócić bo śruba jest za krótka wtedy. Szybciej obrócisz blokadę wałka rozrządu, i dobrze mieć blokadę koła ZFR (mało który komplet to posiada). Jeżeli to jest punto evo to trzeba jeszcze niekiedy zrobić reset nastawnika ZFR

frogson

Uczestnik
Punktów
0
No niestety u mnie okazało się że tej tulejki na lizaku brak. Teraz walczę z Renault 1,6 ze zmienną fazą bo blokada którą mam została oszlifowana- skrócona- przez któregoś z poprzednich mechaników w zakładzie-jak wy to nazywacie- Janusza motoryzacji

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
20
Teraz walczę z Renault 1,6 ze zmienną fazą bo blokada którą mam została oszlifowana- skrócona- przez któregoś z poprzednich mechaników w zakładzie-jak wy to nazywacie- Janusza motoryzacji

ale czemu się męczysz i pracujesz uszkodzonymi narzędziami?

frogson

Uczestnik
Punktów
0
Szef Janusz. Emigrant z Mazur do Gdańska. Robota ma być szybko i dobrze a na blokady trzeba czekać nieraz do dnia następnego więc robię tym co znajdę. Z resztą co ja będę narzekać-bywało gorzej i dawałem radę a mój czas i nerwy? Mam za godziny. Mogę tak w nieskończoność..

Do góry Bottom