1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Usunięcie drobnej korozji

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika LULEK90, 20-05 20.

1. LULEK90

LULEK90 Nowy

Docenione treści:
    0
    Dzień dobry,
    Widzac niektóre kalafiory na klapach golfa v kombi postanowiłem zdemontować maskownice klapy i zobaczyć co u mnie się dzieje.
    Generalnie jest ok, ale na zgrzewach jest ruda, skorodowały od wewnątrz miejsca koło lampek tablicy. Chcę to zabezpieczyć sam, naczytalem się dużo ale opinie są różne. Proszę doradźcie jakich środków użyć? Czym to zabezpieczyć po oczyszczeniu?

Załączone pliki:

2. Radmor

Radmor Gaduła

Docenione treści:
    313
    Np .Brunox Epoxy lub APP R-Stop .Oba preparaty są dość skuteczne .

3. LULEK90

LULEK90 Nowy

Docenione treści:
    0
    To są zgrzewy, nie mam możliwości oczyszczenia do końca. Czy sam app rstop czy na to jeszcze podkład epoksydowy? Słyszałem o skuteczności jakiegoś tectyl w sprayu.

4. Radmor

Radmor Gaduła

Docenione treści:
    313
    Oba preparaty możesz pokryć to również podkładem epoksydowym po uprzednim wyschnięciu .Tectyl w sprayu nie jest mi znany Poczytaj o nim na Necie ,,tam powinny być zawarte opinie i oceny .

5. LULEK90

LULEK90 Nowy

Docenione treści:
    0
    Czyli najlepiej zeszlifowac ile się da, na to app rstop, poczekać aż wyschnie i na to podkład epoksydowy - jaki najlepiej? A co z miejscami których nie mogę dosięgnąć do szlifu? Pokryć pędzelkiem po prostu app i tak zostawić? Chodzi o zahamowanie, spowolnienie korozji

6. Radmor

Radmor Gaduła

Docenione treści:
    313
    Tam gdzie nie ma dobrego dostępu ..tylko tak możesz zrobić .