• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Uszkodzona opona(czy wymienić?)

Tomek1921

Początkujący
Punktów
0
Witam Wszystkich! Czy ta dziura w opinie kwalifikuje ją do wymiany? Za odpowiedzi z góry dziękuję z góry dziękuję.

Załączniki

• Screenshot_20210926-134659_Gallery.jpg
    Screenshot_20210926-134659_Gallery.jpg
    570,2 KB · Wyświetleń: 43
  • Screenshot_20210926-134606_Gallery.jpg
    Screenshot_20210926-134606_Gallery.jpg
    480,8 KB · Wyświetleń: 43

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
82
zawsze jak widzę te frezy oponiarskie to aż mnie telepie
kiedyś kolega przejechał sobie po palcu, dosłownie znikło pół paznokcia i część palca
Tak to jest prawda trzeba uważać ,używam ich codziennie i nie raz ktoś na warsztacie się ,,zamyśli" już kilka osób po paznokciu sobie przejechało ;)

GSS-Daniel

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
340
Miasto
Busko
Witam Wszystkich! Czy ta dziura w opinie kwalifikuje ją do wymiany? Za odpowiedzi z góry dziękuję z góry dziękuję.
Zależy jak głęboko jest rozerwana struktura. Podjedź do kanciarza
Tak to jest prawda trzeba uważać ,używam ich codziennie i nie raz ktoś na warsztacie się ,,zamyśli" już kilka osób po paznokciu sobie przejechało ;)
No ja se kiedyś tez manicure zrobiłem hehe
.

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2310
Miasto
PZ
Uszkodzenie boku opony to zawsze jest ryzyko :D poszukajcie sobie na internecie jak wygląda opona podczas jazdy samochodem, jak pracuje, jakie obciążenia idą na boki opon a jeszcze na dodatek Zazwyczaj ludzie mają za mało powietrza w kołach, to plus uszkodzenia i nieszczęście gotowe,
16327303412461285608628626750918.jpg

Tomek1921

Początkujący
Punktów
0
Uszkodzenie boku opony to zawsze jest ryzyko :D poszukajcie sobie na internecie jak wygląda opona podczas jazdy samochodem, jak pracuje, jakie obciążenia idą na boki opon a jeszcze na dodatek Zazwyczaj ludzie mają za mało powietrza w kołach, to plus uszkodzenia i nieszczęście gotowe,
Wyświetl załącznik 40956
Byłem na wulkanizacji i powiedzieli mi że niestety dwie opony do wymiany( bieżnik starty) opony mają dopiero dwa lata.

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
78
Miasto
Wołomin
Byłem na wulkanizacji i powiedzieli mi że niestety dwie opony do wymiany( bieżnik starty) opony mają dopiero dwa lata.
Zmień te opony , sprawdź zawieszenie i geometrie auta omijaj krawezniki;);). Ciśnienia w kołach pilnuj sąm jeśli nie masz TPMS. Co do jakości opon to różnie bywa niestety cena idzie za jakością. Jak dużo jeździsz warto pomyslec

Tomek1921

Początkujący
Punktów
0
Zmień te opony , sprawdź zawieszenie i geometrie auta omijaj krawezniki;);). Ciśnienia w kołach pilnuj sąm jeśli nie masz TPMS. Co do jakości opon to różnie bywa niestety cena idzie za jakością. Jak dużo jeździsz warto pomyslec

Automatyczne połączenie postów:

Zmień te opony , sprawdź zawieszenie i geometrie auta omijaj krawezniki;);). Ciśnienia w kołach pilnuj sąm jeśli nie masz TPMS. Co do jakości opon to różnie bywa niestety cena idzie za jakością. Jak dużo

Zmień te opony , sprawdź zawieszenie i geometrie auta omijaj krawezniki;);). Ciśnienia w kołach pilnuj sąm jeśli nie masz TPMS. Co do jakości opon to różnie bywa niestety cena idzie za jakością. Jak dużo jeździsz warto pomysle

Geometria była ustawiana w kwietniu, zawieszenie jest OK, opony dębica, myślisz że to wina samochódu że tak je zdarło? Przebieg na nich około 60 tysięcy kilometrów.

Ja kupuje tylko nowe opony.
Jeśli nie ma bieżnika po 2 latach to auto do przeglądu no chyba, że zrobiłeś na nich 70tyś km.
Około 60 tysięcy kilometrów na nich zrobiłem.

Kto wie co to za opony.
Dębica prosto uhp 2

Ostatnia edycja:

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
48
Geometria była ustawiana w kwietniu, zawieszenie jest OK, opony dębica, myślisz że to wina samochódu że tak je zdarło? Przebieg na nich około 60 tysięcy kilometrów.

Około 60 tysięcy kilometrów na nich zrobiłem.

Dębica prosto uhp 2

i co z tego, ze robiłeś geometrie w kwietniu? przez ten czas mogłeś zaliczyć wiele krawężników i dziur.
kolejna sprawa: była robiona geometria czy zbieżność?

a i przebieg akurat do wymiany. opony wytrzymują jakieś 50-100 tys. zależy czy jeździsz po mieście, trasach, jak szybko zakręty ścinasz. do tego nieodpowiednie ciśnienie, przestawione zawieszenie i po oponach.

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
78
Miasto
Wołomin
Dokładnie jestem też tego zdania tym bardziej że jeździmy po drogach sa jakie są. Jak dużo smigasz to przegląd raz na rok to mało niestety

Tomek1921

Początkujący
Punktów
0
i co z tego, ze robiłeś geometrie w kwietniu? przez ten czas mogłeś zaliczyć wiele krawężników i dziur.
kolejna sprawa: była robiona geometria czy zbieżność?

a i przebieg akurat do wymiany. opony wytrzymują jakieś 50-100 tys. zależy czy jeździsz po mieście, trasach, jak szybko zakręty ścinasz. do tego nieodpowiednie ciśnienie, przestawione zawieszenie i po oponach.
Była robiona zbieżność tylko

Punktów
0
Witam. Panowie mam do was pytanie odnośnie opony. Czy takie coś jest akceptowalne? na zewnątrz, od frontalnej części opony, na całej długości jest takie obtarcie, od środka jest wszystko Ok i nic nie jest zagięte. Udostępniam zdjęcia. Opona rok 2020

Załączniki

• C9AB05AB-CF6B-4629-BE17-DD3344B2C1A1.jpeg
    C9AB05AB-CF6B-4629-BE17-DD3344B2C1A1.jpeg
    654,3 KB · Wyświetleń: 17

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
78
Miasto
Wołomin
Opona musiała mniec za mało powietrza lub była wogole przejechana bez niego. Zobacz co się dzieje od wewnętrznej strony

Do góry Bottom