• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Uszkodzony rozrząd po zakupie auta - rękojmia

lotny

Gaduła
Punktów
12
Miasto
Polska
dlatego jedyne co można to zapis o rękojmi dać w umowie i wszystkie usterki o których wiesz albo co wymieniałeś co pisałem w poście wyżej, nie ma sensu tego ukrywać ale są ludzie co kupują auto i jadą na myjnie, myją gorący silnik zimną wodą i co, blok strzeli i później, że auto z wadą bo pęknięty blok

a tak swoją drogą otrzymałem dzisiaj odpowiedzi z niektórych serwisów BMW w Polsce
Szanowny Panie,
Oprogramowanie INPA nie jest oprogramowaniem dostępnym dla autoryzowanych serwisów BMW.

Było to oprogramowanie tzw. eksperckie stosowane w starszych modelach przez m.in. pracowników pomocy technicznej BMW.

Trzeba mieć świadomość, że brak wiedzy przy korzystaniu z tego oprogramowania może prowadzić do trwałego uszkodzenia pojazdu.
Dzień Dobry,

Jeśli chodzi o oprogramowanie jakim dysponuje BMW to jest to program ISTA(wyłącznym posiadaczem tego oprogramowania są autoryzowane serwisy BMW oraz MINI). Aby w pełni wykorzystać funkcje programu należy również zaopatrzyć się w urządzenie do diagnostyki – ICOM NEXT A – i to urządzenie można zakupić również w detalu.

Niestety nie wiemy jak działają inne systemy do diagnozowania samochodów BMW, jeśli chodzi o legalność takich oprogramowani to należy się zwrócić z pytaniem do osoby, która sprzedawała system lub do producenta danego oprogramowania czy zakupiony towar posiadał licencję.

Ostatnia edycja:

Regaciarz

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
170
Miasto
Wasilków
Mnie kiedyś sąsiad chciał podać do sądu za pęknięty wał w Subaru 2.0d. Prawie rok jeździł. Rok później pękł mu wał w BMW. Dwa lata po Subaru zabił wał w 2.0 TDI. Powinni go zatrudnić w fabryce do testowania wytrzymałości bo odpalenie Subaru 2.0d przy -20 i od razu ogień nie mogło się inaczej skończyć. A wytrzymało całą zimę takiego traktowania.

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
113
Miasto
Nowy Sącz
Znajomy uparł się na CLS-a w 219 3.5,odradzałem mu,zwłaszcza,że chciał kupić tanio i dobrze, wypatrzał se za 21 koła 400 km od domu,pojechał i kupił,przyjechał i rozrząd mu przeskoczył w ten sam wieczór,i po silniku,a czemu przeskoczył?Nie przyznał się,pojechał od razu pochwalić się znajomym panienkom,zabrał ekipę i dał w palnik,chciał skarżyć sprzedawcę,adwokat wybił mu to z głowy,no i słusznie.Jeśli był głupi i od razu nie zawiózł mechanikowi by sprawdził stan rozrządu,to musi połknąć żabę.

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
113
Miasto
Okolice Krakowa
Tyle, że tam był problem z wałkiem wyrównoważającym, na którym wycierały się zęby i jeśli sprzedający wiedział (a raczej wiedział) to teoretycznie to akurat prędzej podchodziło pod wadę ukrytą niż usterka z tego tematu.

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
113
Miasto
Nowy Sącz
Wiem,ale gdy kupuje się CLS-a 2004 r za 21 tyś zł to można być pewnym,że całe auto jest wadą ukrytą,i tak jest w tym przypadku,nawet pneumatyka zawiesia nie trzyma ciśnienia,auto oklejone białą folią a pod nią kilogramy szpachli,no ale,felgi AMG,na klapie z tyłu AMG,wydech AMG,on myślał ,że to AMG rasowe,tylko ,że silnik 3.5,ale kij mu w oko,nawet nie zapytał przed wyjazdem co o tym sądzę,pojechał po niego z koleżką,który dla niego jest wyrocznią,i on też myślał,że to AMG,czyli na lokatę kapitału ideał,za takie pieniądze?!:)Dlatego kupił,przez miesiąc twierdzili,że to AMG,auto jest warte tyle ile waży,naprawa nieopłacalna,kilkadziesiąt tysiaków wsiąka natychmiast.Uniknąłby kłopotów z silnikiem gdyby od razu pojechał do mechanika z 15 tyś w zębach,na początek.

lotny

Gaduła
Punktów
12
Miasto
Polska
jakby co żyję ale od 11 września sąd nawet nie wydał postanowienia, że powołał biegłego (albo sądy zapchane albo jak były strajki i nie ma kto spraw załatwiać i wszystko się opóźnia)

natomiast nikt nie odpisał na moje pisma które wysyłałem (warsztat, hobbysta mechanik, sprzedawczyni silnika)

Do góry Bottom