• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Uszkodzony rozrząd po zakupie auta - rękojmia

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2654
W skrócie można powiedzieć, że wszystkie inpy które można sciągnąć z torentów/ chomików, to wersje demo...:)
I se można je ściągać i se zobaczyć co to jest, ale jak się chce używać komercyjnie to trza kupić...:)

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
77
Miasto
Okolice Krakowa
To była właśnie ironia, Ty nie wyłapałeś? Nie ma czegoś takiego jak crack do Inpy.

Zapomniałem, że rypiesz na etacie i wszystko zapewnia Ci ktoś.

Nie sądzę żeby ktoś w ogóle je sobie rościł, bo nie da się jej kupić "oryginalnej" i nie sądzę czy kiedykolwiek dało. Poza tym, sam program bez skryptów jest bezużyteczny. Wszystkie modyfikacje, tłumaczenia, pochodzą od użytkowników i nikt również nie rości sobie do tego praw. Jak ktoś sprzedaje program z kablem to dodaje adnotację, że program jest na licencji GPL.

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2654
Zapomniałem, że rypiesz na etacie i wszystko zapewnia Ci ktoś.
Ty rypiesz na czarno więc sobie możesz się bawić różnymi podróbkami...:)
Na legalu już to tak nie działa...:)
A tym bardziej dla sądu, bo o tym jest temat, nie będzie to wiarygodne...:)

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
77
Miasto
Okolice Krakowa
Nie wiedziałem, że jak się robi na czarno to trzeba płacić ZUS. Muszę zje*ać księgową i odesłać ją do takiego mędrka z forum, bo on wszystko wie lepiej.

W teorii na legalu nie działa wiele rzeczy. Jak już zdobędziesz wystarczającą wiedzę, środki i wystarczającą kulturę osobistą, żeby jakoś reprezentować własną działalność i przestaniesz robić na kogoś, to wtedy możemy powymieniać się spostrzeżeniami na temat teoria vs praktyka.

Jak dla mnie to w tej sprawie kluczowa będzie i tak opinia biegłego.

lotny

Gaduła
Punktów
10
Miasto
Polska
aktualnie wziąłem pod lupę sprzedawczynię silników i widzę, że chyba prowadzi nie do końca czysty biznes

na olx ma dużo całych aut wystawionych, są też same silniki ale w opisie jest, że silnik w aucie (pewnie dlatego aby nowy nabywca wiedział jak pracuje) a w Polsce sprzedaż auta na części jest zabroniona i chyba trzeba mieć zezwolenie na prowadzenie stacji demontażu pojazdów aby później handlować częściami (co innego jak odkupujemy te części ze szrotu i je opychamy dalej), nie widzę jej w wykazie swojego województwa aby figurowała w rejestrze, że ma zezwolenie, nie widzę też innej stacji aby prowadziła demontaż pod jej adresem w tym czasie z którego mam gwarancje rozruchową silnika

no i tutaj u niej wszystkie całe pojazdy są zza granicy, (w tle auta na innych blachach, niektóre auta z UK) czyli ona je sprowadza, demontuje części ale jako, że nie musi ich rejestrować w Polsce to nie musi mieć kwitka ze stacji demontażu, że je zezłomowała bo chyba dobrze rozumiem, że w Polsce nie można oddać samej konstrukcji auta na stację demontażu bo muszą się kilogramy zgadzać

niby w sądzie powiedziała, że może przedstawić paragon z tego dnia, po pierwszej sprawie napisałem do sprzedającego na olx czy te części sprzedaje Pani X i znajdują się pod adresem X, jakiś facet odpisał mi, że tak i zapytał o co chodzi, powiedziałem, że tylko chciałem się upewnić, no i ona do mnie zadzwoniła z godzinę później, wypytywała bo myślała, że z silnikiem sprzedanym było coś nie tak, nie wiedziała po co do sądu była wzywana a na końcu ją zagiąłem, że ja jestem pozwany i już ton głosu zmieniła, niechętnie odpowiadała na moje pytania i poprosiłem, że jak odszuka kopię paragonu to niech mi prześlę zdjęcie, do dzisiaj cisza a wczoraj pytałem jeszcze SMS czy znalazła ten paragon i też nic nie odpisała

oczywiście możecie uznać, że powyższym oddalam się od głównego wątku wad fizycznych w sprzedanym aucie ale wyjaśniam obecnie okoliczności zakupu silnika którego kosztami chcą mnie obarczyć i w sumie to kolejny argument aby podważyć faktyczną transakcje i zaufanie, że takie coś miało miejsce

no chyba, że się w czymś mylę?

lotny

Gaduła
Punktów
10
Miasto
Polska
dzisiaj biorę się za hobbystę w garażu

skoro wymienia oleje to musi je utylizować tak? jakieś zezwolenia, pozwolenie od jakichś organów na prowadzenie działalności polegającej na serwisowaniu aut u siebie w garażu? rozumiem, że musi to być przystosowane wszystko, odbiór odpadów, zużytych olejów, to może sobie nawet ogarnąć ale na wszystko chyba najlepsze są papierki jako dowody

no i skoro powód powiedział, że rozliczył się z nim po koleżeńsku to jakieś przychody ma za "serwisowanie" aut, super zeznania w sumie, że prowadzi się serwis aut kolegom, wymienia części od kilku lat, chyba też mu pismo wystosuję kto odebrał zużyty olej skoro wymieniał przy przełożeniu silników (oczywiście pewnie US by się ucieszył z takich zeznań, że ktoś ma przychody w swoim garażu)

Do góry Bottom