• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

[UWAGA] Zestaw sprzęgła LUK 623332500 do Citroen/Peugeot 1.6HDI

Misiek

Administrator
Porady
4
Punktów
2247
Miasto
Szczecin
auto-mis.szczecin.pl
Uważajcie na zestaw sprzęgła LUK 623332500 do Citroen/Peugeot 1,6HDI.
Mam podejrzenie, że wadliwa jest jakaś większa partia, gdyż zamówiłem 5 zestawów z różnych hurtowni i w każdej występuje ta sama usterka.
Ja sam naciąłem się i nie obejrzałem dobrze docisku przed montażem i po kilku miesiącach auto wróciło na piszczące sprzęgło, po zdemontowaniu okazało się, że jest krzywe słoneczko na docisku - każda sprężynka na innej wysokości, myślałem, żę coś je wygięło ale jak zamówiłem nowy zestaw to okazało się, że krzywe one wychodzą z fabryki.
Na chwilę obecną kopię się z reklamacją, bo reklamacja wróciła do mnie z informacją, że generalnie jestem debilem i nie potrafię montować sprzęgła lub jest inna usterka w układzie bo widać, że występowała nieosiowość pracy łożyska. Odwołuję się i pokazuje im, że sprzęgło jest nieosiowe już w pudełku i dla porównania zrobiłem zdjęcie jakiegoś Mecarma, który okazuje się potrafi zrobić prosty docisk.
Załączam dwa zestawy Luka (nowe z pudełka) i jedno Mecarma poniżej.

LUK 1:

IMG_20211125_1141063.jpg IMG_20211125_1141181.jpg IMG_20211125_1141402.jpg

LUK 2:

IMG_20211125_1142512.jpg IMG_20211125_1143085.jpg IMG_20211125_1143146.jpg

Mecarm:

IMG_20211125_1144455.jpg IMG_20211125_1144511.jpg

Ostatnia edycja:

Rys00

Boss regionalny
Punktów
37
Miałem to samo tez z LUK 3000 km i szrot i tez nie uznane, nie sprawdziłem przed montażem

pawcar

SuperMechanior
Punktów
731
Miasto
Manchester
Czyli coraz gorszy chłam.

Ktoś ma jakieś doświadczenia , ogólnie z zamiennikami valeo jednomasy ?

Autoelektronika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1201
tak robia ale i tak ty jestes ch...m bo zareklamowales im wadliwa fabrycznie czesc,własnie dzis sie boksowalem ze stalym klientem.Mam mu zrobis sprzeglo+dwumas i mowie ze zapraszam ale tylko i wylacznie ze swoimi czesciami,nie mysle sie bujac potem miesiacami z reklamacja w razie czegos to był oburzony bo jak tak moge mowic

wdwiesiek

Początkujący
Punktów
2
Zobacz informacje na ten temat Reexpert -https://www.repxpert.pl/pl/technical-information/transmissiont/page-ds522755

Autoelektronika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1201
Zobacz informacje na ten temat Reexpert -https://www.repxpert.pl/pl/technical-information/transmissiont/page-ds522755
DOBRE,obawiam sie ze nie w kazdym przypadku to sie wyrownuje dobrze i dzieja sie dziwne rzeczy.Szkoda ze nie pokazuja filmu dlaczego tak krzywo to produkuja.Obawiam sie rowniez ze dlatego został nakrecony materiał celem-WSZYSTKO JEST DOBRZE/TAK MA BYĆ zeby partia z calego swiata nie wrociła do nich.

Misiek

Administrator
Porady
4
Punktów
2247
Miasto
Szczecin
auto-mis.szczecin.pl
A to bardzo ciekawe co wysłałeś, nie wiedziałem o tym.
Nasuwa się tutaj mi pytanie - dlaczego taka sytuacja ma miejsce? Czemu ma to służyć?
W filmie jest informacja, że po dokręceniu docisku do koła zamachowego listki wyrównują się - niestety nie jest to prawdą albo u mnie z powodu właśnie wady listki te nie wyrównały się. Przy najbliższej okazji z czystej ciekawości zrobię jeszcze test na dwóch dociskach firmy LUK celem weryfikacji czy faktycznie się wyrównują bo u mnie jak zdjąłem skrzynię biegów to każdy listek w inną stronę patrzył.

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2358
Miasto
PZ
A to bardzo ciekawe co wysłałeś, nie wiedziałem o tym.
Nasuwa się tutaj mi pytanie - dlaczego taka sytuacja ma miejsce? Czemu ma to służyć?
W filmie jest informacja, że po dokręceniu docisku do koła zamachowego listki wyrównują się - niestety nie jest to prawdą albo u mnie z powodu właśnie wady listki te nie wyrównały się. Przy najbliższej okazji z czystej ciekawości zrobię jeszcze test na dwóch dociskach firmy LUK celem weryfikacji czy faktycznie się wyrównują bo u mnie jak zdjąłem skrzynię biegów to każdy listek w inną stronę patrzył.
No i dobrze, w takim razie jeśli taka sytuacja miejsce we wszystkich 5 zestawach to już nie mogą palić głupa :D a ten filmik to jest przyznanie się do winy połączone z kłamstwem że listki się wyrównują

mathiass

SuperMechanior
Punktów
138
Ja luka juz nie montuje, coraz wiecej maja wtop podobnie jak ich koncernu pompy wody w zestawach iny - piec sztuk mialem, ktore mocno ciekly po 2000km

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
261
Miasto
Podkarpacie
Od około roku sam zauważyłem drastyczny spadek jakości części renomowanych producentów . Jak montaż/demontaż części trwa dłużej niż 10 minut , to każe klientom przywozić swoje części by sami bujali się z reklamacjami .

scyzoryk

SuperMechanior
Punktów
213
Miasto
Grajewo

Mam zamontowany taki zestaw w Touranie 70tys km zrobiłem i odpukac jest dobrze.
Ale taniej chyba wyjdzie ze skody np fabi koło zamachowe a reszte nowa założyć jeśli chodzi o grupę vag.

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1480
Miasto
Kaczory

Kopie się z dwiema reklamacjami...
Valeo. Bmw 1 2006r 3.0i. Na dwóch zestawach "jednomasy" na jałowym hałasuje skrzynia. Dla świetego spokoju wrzuciliśmy drugą skrzynie i też hałasowało. Oczywiscie przyszła odmowa - błąd montażu.
Automatyczne połączenie postów:

mowie ze zapraszam ale tylko i wylacznie ze swoimi czesciami,nie mysle sie bujac potem miesiacami z reklamacja w razie czegos to był oburzony bo jak tak moge mowic
Tylko wiesz, że klient jak zareklamuje takie sprzęgło to w pierwszej lini dostanie odpowiedź, że jest błąd montażu? Czyli tak czy inaczej jesteśmy po dupie kopani.

Ostatnia edycja:

Autoelektronika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1201
Tylko wiesz, że klient jak zareklamuje takie sprzęgło to w pierwszej lini dostanie odpowiedź, że jest błąd montażu? Czyli tak czy inaczej jesteśmy po dupie kopani.
TAK WIEM

A pamietacie jak w TV reklamowali styropian Dalmatynczyk z czarnymi kulkami ?Jak pamietacie to moge opowiedziec bo znam historie oco to chodzilo,w kazdym razie cos podobnego jak z tymi dociskami.

botek

SuperMechanior
Punktów
34
Chyba o to, że ci co kiedyś spali na styropianie teraz raczej śpią na sianie...

Do góry Bottom