1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

VAG 1.8T AWT uboga mieszanka i inne problemy

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika maniekm, 14-05 19.

1. maniekm

maniekm Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Tomaszów
    Zakupiłem niedawno Superba 04r w tiptroniku z 1.8T 150KM. Autko jest w swietnym stanie, ale nie idealne.
    Jest problem z ubogą mieszanką.
    Wywala czeka jak auto stoi np na swiatłach/przejeździe dłuzej niz 3 minuty. Czek wyskakuje ok tydzien po skasowaniu, a tak jest normalnie i tak w kółko.
    Po podpięciu pod kompa wnioskuje, ze problem moze leżec w czujniku powietrza dolotowego (62stopnie) na biegu jałowym, lub nieszczelności w układzie dolotowym np odma.
    Inny pomysł to sonda lambda, która wskazuje 00, 0,2 na wolnych obrotach (i jazda 60km/h), przy bucie 0,7-0,8.

Kolejny problem to czuc zapach spalin w kabinie jak się włączy klime, a auto stoi na światłach/przejezdzie.
    Pod czas jazdy jest OK.
    Tu obstawiałem wydech, ale jest szczelny. Wyczytałem, ze tu również moze byc winna odma.
    Inny pomysł to nieszczelność na kolektorze wydechowym.
    Jak auto stoi całą noc na dworze i rano odpali to dosc głośno buczy, jak obroty spadną do 700 pracuje normalnie.

Czy ktos ma jakis pomysł co z tym zrobic lub spotkał sie z takimi problemami?

2. hiwat

hiwat Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    275
    Miasto:
    Tarnów
    Ja bym to dokładniej zdiagnozował..

3. maniekm

maniekm Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Tomaszów
    Jak bym wiedział jak to bym to zrobił, mój mechanik wstępnie tak mówił jak wyżej napisałem, ale nic nie zrobil zeby problem rozwiązac.

4. hiwat

hiwat Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    275
    Miasto:
    Tarnów
    Przecież wszystko wiadomo ..zdiagnozowac jeszcze dokładnie czujnik i sonde albo podmienić, sprawdzić gdzie niszczelnosci ...itd ..nierozumiem jakie informacje są ci jeszcze potrzebne ?
    Online nikt za Ciebie tego niezrobi ..;)

5. Misiakowski

Misiakowski Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    110
    Miasto:
    Gdansk
    jaki masz tam przebieg? filtr paliwa wymieniony? powietrza?

6. maniekm

maniekm Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Tomaszów
    162 tys auto z Holandii z NAP sam sprowadziłem. Po serwisie filtry wymienione. Silnik nie pije oleju i jezdzi swietnie.

7. winetoo

winetoo SuperMechanior

Docenione treści:
    625
    Miasto:
    Radom
    Nieszczelny układ wydechowy może generować takie błędy, a skoro czujesz spaliny w kabinie to wszystko jasne.

pawel2406 lubi to.
  8. Misiakowski

Misiakowski Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    110
    Miasto:
    Gdansk
    nawet nieszczelny dolotowy lbouklad wydechowy moze plecionka sie juz wyproła ?

Ostatnio edytowano: 16-05 19