• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Volkswagen Fox 1.2 szarpie na jałowych, głośny jak traktor

Jacke48

Początkujący
Punktów
0
Witam, a więc jakoś rok temu ojciec zakupił volkswagena foxa 1.2 3-cylindrówkę na dojazdy do pracy i ogólnie wszystko było nawet w porządku poza tym, że spalał olej do czasu aż zaczął wydawać dźwięki z wydechu istnie jak ciągnik w dodatku, palić na dwa gary i spadać z obrotów. Pierwsza diagnoza ojca to były świece no i wymienił je, w sumie kupił ich 9, to nie dało żadnego rezultatu, a nawet przez te miesiące się pogorszyło i za namową znajomego mechanika, który podpiął mu pod komputer, postanowił wymienić cewki i kupił używki, włożył i nadal nic w sklepie stwierdzili, że powinny być "oryginalne" beru no i zakupił trzy sztuki - nadal nic. W aucie wymienił już olej, filtr powietrza, świece, cewki zapłonowe i teraz zamówił czujnik położenia wałka. Na ten moment niby pali na trzy, ale check się świeci, trzęsie się cały i chodzi coraz głośniej czy to na zimnym, czy ciepłym.
Ojciec jeszcze mi mówił, że jak zdejmie nogę z gazu, i wskoczy na wolne obroty, to przy następnym depnięciu kompletnie nie ma mocy, trzeba zgasić i od nowa zapalić i niby jest mniej więcej ok.
Wiem, że cudów mi tutaj na forum nie zrobicie, ale może ktoś z Was miał taki problem albo może nakierować, co to może być?tutaj nagranie

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
218
Miasto
Podkarpacie
Swap na co ?? Na silnik w podobnym stanie . Wstawienie innego silnika (o inny oznaczeniu) to nie takie proste , tu trochę jest elektroniki .

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
633
Miasto
Centrum Kraju
Patrzenie w komputer to raczej nie wystarczy.zrob pomiar ciśnienia sprężania tak jak kolega wyżej pisze ..a słowo" prawdopodobnie" może oznaczać nie koniecznie uszkodzenie ,( nieszczelność zaworu)

Jacke48

Początkujący
Punktów
0
Swap na co ?? Na silnik w podobnym stanie . Wstawienie innego silnika (o inny oznaczeniu) to nie takie proste , tu trochę jest elektroniki .
Myślałem o tym samym 1.2, ale podobno tłoki fabrycznie mają wadliwe no i zawory się wypalają także nie wiem.. Jeśli w 1,5-2 ten remont się zmieści, to ojciec zrobi, a jak przewyższy jego wartość, to chyba polata jeszcze na tych dwóch garach i tyle
Automatyczne połączenie postów:

Patrzenie w komputer to raczej nie wystarczy.zrob pomiar ciśnienia sprężania tak jak kolega wyżej pisze ..a słowo" prawdopodobnie" może oznaczać nie koniecznie uszkodzenie ,( nieszczelność zaworu)
Zrobię ten pomiar ciekawe co wyjdzie..

pawcar

SuperMechanior
Punktów
710
Miasto
Manchester
Nie chce się czepiać, ale :D

6 cewek - 3 ori beru i używki to koszt - ? 500 zł ?
9 świec - to koszt 90 zł ?

Dobra diagnoza w normalnym warsztacie to koszt 200 / 300 zł ?

Reszta można było przeznaczyć na wsparcie księży w walce z pedofilią :D

^^

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2571
A po co ma płacić złodziejom mechaniorom... jak tu mu zdiagnozują za darmo...:)

Jacke48

Początkujący
Punktów
0
Nie chce się czepiać, ale :D

6 cewek - 3 ori beru i używki to koszt - ? 500 zł ?
9 świec - to koszt 90 zł ?

Dobra diagnoza w normalnym warsztacie to koszt 200 / 300 zł ?

Reszta można było przeznaczyć na wsparcie księży w walce z pedofilią :D

^^
3 cewki beru to po 165 za sztukę wyszły, czyli prawie 500, 50 za kompa, 50 za diagnozę, używek nie liczę

Dobra diagnoza : prowincja 100 zł , warszawa pewnie 350 zł .
no tak 100 wziął z kompem

A po co ma płacić złodziejom mechaniorom... jak tu mu zdiagnozują za darmo...:)
nie ja płaciłem tylko ojciec, a ja tu piszę z tego względu, że on nie ogarnia for, za darmo nie zdiagnozował, bo stówę wziął za te parę minut także bez przesady

Tam raczej trzeci pada
no faktycznie chyba tak właśnie mówił, że prawdopodobnie wypalony zawór na pierwszym od prawej o ile dobrze pamiętam

A później jak przyjeżdżają do mechanika i okażę się ze zepsute co innego to wyskakują z tekstem czy tych nie potrzebnych części nie odkupi i że ma na nie nawet paragon :)
no jeśli opłacona diagnoza okazała się nietrafiona to całkiem uzasadnione.. w ogóle nie rozumiem kurcze, jak można się dziwić, że klient ma pretensje do mechanika za złą diagnozę skoro za nią zapłacił a okazała się zła.. to tak jakby lekarz, do którego idziesz prywatnie z problemem słabej wydolności, zamiast dać Ci coś, na problemy z sercem dał na płuca.. a potem zdziwienie, że facet przeszedł zawał i chce odszkodowanie..

Ostatnia edycja:

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
218
Miasto
Podkarpacie
no jeśli opłacona diagnoza okazała się nietrafiona to całkiem uzasadnione.. w ogóle nie rozumiem kurcze, jak można się dziwić, że klient ma pretensje do mechanika za złą diagnozę skoro za nią zapłacił a okazała się zła.. to tak jakby lekarz, do którego idziesz prywatnie z problemem słabej wydolności, zamiast dać Ci coś, na problemy z sercem dał na płuca.. a potem zdziwienie, że facet przeszedł zawał i chce odszkodowanie..
Nie zrozumiałeś co ja pisze . Ludzie po diagnozach u innych mechaników lub forum zakupili części . Przyjeżdżają do mnie i jak ja postawie prawidłową diagnozę i naprawie samochód proponują mi w rozliczeniu części które okazał sie kupione nie potrzebnie .

Do góry Bottom