• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Volvo S60, moduł SRS

arabek

Nowy
Punktów
0
Witam Szanownych użytkowników forum :)

Od niedawna jestem posiadaczem pięknego samochodu jakim jest VOLVO S60 z 2011 roku wyposażonym w silnik benzynowy 1.6 150KM. Przyznam się od razu że auto kupiłem za granicą po lekkim dzwonie. Wizualnie autko doprowadziłem już do prawie ideału jednak mam problem z wnętrzem samochodu. Dokonałem już wymiany deski na nową, poduszki powietrzne również; pas i dopinacz kierowcy poddane został regeneracji. Jedynym mankamentem jaki pozostał jest błąd kontrolki poduszek powietrznych SRS. Autko było na autoryzowanym servisie Volvo w Krakowie, niestety Pan obsługujący powiedział że jedynym wyjściem jest wymiana czujnika SRS gdyż jest on "zapchany" informacjami. Cena w servisie to ok. 3000 zł. Czy ktoś z użytkowników takiego samochodu przechodził przez podobną rzecz i jest w stanie mi pomóc?
Dodam że auto naprawione zostało przeze mnie w garażu i jedyną osobą która zarobiła na naprawie samochodu to był lakiernik, a mechanikiem nie jestem

Pozdrawiam serdecznie, Łukasz !

arabek

Nowy
Punktów
0
A czy po takim zabiegu auto jest w 100% sprawne? tj czy SRS zadziała tak jak należy przy ewentualnej kolizji ?

arabek

Nowy
Punktów
0
A czy jest ktoś w stanie polecić jakiegoś elektronika w Małopolsce lub na Podkarpaciu, który podjął by się takiego kasowania ? :)

Gryzz

Nowy
Punktów
0
Miasto
Poznań
Cześć, chyba mam podobny problem. Podczas jazdy wyrzuciło mi komunikaty na deskę o DSTC, City Safety i poduszkach SRS. Sa znaczniki strzałek w prawo jeżeli to coś znaczy... Po komputerze mechanik dał mi 2 strony błędów i powiedział że nie ma komunikacji z modułem. Sprawdził instalacje i ta jest ok więc mówi że trzeba wymienić moduł SRS. Koszt ok 3000pln :O Ewentualnie może spróbować zaprogramować używkę ale nie robił tego nigdy i nie wie czy będzie działać. Macie jakieś doświadczenia podobne?

Czy można kupić i zaprogramować jakąś używkę? Byłby ktoś w stanie podać mi numer części może?

V60, 2012, D3

Ostatnia edycja:

rch11

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
646
Miasto
NS
Cześć, chyba mam podobny problem. Podczas jazdy wyrzuciło mi komunikaty na deskę o DSTC, City Safety i poduszkach SRS. Sa znaczniki strzałek w prawo jeżeli to coś znaczy... Po komputerze mechanik dał mi 2 strony błędów i powiedział że nie ma komunikacji z modułem. Sprawdził instalacje i ta jest ok więc mówi że trzeba wymienić moduł SRS. Koszt ok 3000pln :O Ewentualnie może spróbować zaprogramować używkę ale nie robił tego nigdy i nie wie czy będzie działać. Macie jakieś doświadczenia podobne?

Czy można kupić i zaprogramować jakąś używkę? Byłby ktoś w stanie podać mi numer części może?

V60, 2012, D3
Dobry elektronik to ogarnie

Do góry Bottom