• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Volvo V60 biturbo brak mocy

Aflofarm

SuperMechanior
Punktów
8
Miasto
Garwolin
Witam walczę z takim problemem i skończyły mi się pomysły. Pacjent Volvo V60 2018r. 2.4 disel 190KM. Bi turbo. Samochód nie ma mocy jak startuje z dołu to ciągnie przyzwoicie a dalej nie jedzie i zapisuje się błąd P0299 za niskie ciśnienie doładowania. Turbiny są na baypas pierwsza mała na podciśnienie druga duża na nadciśnienie. Podmienilem zaworek podciśnieniowy na pierwszej turbinie bez zmian, drugi sprawdziłem wygląda jak by był sprawny i działał bez zarzutu, posprawdzalem węże od intercoolera nieszczelności nie widać nic nie syczy nic nie dymi. Podciśnienia posprawdzane. Turbiny były wyjęte i zawiezione do lublina do sprawdzenia zostały rozebrane sprawdzone i ustawione od nowa. Niestety nie dało to żadnego efektu. Powoli skończyły mi się pomysły. Niestety nie pomogę precyzyjnie zbadać ciśnienia doładowania komputerem ponieważ KTS nie bierze tego silnikia natomiast launch łączy się bez problemu ale akurat w tym silniku nie ma parametru ciśnienie doladowania tylko jest parametr zadane ciśnienie doladowania co jest troche dziwne aleniestety tak jest. Poniżej zdjęcie zdjęcie turbiny

Ostatnia edycja:

Iredo

SuperMechanior
Punktów
71
Poszukaj dokładnie w launchu w parametrach.
Czasami mają dziwny opis.
Może być również opisane jako ciśnienie kolektora i takie durnoty.
Po angielsku może być intake pressure albo boost pressure.
Poszukaj w innych zakładkach o ile jest ich więcej.

Do góry Bottom