• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Volvo XC70 2.5T stuka chwilę po rozruchu

Dufa

Nowy
Punktów
0
Jak w temacie. 2002r US. Silnik B5254T2 208km
Z tego co się orientuje to są w tym silniku tzw stałe szklanki. Postoi co najmniej 2 godziny i po rozruchu klepie jak diesel przez parę sekund. Po tych paru sekundach pracuje normalnie, bez niepokojących dźwięków.
Stawiam na koło VVT, tu jest na ssącym wałku. Czy może coś innego?

ewemarkam

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Bielsko-Biała
Tak 3/4 poziomu. Kupiłem taki samochód, facet przyjeżdżał dwa razy zagrzanym. Nie miałem możliwość sprawdzenia, oddawać nie chcę. Ewentualnie obciążyć go kosztami naprawy. Bo to podchodzi pod wadę ukrytą.
Ale chcę to zdiagnozować najpierw.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
149
Miasto
Xxx
Oj z dwóch kont? Nie ładnie... Ciśnienie oleju do spr i wylej tego doktora z silnika

ewemarkam

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Bielsko-Biała
Widzisz. Przepraszam. Na kompie nie przypomniało mi Hasła, więc założyłem nowe konto. A teraz jak pisałem z telefonu to zalogowało mnie na starym koncie.
Dziwne. Raz jeszcze przepraszam bo to średnio fajne jest.
Do rzeczy, płukanka i nowy olej wpadnie początkiem miesiąca. Wtedy też zobaczę co się dzieje. Ale obstawiać na coś? Generalnie silnik nie kopci, olej jest stosunkowo świeży, słomkowy, faktura na wymianę 3 miesiące temu jest.

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
111
Miasto
Nowy Sącz
Jeśli wkład a nie zmienne,to sprawdziłbym szczelność podstawy wkładu,miałem podobnie w W210,uszczelka pokrywy Filtron była ciut zbyt szeroka,wypchało ją,była nieszczelność bardzo mikra,to wystarczyło,olej z podstawy spływał do miski,w tym wypadku obadałbym szczelność zaworu trzymającego napełnienie podstawy.

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
111
Miasto
Nowy Sącz
Niestety,podstawę trzeba wymontować,myślę,ze można znależć inny sposób sprawdzenia czy olej nie spływa z podstawy,nie ma pewności ,ze to to,przy stukaniu w podstawę napełnioną będzie inny dżwięk niż przy pustej,czyli postukać zaraz po jeżdzie a potem powiedzmy rano,lub po dwóch godzinach,problem może leżeć po stronie oleju,np.rozrzedzonego paliwem,jeśli problem wystąpił z czasem,nie generuje ciśnienia natychmiast.

ewemarkam

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Bielsko-Biała
Dziękuję Ci.
Kolega miał podobny problem w silniku 2.4 wolnossącym w S60. Stukało, nie potrafił stwierdzić co. Generalnie jeździł tak dwa lata i później sprzedał samochód oczywście informując o tym. Ale zauważył że jak zmienił olej to problem nie występował, pojawiał się po ok 2-3 miesiącach. Stopniowo. Zawór już wiem gdzie jest, trzeba miskę tu zrzucić. Małe a drogie, numer OEM 463963. Może się polepszy po zmianie oleju, miałem jeszcze w planie zalanie ceratec'a. Ale narazie się wstrzymam, pewnie i tak by nie zaszkodził.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
149
Miasto
Xxx
Testowalem ceramizer i jakoś nie wypadł najlepiej

ewemarkam

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Bielsko-Biała
Dziś się wsłuchalem w ten dźwięk. Dobiega jakby z środkowej części silnika, nie z pokrywy zaworów. Jestem umówiony na termin, nie jestem mechanikiem, ale sam naprawiam swoje samochody u znajomego mechanika. Mamy zrobić płukankę, spuścić olej, zdjąć miskę i ten zawór przy podstawie filtra wymienić. Na szczęście nie jest to fortuna. Zaleje nowym olejem, Millers Trident 5w40. I jak to mówią, jeździć i obserwować.

Totalnie nie znam tego silnika, do tej pory to subarakami jeździłem.

ewemarkam

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Bielsko-Biała
Przeglądne filtr oleju w poszukiwaniu brokatu. Ale panewki stukają zazwyczaj cały czas. Poza tym są cykliczne i głośniejsze pod obciążeniem. A tu dźwięk znika po dosłownie paru sekundach. Jeszcze myślałem o piston slap, ale też raczej nie bo dźwięk trwa dłużej aż sie silnik zagrzeje.

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
92
Miasto
Okolice Krakowa
Te silniki Volvo lubią klepnąć na zimno i widziałem już dużo takich egzemplarzy z niewielkimi przebiegami i właściciele latami nic z tym nie robili i nic złego się nie działo, nie mniej i tak uważam, że fajnie byłoby ustalić co to za dźwięk. Na pewno nie panewki. Wygląda jakby olej odpływał do miski podczas stygnięcia i klepanie ustawało dopiero po wypchnięciu całego powietrza z układu smarowania.

ewemarkam

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Bielsko-Biała
Jak wspomniałem wcześniej to kolega miał podobny problem w 2.4 wolnossaku w s60.

Najgorsze jest też to, że poprzedni właściciel nie powiedział o tym, zataił to. Za każdym razem przyjeżdżał zagrzanym samochodem. Najpierw oglądnąłem, później podjechałem już z drugą osobą tylko aby mnie podrzuciła. To też przyjechał za każdym razem po marketem. Nie miałem jak zweryfikować tego przy zakupie. Mam tydzień czasu jeszcze aby mu to zgłosić listem poleconym, prawo mówi że mam miesiąc od wykrycia wady ukrytej aby powiadomić sprzedającego o tym. I właśnie nie wiem czy to olać czy "walczyć" bo mogę żądać usunięcia wady nie odpłatnie, a mogę mu oddać samochód i po sprawie, z drugiej strony facet troche kasy włożył, w niego m.in wymiana tuleii w skrzyni kątowej, naprawa haldex'a, dynamiczna wymiana ATF itp. Faktur jest na ok 6000 pln w ciągu 3 lat.

A jeszcze jak dzwoniłem parę dni temu aby wypytać o to, powiedział że zapomniał wspomnieć o tym... ręce opadają. Benzyniak co odpala jak zimny diesel i jak można "zapomnieć" o tym powiedzieć. Miałem do tej pory szczęście bo zawsze trafiałem na uczciwych ludzi, a teraz.... brak mi słów.

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
111
Miasto
Nowy Sącz
Ja mam na myśli objaw z filmu,panewki specyficznie warkoczą,jestem raczej pewien,że tam panewki lecą,bo warkoczą cały czas.

Do góry Bottom