• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Volvo xc90 2007 czujnik kąta skrętu

Talar

Początkujący
Punktów
2
Miasto
Kraków
Hejka, mam nadzieję, że dobry dział, jeśli nie to bardzo proszę o przeniesienie. Auto to Volvo XC90 2007r 2.4 diesel automat. Problem z systemem ESP, a najprawdopodobniej gdzieś z czujnikiem kąta skrętu kierownicy. Delphi nie za bardzo widzi błędów w kompie, na parametrach rzeczywistych jeśli ustawimy prosto kierownicę to kontrolka zgaśnie i do przekręcenia kierownicy około 15 stopni w lewo lub prawo czujnik odczytuje dobrze, natomiast przekręcenie ponad 15 stopni w lewo lub prawo powoduje zaświecenie kontrolki ESP i czujnik jakby gubi położenie. Po przekręceniu ponad 15 stopni, ale tylko w lewo na jakiś 20 stopniach czujnik zaczyna działać i odczytuję kąt już do krańcowego położenia kierownicy.

Położenie kierownicy na wprost odczyt - Położenie kierownicy ponad 15 do 20 w lewo lub w prawo od 15 do końca odczyt -
Z tego co wiem taśma jest pod kierownicą tak? Bardzo prawdopodobne, że przy remoncie silnika ktoś demontował przekładnie kierowniczą. Czy tam mógł coś pomylić, co dałoby taki efekt jak teraz? I jak to można naprawić? Wysunąć przekładnie od wałka, ustawić i włożyć? Czy to raczej jest dobrze złożone tylko problem może być np. z czujnikiem, który nie łączy. Nie bardzo jestem w stanie powiedzieć kiedy błąd się zaczął wyświetlać, więc nie mam pewności czy to od tego remontu silnika już się świeci, czy wcześniej lub później. Jak chce zrobić kalibrację w delphi to wyskakuje operacja zakończona niepowodzeniem, ale to tylko delphi więc... Zbieżność była robiona i błąd nie zniknął. Szukam tak naprawdę wskazówki od czego zacząć lepiej czy od zabawy przy kierownicy i czujniku czy sprawdzenia czy przekładania jest poprawnie włożona jeśli ma to w ogóle znaczenie. Pozdrawiam i liczę na pomoc. :)

slaweuszek

Zweryfikowany Mechanik
Porady
2
Punktów
363
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Te czujniki się psują dość często. Są firmy, które regenerują te czujniki i dają na to gwarancję. Poszukaj w necie.

Do góry Bottom