• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

vw golf 4 2.0 aqy

LuckyOne

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Szczecin
Witam, mam problem zbyt bogatej mieszanki w 2.0 aqy (prawodopodbnie uwalona sonda za katem z bledu wychodzi b1 s2)
auto troche dymi mocno smierdzi spalinami i w miejscu pod tlumikiem koncowym na ziemi zostaje czarny slad, sporo pali i trzesie silnikiem minimalnie na biegu jałowym, świece maja czarny kolor okopcony
Wymienione filtry, olej, czujnik temp.
wyczysczona odma
dodatkowo po zmianie oleju i przejechaniu okolo 15km(auto praktycznie caly czas stoi uzytkowany sporadycznie, przepalany co 2-3 dzien)
wyczuwalnie pojawila sie benzyna w oleju(mocny zapach, wydaje mi sie ze olej rozrzedzony)
Moje pytanie jest takie czy przy zbyt bogatej mieszance jest mozliwosc pojawienia sie benzyny w oleju? poprzez niespalenie calkowite mieszanki i zgarniecie jej przez pierscienie w dół do oleju?
Ma ktoś pomysł na pacjenta?

roger18sx

SuperMechanior
Punktów
23
Miasto
SANOK
Jeśli jest aż tak bogata to widocznie na którymś cylindrze nie ma właściwego spalania. Sprawdz świece cewki kompresję . Jesli jest lpg to może coś w instalacji.

LuckyOne

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Szczecin
silnik bez lpg, przewody nie mają przebicia.
swiece mam nowe, wymienie razem z sondą jak przyjdzie.
Póki co probóje dojść do tego co może go boleć

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
418
Miasto
PLE
Witam, mam problem zbyt bogatej mieszanki w 2.0 aqy (prawodopodbnie uwalona sonda za katem z bledu wychodzi b1 s2)
auto troche dymi mocno smierdzi spalinami i w miejscu pod tlumikiem koncowym na ziemi zostaje czarny slad, sporo pali i trzesie silnikiem minimalnie na biegu jałowym, świece maja czarny kolor okopcony
Wymienione filtry, olej, czujnik temp.
wyczysczona odma
dodatkowo po zmianie oleju i przejechaniu okolo 15km(auto praktycznie caly czas stoi uzytkowany sporadycznie, przepalany co 2-3 dzien)
wyczuwalnie pojawila sie benzyna w oleju(mocny zapach, wydaje mi sie ze olej rozrzedzony)
Moje pytanie jest takie czy przy zbyt bogatej mieszance jest mozliwosc pojawienia sie benzyny w oleju? poprzez niespalenie calkowite mieszanki i zgarniecie jej przez pierscienie w dół do oleju?
Ma ktoś pomysł na pacjenta?
B1 czu 2 nie ma wpływu na skład mieszanki.

LuckyOne

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Szczecin
błędy
16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected
P0411 - 35-10 - - - Intermittent
16524 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2: No Activity
P0140 - 35-00 - -

LuckyOne

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Szczecin
sondy przed jeszcze nie sprawdzalem, jutro podepne i sprawdze dam znac.
jest jeszcze jedno, czujnik g62 4pinowy i blizej chlodnicy jakiś patentowy 2pin na kostce, za co jest on odpowiedzialny(tak juz kupilem) 20220123_155422.jpg

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
418
Miasto
PLE
Ten dwu pinowy to raczej termo wyłącznik. Związany z sprzęgłem klimatyzacji.

LuckyOne

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Szczecin
od ostatniego posta tj. od 27.01 auto stalo nie odpalane dzis sprawdzilem bagnet i olej rzadki kapie jak cholera
ktoś cos? jakies pomysly?

Do góry Bottom