• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

VW Golf MK6 2012 2.0 TDI CFFB - Problem z DPF-em

Roony

Nowy
Punktów
0
Miasto
Pszczyna
Witam,
Jako że od dłuższego czasu szukam rozwiązania problemu z moim samochodem, znalazłem to forum i postanowiłem napisać post a z racji tego że kilku mechaników mówi inaczej i nikt nie może sprecyzować w czym tkwi problem, a teraz do sedna:

Posiadam VW Golfa MK6 z 2012 roku z przebiegiem 322 tys, 2.0 TDI CR oznaczenie CFFB, problem polega na tym że posiadam go od września zeszłego roku i od samego początku jest problem z DPFem (nie chcę go usuwać itp, uważam że jak coś jest to powinno być)

Problem polega na tym że podczas wypalania DPFa (ma zwiększone obroty oraz spalanie, wypala się co 300-350km) pojawia się dymienie dość spore (dym biało/niebieski) rura jest okopcona i cała czarna, po wypaleniu wszystko wraca do normy i nic nie dymi.

Czy ktoś z forum może mnie nakierować co może powodować takie zachowanie? Od czego zacząć? Jak zdiagnozować problem?

Dodatkowo co jakiś czas (100-300km) wyskakuje błąd "Sonda lambda 1: zespół 1 P2196 00 [237] - sygnał mieszanki za bogatej"

Dziękuję za każdą odpowiedź. (Nie wiem czy dobry dział wybrałem na forum w razie czego proszę o przeniesienie)

Ostatnia edycja:

Roony

Nowy
Punktów
0
Miasto
Pszczyna
Być może tak, jest to czwarty z rzędu samochód z grupy VAG i każdy wcześniej to również 2.0 tdi i każdy z DPF-em i nigdy problemów nie było, czy to krótkie czy długie odcinki, wypalanie wypalaniem ale ten dym mnie martwi, z drugiej strony w poprzednich samochodach to nawet nie pamiętam kiedy się wypalał a tutaj jest to nagminne.

Podejrzewam że oprogramowanie będzie za to odpowiedzialne (dieselgate czyli akcja VW)

ostry957123

SuperMechanior
Punktów
7
Miasto
Kalisz
Zadzwoń do ASO podaj nr vinu i zapytaj się czy do twojego auta jest jakaś akcja serwisow. Jeśli jest to za darmo ci ją zrobią.

Do góry Bottom