1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

VW Passat B5 Fl 1.9 TDI AVF - Problem z prędkościomierzem

Dyskusja w 'Elektronika pojazdowa' rozpoczęta przez użytkownika nictutajniema, 7-01 17.

1. nictutajniema

nictutajniema Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Głogów
    Witam prosił bym bardzo o pomoc. Posiadam passata b5 FL 1.9 tdi 130 koni silnik AVF poprzedni właściciel robił przekładkę z tdi 2.5 . Wszystko jest ok po za 1 mankamentem w zainstalowanej skrzyni biegów nie mam wejścia na czujnik prędkości. kostka wisi luzem. auto było u mechanika ( handlarza od którego kupiłem auto ) naprawił problem do chwili ... Wszystkie zegary chodzą poprawnie czyta średnie spalanie prędkość itp, ale gdy przekraczam 100km/h licznik spada na 0 srednie spalanie ustaje nie liczy km poziom paliwa szaleje wspominał że trzeba znaleźć wolny pin na pompie ABS czy jest ktoś w stanie coś pomoć ?

Ostatnio edytowano: 7-01 17
  2. nictutajniema

nictutajniema Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Głogów
  3. airwolff

airwolff Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Tomaszów Mazowiecki
    Jaki masz symbol skrzyni biegów. Podajwięcej szczegółów.

4. nictutajniema

nictutajniema Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Głogów
    Jedynie taki numer

Załączone pliki:

5. nictutajniema

nictutajniema Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Głogów
    znalazłem ważną informacje na temat skrzyni jest to model HSL najprawdopodobniej od Audi A4 B6/b7 2.5 TDI 163KM ktoś się musiał napracować żeby taką przekładkę zrobić. po wymianie rozrządu delikatnie stracił moc ciekawe czy jest to wina innych przełożeń skrzyni biegów :p ale suma sumarum licznik nadal nie działa juz nie wiem gdzie szukać ...

6. airwolff

airwolff Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Tomaszów Mazowiecki
    A może dowiedziałeś się z którego czujnika w samochodzie bierze sygnał na wskaźnik prędkościomierza. Bo chyba nie z mostkowanych pinów.

7. nictutajniema

nictutajniema Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Głogów
    właśnie tego nie wiem w związku z tym w piątek zmieniam skrzynie biegów zobaczymy co to będzie

8. dareksujka

dareksujka Uczestnik

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    Gdańsk
    Ja na twoim miejscu oddałbym auto na zasadzie rękojmi i uciekał od tego handlarza jak najdalej, jeśli ktoś przekłada skrzynię w aucie na handel z droższego auta to nie bez powodu. Żądaj możliwości zwrotu auta lub ewentualnie obniżenia ceny, czyli żeby ci oddał część poniesionych kosztów. Powołaj się na art. 556–576 Kodeksu cywilnego. Od siebie dodam iż ta skrzynia ogólnie ma problem z czujnikiem prędkości nie tylko w twoim aucie ale właśnie w Audi. Wymiana czujnika na nowy powinna pomóc, była kiedyś akcja serwisowa w ASO.