• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

VW PASSAT B6 - czujnik kąta skrętu brak wartości

Markson43

SuperMechanior
Punktów
94
Miasto
Rzeszów
Witam...
Czy ktoś ma wiadomości dlaczego nie mogę zrobić adaptacji czujnika kąta skrętu .
Ogólnie wiadomo świeci choinka na liczniku ESP itd...
Mam uszkodzony czujnik w jednym kole ale chodzi o czujnik skrętu G85
Pytanie....czy przed adaptacją w blokach pomiarowych czujnika da się odczytać wartości bo u mnie jest 0.00 po ruchu kierownicą.
Problem wynikł po odpięci aku.
Błąd 00778

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
73
Te czujniki niestety czasami padają po odpięciu akumulatora, rozładowaniu go, wymianie drążków i końcówek kierowniczych, są dość wrażliwe i czasem niefart że akurat padnie podczas rutynowej naprawy, mam nadzieję, że Ci się to nie przytrafiło, ale jeśli tak to tam masz chyba zespolony z maglownicą niestety.

Markson43

SuperMechanior
Punktów
94
Miasto
Rzeszów
Jutro się do niego dobiorę po wymianie czujnika ABS w kole.
Czyli trudno go wymienić ?
Bo na necie w sprzedaży są czujniki jako moduł przy kierownicy ale gdzie czyta obrót ?

No i pytanie powtórzę czy przed adaptacją mają być odczyty wartości G85 jak ruszę kierownicą ?

U mnie nic nie było robione przy zawieszeniu .

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
73
A to jak są przy kierownicy to tam pewnie czyta jeden sygnał z magla a drugi ten G85 masz właśnie na kolumnie kierownicy, są 3 rodzaje umiejscowienia tych czujników w vag. Ty masz ten co napisałem teraz czyli najlepszy z możliwych w module, najgorszy jest ten w maglownicy, teoretycznie niewymienny i trzeba nowy magiel założyć lub sprawną używkę.

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
55
Miasto
Wołomin
No i pytanie powtórzę czy przed adaptacją mają być odczyty wartości G85 jak ruszę kierownicą
Przed sama adaptacja może pokazywać zero kręcisz kołem kierownicy Max w lewo i powinny zacząć się pojawiać wartości później Max prawo i to samo. Chyba że faktycznie czujnik zawalony lub kodowanie się wysypalo

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
73
Kojarzę ze tam było max w lewo, max w prawo dać prosto kiere, przejechać kawałek nie szybciej jak 20km/h i za hamować na prostych kołach i będą pełne odczyty

Markson43

SuperMechanior
Punktów
94
Miasto
Rzeszów
Żadna adaptacja i kodowanie w vcds nie dział i na innych głowicach też.
Te podstawowe metody już znam na pamięć i nie działają i z tego powodu piszę temat czy wymieniać czujnik skrętu.

OK z adaptacją ale przecież tyle razy co odłączałem aku to zawsze trzeba było zrobić tylko to że trzeba pojechać chwilę i kontrolki znikały.

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
73
Jak nic nie reaguje i nie ma żadnych odczytów to niestety wymieniać czujnik

Markson43

SuperMechanior
Punktów
94
Miasto
Rzeszów
O to właśnie chodzi !!!
Brak odczytu wartości czujnika i co on ma adoptować jak nie ma co!
Automatyczne połączenie postów:

Taki dokładnie błąd.

Załączniki

• SAVE_20210224_205818.jpg
    SAVE_20210224_205818.jpg
    71 KB · Wyświetleń: 11

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
55
Miasto
Wołomin
Tylko nie wiem czy czasem nie będzie tak że póki masz blad z koła czyli inny niż blad kalibracji to adaptacji skrętu też nie zrobi. Nie chciałbym wprowadzać Cię w błąd ale może najpierw ogarnij ten czujnik w kole

Markson43

SuperMechanior
Punktów
94
Miasto
Rzeszów
Tak też postanowiłem zrobić i czujnik ma być na jutro ale jestem przekonany że to nie w tym problem !!!

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
73
Tylko nie wiem czy czasem nie będzie tak że póki masz blad z koła czyli inny niż blad kalibracji to adaptacji skrętu też nie zrobi. Nie chciałbym wprowadzać Cię w błąd ale może najpierw ogarnij ten czujnik w kole
O to to to warto spróbować.

Markson43

SuperMechanior
Punktów
94
Miasto
Rzeszów
A czy on niejest zespolony razem z tasma w kierownicy?
Kurde...jest ich parę w rodzaju i jak nie rozbiorę to nie wiem....ale jest to dziwne że jak szukałem to są jako moduły z boku kierownicy ale jak one odczytują to nie wiem.
Automatyczne połączenie postów:

O to to to warto spróbować.
Po próbie jazdy czujnik uszkodzony czyta dobrze ale po szybszej prędkości wywala dodatkowo kontrolkę ABS.
Czyli czujnik na postoju jest odczytywany ok tylko potem mu odbija :)
Myślę że czujnik bez adaptacji powinien pokazywać wartości czyli że pracuje a dopiero wtedy można go adoptować lub sam się dopisze jak zwykle to bywało.
Kiedyś po rozładowaniu aku padł czujnik parktronica i trzeba było go na nowo zaprogramować i po wysłaniu do gościa ożył :)

Ostatnia edycja:

kamil03

SuperMechanior
Punktów
52
Miasto
kraków
Nie powiem ci dokładnie procedury bo nie pamiętam bo autelem zawsze robie. Przed adaptacją login to wiadomo ale trzeba zrobić pierw aktywacje czujnika i dopiero adaptacje . bez aktywacji pokazuje cały czas kąt 0 st.

Do góry Bottom