• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Vw Sharan 1.9 Tdi Kopci bardzo na biało czuc niespalony ON

Grasownik4

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Gorlice
Przyjechał do mnie klient któremu 5 miesiecy temu wymienono 4 pompowstryski po regeneracji i było dobrze lecz teraz temperatura spadła do 2 -3 stopni na + i problem sie pojawił ze samochód kopci na mocno biało niema żadnych błedów i tak jakby mam zwiazane ręce gdyby był któys pompowtrysk to powinien kopcic na czarno lub nieszczelny Intercooler to też podobny objaw, hmm pewnie zaczne od sprawdzenia uszczelnien na pompowtryskach i ponownym wyregulowaniu ich ale niewiem czy to wystarczy, prosze o dorade jesli ktos iedys już miał taki przypadek, im bardziej zwiekszam obroty tym bardziej dymi na biało i czuc olej napedowy

leon 1.8t

SuperMechanior
Punktów
132
wyreguluj pompki powinno pomodz i sprawdz rozrzad

Grasownik4

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Gorlice
Hmmm A nie orientujesz sie czasem jakie powinny być własciwe dane do ustawienia ? popowtryskiwaczy? bo ustawienie rozrządu znajde na necie, tylko własnie własciwy kąt wtrysku i dane do ustawienia pompowtryskiwaczy

leon 1.8t

SuperMechanior
Punktów
132
ja zawsze patrze w necie bo do kazdego jest inna regulacja kazdy kod silnika ma inny

Grasownik4

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Gorlice
aha rozumiem, dzieki za pomoc jutro sobie sprawdze jakie jest oznaczenie silnika w tym Sharanie i napisze czy pomogło czy nie i przejże jeszcze ten rozrzad, ale ogólnie dzieki

kris851

Gaduła
Punktów
12
Miasto
Okolice Wrocławia
Podaj kod silnika to podam Tobie o ile cofnąć,ewentualnie rocznik i moc.Co do popmpek to interesuje Cię blok 13,18,23 Szukaj w sieci manuala jak je sprawdzić za pomocą Vaga.

smyku28

SuperMechanior
Punktów
12
Miasto
stolica Bieszczad
oglądnij dobrze wałek rozrządu przerabiałem też takiego wszystko czyszczone od turba po kolektor a ściągnełem dekiel i wałek wytaryt nowe szklanki i popychacze i auto śmiga

Grasownik4

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Gorlice
Oznaczenie silnika AUY i rok 2002 niewiem ilu konny bo niema ani osłony silnika ani na klapie napisów a to jest norweski samochód i niema tego w dowodzie gdzies na internecie można to sprawdzic ale ja niewewiem jak, prosze i te dane "Krisu"

Grasownik4

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Gorlice
Dzieki wielkie, wyrególowałem ale efektu nebyło, natomiast pry wykreceniu wszystkich swiec żarowych chciałem sprawdzic ciscnienie sprężania a zeby mi niezapalił odpiołem wtyczke od wiazki pompowtryskiwaczy 1 wtryskiwacz pomimo tego ze niebyla podpieta wtyczka cały czas daje paliwo mocno, czyli jest wadliwy wpiołem jeszcze Lunch a 4,3,1 i w bloku 13 faktycznie jest dawka odmienna niż na reszcie tak ze wszystko jasne tylko teraz pytanie czy wszystkie odsyłac do regeneracji czy tylko ten jeden ?

norek111

SuperMechanior
Punktów
26
Miasto
Benhoff
daj wszystkie do sprawdzenia bo szkoda czasu na ponowne rozbieranie

Grasownik4

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Gorlice
tak tylko one były w regenaracji okazuje sie teraz w lipcu

to raptem kilka miesiecy a ja podejrzewam a nawet jestem przekonany ze przez to ze ten pompowtrysk był krzywo zamontowany bo widac ze był i dlatego padł

Punktów
0
Mam pytanie jak mam dziurę w tłumiku końcowym czy to ma wpływ na zadymienie ostatnio odkryłem że mam dziurę na 3palce

Vicia

SuperMechanior
Punktów
570
Miasto
Centrum Kraju
Aj zacząłeś na tym forum od dupy strony....pierwszy post winien być od powitanie...i co jak nie będzie miała dziura na trzy palce wpływu na zadymienie to co dalej będziesz jeździł z dziurą na trzy palce?

WOODOO

SuperMechanior
Punktów
2460
Pewnie będzie jeździł aż mu tłumik odpadnie gdzieś na drodze...:)

Vicia

SuperMechanior
Punktów
570
Miasto
Centrum Kraju
Kuzwa nie daj boze.....bo jak ja akurat będę jechał za nim volvem to prócz silnika do roboty dojdzie mi chlodnica. o:D

Punktów
0
Witam mam na imię Mariusz spytałem czy to ma wpływ nic więcej więc dopowiem sobie sam nie
Nie ma wplywu i dzięki za fachowe porady...
Druga sprawa mam olej w dolocie do kolektora więc myślę że to wina seperatora oleju dam znać nie dla pseudofachowców co mi pomogli tu dziękuję za poradę bez was bym zginął

Ostatnia edycja:

arni_poznań

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
1969
Miasto
PZ
tak tylko one były w regenaracji okazuje sie teraz w lipcu

to raptem kilka miesiecy a ja podejrzewam a nawet jestem przekonany ze przez to ze ten pompowtrysk był krzywo zamontowany bo widac ze był i dlatego padł
Jak są wyrobione gniazda pompowtrysków to się demontuje głowicę i daje do zakładu naprawczego do remontu kapitalnego, pompowtryski przy okazji również

Do góry Bottom