• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

VW Touareg 2.0 zablokowany sterownik silnika

Valiiev19

Uczestnik
Punktów
0
Witam, pacjent VW Touareg 2.0 po wymianie akumulatora, dwa razy odpalił i natychmiast zgaś, i już w ogóle nie reaguje na klucz, podłączyłem diagnostykę i taki mam błąd, patrzyłem bieżące parametry to tam gdzie immobiliser to jest zablokowany, chce spróbować zakodować kłuć, czy to pomoże? Bo myślę że usterka jest w sterowniku silnika, proszę o poradę gdzie trzeba kopać? Diagnostyka nie widzi inni sterowniki.

Załączniki

• IMG_20220817_201012.jpg
    IMG_20220817_201012.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 34

Rys00

Boss regionalny
Punktów
51
A nie podłączyłeś go odwrotnie ? Posprawdzaj kable na klemie plusowej i bezpieczniki koło akumulatora, kodowanie klucza nic nie da, wykasuj błędy, pomierz napięcia

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2710
Miasto
PZ
A nie podłączyłeś go odwrotnie ? Posprawdzaj kable na klemie plusowej i bezpieczniki koło akumulatora, kodowanie klucza nic nie da, wykasuj błędy, pomierz napięcia
Alternator by mu na to nie pozwolił
Masz błąd komunikacji wszystkiego ze wszystkim w instalacji can, warto na początek odłączyć radio i spróbować skasować błędy

Valiiev19

Uczestnik
Punktów
0
Alternator by mu na to nie pozwolił

Masz błąd komunikacji wszystkiego ze wszystkim w instalacji can, warto na początek odłączyć radio i spróbować skasować błędy
Odłączyłem radio ale to nic nie dało błędy nie da rady skasować, po instalacji can mało wiem to będę szukał dobrego elektryka, ale najpierw chce sterownik dać na sprawdzenie, bo dziwnie to wygląda sterownik silnika nic nie pozwala.

Valiiev19

Uczestnik
Punktów
0
Witam, bezpiecznik do wymiany, kolega do mnie sprawdzał bezpieczniki to ja już nie sprawdzałem a uwierzyłem mu, temat rozwiązany, wiem już że trzeba wszystko po kolei sprawdzać a nie słuchać że było już sprawdzone

Do góry Bottom