1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Własny warsztat samochodowy od zera

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika andrzejbbk, 19-11 18.

1. andrzejbbk

andrzejbbk Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam Was, jak widać jestem nowym użytkownikiem tego forum, pozwoliłem sobie na założenie tego typu tematu (zapewne kolejnego podobnego) ponieważ myślę, że każde zapytanie odnośnie otwarcia własnego warsztatu jest indywidualne. Do rzeczy, mam działkę własną prawie 10 ar na wsi, która liczy prawie 2 tyś ludzi, natomiast sama gmina prawie 8 tys. Jest jeden warsztat na wsi do którego niechętnie ludzie zaprowadzają auta i słyszałem już od niejednej osoby, że nie ma gdzie auta serwisować u nas. Znam się na podstawowej mechanice, mianowicie na bieżących naprawach, typowej eksploatacji, wymiany płynów , wtryskiwaczy,świece,odmy, zawieszenie itd itd.. Mój kapitał to gdzieś 250 tyś zł i sama działka pusta bez niczego kompletnie. Pytanie moje brzmi jak Wy to widzicie? w przyszłości gdyby doszło do czegokolwiek miałbym zamiar zatrudnić mechanika, który mógłby zająć się zaawansowanymi naprawami.

Ostatnio edytowano: 19-11 18
  2. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 550
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Płyny ustrojowe mnie urzekły.

gtszudi i toomii76 lubią to.
  3. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    2 093
    Miasto:
    turek
    oraz odmy :)

4. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    459
    Miasto:
    Lubliniec
    Do tych zaawansowanych sam dojdziesz i to predko bo tematy z elektryka cie tego naucza. Stawiaj warsztat i nie ciulaj ludzi. Lepsza gorzka prawda niż....

5. thomasoo68

thomasoo68 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Stalowa Wola
    Też myślę nad otworzeniem swojego,mój problem to brak działki i połowa Twojego budżetu , warsztatów dookoła jest sporo z lepszą i gorsza renomą . Osobiście uważam że musisz mieć kogoś do pomocy bo nie ogarniesz klientów , części , wycen , telefonów , całej tej biurokracji, i jeszcze roboty , przerabiałem to na wynajmie , musi być ktoś do pomocy bo sam się zajedziesz , także szukaj od razu jakiegoś pomocnika albo wspólnika . Pozdrawiami powodzenia

6. hiwat

hiwat Bywalec

Docenione treści:
    174
    Miasto:
    Tarnów
    za dwa lata będą dwa warsztaty na wsi do których niechętnie ludzie zaprowadzają auta ...

7. andrzejbbk

andrzejbbk Nowy

Docenione treści:
    0
    Wybaczcie małą pomyłkę, wtopa, ale cóż zdarza się.. dziękuję niektórym za wyrozumiałość. Myślę, że majster musi być, który wszystko ogarnie, która ma doświadczenie, ale teraz nie będę szukał kogoś, bo co mu powiem, że warsztat jest w planach :) mam jeszcze działalność związaną z kompletnym czyszczeniem samochodów (od 2 lat) i to również chciałbym oferować w swoim wymarzonym warsztacie :)

8. hiwat

hiwat Bywalec

Docenione treści:
    174
    Miasto:
    Tarnów
    nie przepraszaj... jeśli to miałby być dobry warsztat to byś nie zadawał takich pytań

9. andrzejbbk

andrzejbbk Nowy

Docenione treści:
    0
    Nie rozumie, jakich pytań? ogólnie chodzi Ci o temat? nie wiem, może źle ująłem, ale bardziej mi chodzi o kapitał, czy wystarczy na porządnie wyposażony warsztat.

10. hiwat

hiwat Bywalec

Docenione treści:
    174
    Miasto:
    Tarnów
    pieniądze to część.. choć oczywiście istotna .. najważniejsza to wiedza ..jak byś ją miał to byś się nie pytał tylko otwierał warsztat i tyle ...masz odpowiedź .. krótko i szczerze

11. andrzejbbk

andrzejbbk Nowy

Docenione treści:
    0
    Właśnie tak bym zrobił, ale niestety mam ograniczoną wiedzę. Czyli nie ma sensu.

12. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    183
    Miasto:
    Pomorskie
    250 to trochę mało. Jak rozumiem chcesz coś zbudować na tej pustej działce, a to nie takie proste, sam to akrtat przerabiam.

Jednego stanowiska budować się nie opłaca, bo szybko zabraknie Ci miejsca, a potem doprojektowanie będzie kosztowało kolejne kilka tysięcy.

Minimum 2 stanowiska i jakieś biuro, żeby klient Ci się nie pałętał po warsztacie (miałem przypadek, że klient przy wymianie filtrów dosłownie wsadzał głowę między ręce mechanika... szału można dostać).

Jak chcesz robić legal, to musisz mieć toaletę dla klientów (niepełnosprawnych... Nie wiem po co, ale taki wymóg). Do tego jak będziesz chciał pracownika, to pomieszczenie socjalne i wiadomo, jakiś magazyn na graty. To tak na początek :)

Do tego dolicz jeszcze sprzęt który musisz kupić. Minimum: jeden podnośnik, jakiś wózek z narzędziami, tester diagnostyczny.

Także 250 tysięcy jak nie masz ani sprzętu, ani budynku, to może nie starczyć.

13. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    65
    Wydaje mi sie że za 250tys można rozkręcić lepszy (bardziej dochodowy) biznes w branży mechanicznej niż naprawa aut.

szachu41 lubi to.
  14. andrzejbbk

andrzejbbk Nowy

Docenione treści:
    0
    Tego się właśnie obawiam, że kapitału może braknąć. Np napisałeś już parę rzeczy, które nie brałem pod uwagę w podliczaniu "plus minus" potrzebnych pieniędzy.

myślisz o częściach używanych? czy się mylę

15. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    65
    Nie, nic nie związane z autami.

16. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    183
    Miasto:
    Pomorskie
    No i weź jeszcze pod uwagę, że zawsze może nie wyjść. Mówisz, że jeden warsztat w okolicy, ale idę o zakład, że działa jeszcze 5 na lewo, którzy mają stawkę 20zl/h i przy małej miejscowości możesz się nie utrzymać z uczciwą stawka powiedzmy 70zl+VAT.

17. andrzejbbk

andrzejbbk Nowy

Docenione treści:
    0
    Jasne, ryzyko zawsze jest, bez dwóch zdań.

a może uchylisz rąbka tajemnicy :) lub nakierujesz mniej więcej

18. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    459
    Miasto:
    Lubliniec
    Nielegalny handel bronią

19. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    290
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Adres strony:
    albo sexshop

20. diagnostawawa

diagnostawawa Uczestnik

Docenione treści:
    31
    Miasto:
    Warszawa
    Jak masz grunt to 250tys wystarczy. Ja zaczynalem z mniejszym budzetem o polowe rozlozonym na kilka lat. Jak bym mial 250 tys to jyz bym mial wszystko na tip top