1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

W163 - woda w środku , problem z udrożnieniem odpływu

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika szronik79, 19-09 17.

1. szronik79

szronik79 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Ostrow wlkp
    Hi , mam problem z przeciekaniem wody w ML W163 , nie jest to problem szyberdachu , woda wpływa przez podszybie , podczas jazdy słychać przelewająca się wodę gdzieś okolicach podszybia.

Zdjąłem wycieraczki i podszybie , niestety nie widać nigdzie odpływu , znajdować musi się gdzieś pod pośrednia blachą - nie widziałem go tez od spodu auta , czy ktoś może mi pomóc w namierzeniu tego spływu z podszybia ?

2. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    465
    Miasto:
    Szczecin
    Kanał odpływowy zatkany. Podjedź do warsztatu.

3. szronik79

szronik79 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Ostrow wlkp
    Poważnie ?? nie wpadł bym na to ..

a tak poważnie to interesuje mnie lokalizacja tego spływu , będzie gdzieś pod nadkolem ?

4. komar200

komar200 Gaduła

Docenione treści:
    128
    Miasto:
    grudziadz
    Jak by cię to poważnie interesowało to byś znalazł i nie zadawał głupich pytań.
    A tak na poważnie to w grodzi pod podszybiem.

5. karol1851

karol1851 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    33
    Miasto:
    Orzysz
    Kolego przerabialem to samo. Zwalaj blotniki i zobaczysz na czym polega problem z odplywami z szyberdachu. Splywy masz drożne ale koncowki ich nie siedza w swoim miejscu bo sa za krótkie wezyki i latach wyciaga je do srodka.

6. szronik79

szronik79 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Ostrow wlkp
    rozebrałem podszybie plastikowe , woda spływajaca z szyby trafia pod plastik , który przykrywa mechanizm wycieraczek , pod nim jest jak by zamknięta blachą komora w której slychać wodę - patrząc z góry nie widać jej. Stąd moje pytanie , którędy jest dostęp do kanału spływowego - obejrzałem dość dokładnie wszystko na podszybiu , oraz auto na podnośniku i nie zauważyłem , nie uważam aby pytanie było głupie. Wiem , ze w passacie jest to łatwo dostępne - znajduje się zaraz obok elektrycznego otwierania schowka na gumiaki i widły.

tak , znam problem z szyberdachem , ale woda dostaje się do auta , nawet jeśli polewa się tylko podszybie , spływa wgłąb , gdzieś pod tą blachę szyberdachu i tam stoi

7. komar200

komar200 Gaduła

Docenione treści:
    128
    Miasto:
    grudziadz
    Kanał odpływowy musi być przytkany woda w podszybiem stoi i jak leje to się przelewa, słupek musisz rozebrać i sprawdzić odpływ od początku do końca wchodzi w ten sam kanał co wiązka.

8. karol1851

karol1851 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    33
    Miasto:
    Orzysz
    Zwal blotniki i zobaczysz o co chodzi odplyw z podszybia jest idealnie nad odplywem z szyber dachu przerabialem to wiec mowie ci co masz zrobic z podnosnika nic nie zobaczysz a jak zdejmiesz nadkole to tylko palcem wymacasz. Zwal blotkiki i problem bedzie widoczny

9. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    465
    Miasto:
    Szczecin
    Porsche Panamera ma tak samo , kanały zapchane i leci wszystko do środka.

Ad W 163 ,na dole wywierć dziure samo zleci bez zdejmowania błotnika.

komar200 lubi to.
  10. komar200

komar200 Gaduła

Docenione treści:
    128
    Miasto:
    grudziadz
    Obraził się.

11. szronik79

szronik79 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Ostrow wlkp
    nie no bez przesady....

w wolnej chwili zdjąłem błotnik , są tam dwa spływy - jeden z szybra , drugi z podszybia.... lejąc wodę na podszybie widać , że spływa intensywnie odpływem , jednak jej część nadal płynie w środku pod nogi kierowcy... podczas jazdy autem i hamowaniu słychać gdzieś tam z przodu przelewanie się jeziora :/ gdzie może stać ta woda , skoro spływ jest drożny ??