1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Walka z nieuczciwą konkurencją.

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika leeroy15, 22-02 19.

1. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Ostrowiec
    Jak walczycie z frajerstwem.
    Sytuacja:
    1. Frajer nr1 zakredytował się i otworzył warsztat samochodowy i działa na okolicznym rynku. Robi wszystko od mechaniki poprzez lpg, klimę, opony itp. Sytuacja trwa już jakiś czas. Mi osobiście konkurencja nie szkodzi ale doszły do mnie słuchy od klientów, że pucuje na mieście żeby potencjalni klienci do mnie nie przyjeżdżali bo partolę robotę. Po drugie dezinformuje potencjalnych klientów na temat wykonywanej działalności - gdy jadąc do mnie przez pomyłkę trafią do niego to ich przejmuje albo gdy ma zbyt duże obłożenie przekierowuje ich do oddalonych warsztatów bądź do garażowców na fuszki... Nie ukrywam - wyciął mi sporo klientów. Prawnie klient nie do ruszenia bo ma legal.

2. Frajer nr2 - pospolity szopo-partacz odnowił stodołę z pomocą PUP, nakupował chińszczyzny i podziałał na rynku 1,5roku i zamknął. Miesiąc później jego teściu na tej samej miejscówce otworzył tą samą działalność również pod auspicjami PUP i już działają razem - jeden na legalu a drugi na szaro-buro :D... Problemem jest jak wyżej z frajerem nr1 - dezinformacja klientów...

Wiem, że ustawa o działalności gospodarczej miała w swoim zapisie paragraf o nieuczciwej konkurencji i konsekwencjach z tego płynących ale jak do tej pory był to raczej martwy przepis słabo lub w ogóle nie egzekwowany.

Wszelkie pomysły rozwiązania zaistniałej sytuacji jak najbardziej mile widziane.... i jak to mówią gimby: ktoś coś?? :D

2. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 081
    Miasto:
    turek
    pogadaj z chłopakami.

pawel2406, gtszudi oraz leeroy15 lubią to.
  3. darcun4

darcun4 Nowy

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Toruń
    Znam takie przypadki z innej działalności ale metoda jest taka sama. Najszybciej i najpewniej "zamkniesz" takiemu mordę tylko jeżeli będziesz miał świadków, że cham robi to co robi. W języku prawnym nazywa się to pomówienie. Na świadków wystarczy podesłać nawet z 2-3 kolegów, którzy ew. w sądzie zaświadczą, że wydawał taką, a nie inną opinię nie posiadając dowodów.

pawel2406 i leeroy15 lubią to.
  4. Vagers

Vagers Gaduła

Docenione treści:
    366
    Nic mu nie zrobisz

5. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    493
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Nie dostaniesz dofinansowania jeżeli w tym samym miejscu była taka sama działalność. Działa pod innym adresem.

Tom_ lubi to.
  6. diagnostawawa

diagnostawawa Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    Warszawa
    To twoim klientom slabo zależy na dotarciu do ciebie skoro u konkurencji sie zatrzymują.

nieldos i gtszudi lubią to.
  7. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 189
    Miasto:
    łódź
    jak sam wiesz ,klient to taki dziwny twór ze jak dostanie rabat to ucieknie .... a po porażce wraca z płaczem panie xxxxx ratuj pan bo zjeb,,,,,,,,i i co ja mam biedny robic ? o 50pln taniej zrobili a wie pan jak sytuacja w domu pies w ciązy zona mnie zdradza córka uciekla a kasy brak:eek::D:D:D:D:D:D

dejot43 i leeroy15 lubią to.
  8. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    493
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Stałego klienta rabat u konkurencji nie interesuje

art234, toomii76 oraz voodo lubią to.
  9. pawel2406

Docenione treści:
    1 189
    Miasto:
    łódź
    ludzie to ludzie ! wiesz o tym i Ty wiem i ja i wielu nam podobnym ... tam gdzie w gre wchodzą $$$$$$ nie ma ze boli
    ktos mądry kiedys powiedział""' nie ma ludzi niezastąpionych """ mi takze odchodzili bo robili im taniej a co wracali po roku czy nawet wczesniej ...;)

dejot43 i leeroy15 lubią to.
  10. riko

riko Uczestnik

Docenione treści:
    13
    Ja chętnie odsyłam do konkurencji ale nikt nie chce jechać :) i muszę sam zpieprzać.

11. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Ostrowiec
    Dokładnie tak jak piszesz. Takie sytuacje występowały dosyć często w tamtym roku. Wracali i skamleli. Dzięki temu mam wiedzę o frajerskiej konkurencji... :D Na początku jeszcze przyjmowałem i poprawiałem ale jest to bardziej upierdliwe od samej naprawy. Wyszedłem z założenia, że będę ich edukował z praw konsumenta i odsyłam do frajerskiej konkurencji ew rzecznika aby dochodzili swoich praw... Jak ktoś nie jest lojalny wobec mnie ja nie mam obowiązku być lojalnym wobec niego. Zwłaszcza, że zawsze zlecenia wykonywałem z dużą dokładnością i w szybkim czasie. A że cenowo nie było nisko to inna sprawa. Klient ma zawsze wybór i to szanuję. Nie lubię niestety jak ktoś jest ku**ą i bruździ bo sobie nie radzi albo bruździ bo jest po prostu ku**ą samą w sobie - ot tak z czystej chytrości i zawiści... Bydło zawsze zostanie bydłem.

Stały to stały ale w 50% niekoniecznie lojalny... Pogada ze szwagrem ile to on zapłacił, szwagier powie, że frajer bo on naprawia u miszcza Janusza za 50% kwoty i pozamiatane....
    A jeszcze lepsze są Cześki co przyjeżdżają popatrzą ile bierzesz i później startują z podobną działalnością bo sobie w mózgu obliczyli jakie ty kokosy walisz... I rypią rynek... ale to temat na inną historię (bo też takich rodzynków mam ale nie są toksyczni bo nic nie umieją i padają średnio co 2 lata :) )

Ostatnio edytowano: 22-02 19
  12. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 488
    Miasto:
    Olsztyn
    Nic nie trwa wiecznie. Jak jesteś dobry spec to się obronisz ;) Przerabialem to.

toomii76, pawel2406, leeroy15 oraz 1 osoba lubią to.
  13. jurek1313

jurek1313 Gaduła

Docenione treści:
    137
    Miasto:
    wólka
    toomii76 lubi to.
  14. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Ostrowiec
    Akurat wypadnięcia z rynku się nie boję. Tylko chcę nauczyć chamstwo kultury aby nie błądziło więcej. Dlatego założyłem ten temat czy macie jakieś sprawdzone sposoby na frajerstwo - chodzi tylko o działania zgodne z prawem.
    Wiem, że można założyć sprawę powołując się na ustawę z 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji... Świadkowie też są więc problem jest tylko w kwestii skonsultowania sprawy z prawnikiem. Oczywiście nie chodzi mi o gratyfikację ani o zadośćuczynienie (chociaż te kwoty też można obliczyć) ale bardziej o nauczkę np. zasądzenie 75-50k zł na rzecz jakiegoś domu dziecka.... To już by zabolało i następnym razem łba by nie wychylał.

darcun4 i pawel2406 lubią to.
  15. jurek1313

jurek1313 Gaduła

Docenione treści:
    137
    Miasto:
    wólka
    sprawa nie do wygrania rozłożona w kosztach i latach ..... wiesz że żyjemy w państwie teoretycznym ...

pawel2406 lubi to.
  16. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 693
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Nie masz szans. Zaciśnij zęby i rób swoje albo wychodź poza prawo czego oczywiście nie polecam.

pawel2406 lubi to.
  17. pawel2406

Docenione treści:
    1 189
    Miasto:
    łódź
    bedzie ciężko !! musisz udowodnic dziadowi prace (jesli ma nielegal) i jesli Cie oczernia to tu juz łatwiej bo swiadków masz wielu nawet ja słyszałem ze tak mowi :D:D:D:D:D wiec widzisz ;)

18. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Ostrowiec
    Nie ma ludzi kryształowych.... poczekamy, zobaczymy....

19. pawel2406

Docenione treści:
    1 189
    Miasto:
    łódź
    jak nie ma ???????? a nasze żony?????? :eek::D:D:D:D
    nigdy nie słyszałes jaki jestes niedobry,niesłowny i wiele innych a ona odpowiedzialna i same ahy i ehy ;)

20. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Ostrowiec
    Chyba teściowe... mamusie znaczy się...

pawel2406 lubi to.