1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Walka z nieuczciwą konkurencją.

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika leeroy15, 22-02 19.

1. piohol

piohol Uczestnik

Docenione treści:
    55
    Miasto:
    Kępno
    Żalisz się jak mały chłopiec mamusi. Rób swoje jeżeli jesteś tak dobry jak piszesz to przetrwasz. Jak konkurencja robi taniej i lepiej to Twój koniec już widać. Życie. W interesach nie ma kumpli a każdy orze jak może. W wielu warsztatach narzekają na konkurencję a jakoś interesów nie zamykają.

Ostatnio edytowano: 23-02 19
  2. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Ostrowiec
    A ty czegoś się boisz? Konkurencja mnie wali... ale chamstwu nie odpuszczę... Nie żalę się tylko szukam sposobu jak to ugryźć bo miarka się przebrała...

To mamy dwa różne podejścia...

3. piohol

piohol Uczestnik

Docenione treści:
    55
    Miasto:
    Kępno
    Życie szybko zweryfikuje gościa.
    Jak tak bardzo zależy Ci na sprawiedliwości to idź do Gościa i pogadaj z nim jak facet z facetem. A Ty tylko żalisz się na forum zamiast załatwić sprawę po męsku.

4. Vagers

Vagers Gaduła

Docenione treści:
    366
    On zasięga porady a nie żali się. Po co ma z nim rozmawiać. Jak to cwaniak to i tak tego nie zrozumie a na pewno nie zechce przyjąć do wiadomości. Lepiej gówna nie ruszać tylko zalatwic go jego bronią.

pawel2406 lubi to.
  5. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Ostrowiec
    Byłem... :D ale się wyparł... :D Niemożliwe co?? A jednak...

To co mam go torturować żeby się przyznał ;) - nienormalny jesteś?? Wtedy ja sobie narobię większego smrodu bo to on będzie poszkodowany. Nie dam ci lajka za tą poradę - wybacz :D .... Sprawę znam od stałych klientów i zaprzyjaźnionych warsztatów....

Edytowano przez moderatora: 23-02 19
  6. piohol

piohol Uczestnik

Docenione treści:
    55
    Miasto:
    Kępno
    Jak nie masz twardych dowodów to możesz mu skoczyć i taka jest prawda. Słowo przeciw słowu. I komu wierzyć.

7. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Ostrowiec
    Świadek - istnieje coś takiego jak świadek....
    Instytucja źródła dowodowego w postaci świadka jest wspólna dla postępowania cywilnego, postępowania karnego i postępowania administracyjnego.
    Zeznania świadka stanowią dowód w postępowaniu sądowym.

8. piohol

piohol Uczestnik

Docenione treści:
    55
    Miasto:
    Kępno
    Jak masz dowody to załóż sprawę cywilną w sądzie. Tylko pamiętaj to długa i kosztowna walka. A finał uzależniony od dowodów i humoru sędziego. Jest jeszcze jeden myk sąd może nie dopuścić dowodu z przesłuchania świadka już na etapie przygotowawczym. Czym innym jest postępowanie przygotowawcze a czym innym rozprawa sądowa. Pogadaj z prawnikiem na temat niuansów prawa.

9. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 192
    Miasto:
    łódź
    w ostateczznosci
    upload_2019-2-23_16-43-21.jpeg upload_2019-2-23_16-43-46.jpeg = upload_2019-2-23_16-44-30.jpeg

Vagers lubi to.
  10. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Ostrowiec
  11. piohol

piohol Uczestnik

Docenione treści:
    55
    Miasto:
    Kępno
    Powiedz ile lat masz warsztat?

12. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Ostrowiec
    7

... no i ?? Jakaś hipoteza do tego??

13. piohol

piohol Uczestnik

Docenione treści:
    55
    Miasto:
    Kępno
    I po takim okresie rusza Cię opinia konkurencji. Jeżeli zależy Ci na rozwoju to własnie ona powinna Cię motywować do świadczenia jeszcze lepszej jakości usług. Opinię tego gościa sam zweryfikujesz swoją pracą. I tyle w temacie. W/g mnie szkoda poświęcać Twojej energii na tego typa. Pokaż swoją wyższość nie reagując na jego zaczepki to bardziej go wkurzy niż podjęte najbardziej wyrafinowane działania. Kasę którą poświęcisz na proces przeznacz lepiej na doposażenie zakładu lub na wypoczynek. Olej gościa skoro nie da się z nim rozmawiać to jak chcesz osiągnąć kompromis? Sprawy sądowe ciągną się czasem latami i często nie dają oczekiwanych skutków.

kilex, ThinkPad oraz toomii76 lubią to.
  14. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Ostrowiec
    Ty po psychologi jesteś czy coś...?? :D

15. piohol

piohol Uczestnik

Docenione treści:
    55
    Miasto:
    Kępno
    Poczytaj o technikach negocjacyjnych a zobaczysz jak rozgrywa się twardzieli biznesowych. Specjaliści w tej dziedzinie prowadzą na smyczy przeciwnika biznesowego do celu - oczywiście tego, który oni wyznaczą.

kilex i toomii76 lubią to.
  16. Szumek72

Szumek72 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    605
    Miasto:
    Poland Warsaw
    Przyjacielu, metody na wywalenie ich w pis-du są dwie...a właściwie trzy sądowa i konkurencyjna i dodatkowa usługa. Opiszę ci jak ja załatwiłem temat z pewnym gościem co kombinował i podpytywał mnie co i jak...wyczułem chama na kilometr i.....sprawa nie zakończyła się w sądzie tylko dał sobie spokój bo zobaczył że ja nie frajer.
    1. Wysyłasz swoich kolesi na np. na jakąś naprawę i temat się rozkręca, gadka szmatka a dyktafon w kieszeni wszystko maluje jak się należy, tak ze 3 kolesi, jeszcze lepiej ukryta kamera np. w guziku kurtki, masz gościa czarne na białym. Koszty kamerki śmieszne w porównaniu do tego co tracisz. Temat masz do sądu, lub jedziesz do niego na twardą rozmowę i z reguły mordę mu zamykasz na starcie i masz spokój a nawet więcej proponujesz mu układ....masz dużo roboty dajesz mi, ja mam dużo daję tobie i z gówna może się okazać że macie cały rynek.
    2. Sprawa druga to możesz go jebn...ć na cenach....jeden sezon robisz przegląd gratis, a naprawy zależy co wyjdzie. Wielki baner przed warsztatem "sprawdzenie stanu technicznego gratis"! nie badania tylko stanu auta i ciągniesz klientów na gratis.
    3. ta metoda poskutkowała w moim przypadku....door to door. Zabierasz auto od klienta i po naprawie odwozisz, liczysz tylko za naprawę i graty. Ja mam akurat 2 lawety więc nawet busy maxy i gość wymiękł. Zobaczył po prostu że nie da rady, że wywalę go w każdej sytuacji, po prostu był cienki. Widział co robię i dał sobie spokój.
    Regeneracja, alternatorów, rozruszników, zacisków hamulcowych, DPF-y, katalizatory, układ wydechowy, spawanie, inne to pikuś, gość minę miał jak by chciał płakać.
    Zresztą wejdź na stronę dla kogo pracuję to wtedy zrozumiesz. www.autoparts.com.pl

zobacz temat 31 pkt. po zimie....to możesz zrobić.:D

leeroy15 lubi to.
  17. Vicia

Vicia Uczestnik

Docenione treści:
    104
    Miasto:
    Centrum Kraju
    Leroy nahwazniejsze bys sie nie wieszal z tego powodu...życie choć piękne tak kruche jest...pamietaj chłopie.
    Ja u siebie w warsztacie mam pod koziełami treger 14tke ktory idzie przez środek.jak cos mi nie wychodzi patrze sie na niego i mowie sobie ..K...a Vicia czas na treger zapisy robic.noi po tych slowach zycie jakies takie fajniejsze jest;)

18. leeroy15

leeroy15 Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Ostrowiec
    No weź.... :D :D :D

19. Szumek72

Szumek72 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    605
    Miasto:
    Poland Warsaw
    ludzie, nie doświadczyliście chyba czegoś w rodzaju kopa w dupsko w najbliższej rodzinie....
    lekarz zawsze mi mówił żebym dbał o siebie bo nikt o mnie nie zadba i to jest prawda. Mam wywalone na wszystko, robię co muszę i tyle, życie zbyt szybko ucieka....jest czas na pracę i na odpoczynek i rodzinę.....życie. Ojciec mi zmarł jak miałem 21 lat a teraz mam 46.....teraz szwagierka zmaga się ze skurwy...em co w tył chodzi i ma 42 lata.....coś jeszcze? Czasem nie doceniamy i nie cieszymy się każdym dniem.....;)

kilex, mechanik.k, Arom oraz 1 osoba lubią to.
  20. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 090
    Miasto:
    turek
    masz podobny życiorys co ja.