• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Warsztat samoobsługowy

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
159
Jakie warunki trzeba spełnić aby w pełni legalnie otworzyć jednostanowiskowy samoobsługowy warsztat. Przykładowo ktoś chce sobie sam wymienić olej, klocki czy jakiś inne drobne rzeczy. Jest jakaś określona stawka za godzinę. Klient płaci za tyle godzin ile korzystał.

ojek

SuperMechanior
Punktów
95
Miasto
Węgrów
Stawka to myślę zależy czy narzędzia każdy ma swoje czy warsztat zapewnia (czego osobiście jednak bym nie wybrał )

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
93
Miasto
Xxx
Tak... Godzinowo... Po 1 każdy klient musi podpisywać umowę która musi być dobrze skonstruowana... Po 2 narzędzia będą zawsze uwalone, niepoukładane ew uszkodzone... Po 3 podnosnik, ktoś nieumiejętnie podniesie, auto spadnie mu na głowę i będziesz się bujał po sądach latami... Po 4 za mały zysk nie wywalisz ceny za godz zbyt dużej bo nikt nie przyjedzie i będzie wolał dać mechanikowi bo on weźmie kapke więcej ale zejdzie mu się krócej z naprawa i klient nie będzie brudzil łapek... Niedaleko mnie przy blokach jest najazd gdzie kiedyś ruch na nim był ogromny... Teraz jak na tydzień wjedzie tam jedno auto to już mu zdjęcia robią do kroniki bo nikt w to nie potrafi uwierzyć...

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
159
Nie ma podnośnika tylko jest kanał. Zauważyłem że dużo młodych karków chce samemu grzebać przy swoich nastoletnich bmw czy audi.

kubart

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
102
Dziala to , przynajmniej u mnie w miescie. Ponizej masz ceny.
Czasami na week jest takue obłożenie że dzwonia do "normalnych" KFZ czy by tez mozna tak. He he
Nie wiem jak bys to musial przeliczac w Pl na zlotowki.

adik33

SuperMechanior
Punktów
72
Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, przy samym kanale nie ma zbytnio co się stać, wielu ludzi woli sobie zrobić coś samemu a nie mają gdzie.

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1469
Miasto
Kaczory
Jak mialbym wynajmowac kanal, zeby cos sobie na nim samemu zrobic to bym sie pochlastal. :)

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2101
Miasto
PZ
Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, przy samym kanale nie ma zbytnio co się stać, wielu ludzi woli sobie zrobić coś samemu a nie mają gdzie.
Gorzej jak wyłapie zonka i ci zablokuje kanał permanentnie albo auto mu spłonie

alf28

SuperMechanior
Punktów
155
Miasto
wieś
zaproponowałem klientowi samodzielną wymianę opon, w cenie jak za myjnię samoobsługową, ale nie chciał:sour:

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
621
Miasto
Centrum Kraju
Kolega sulej naprawde dobrze to ujol w swoich postach...ja jeszcze bym dodał że wez się na dodatek z nimi uzeraj...

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
93
Miasto
Xxx
Już byli tacy co na kanał wyjeżdżali tylko dwoma kołami... Dwa były w kanale... Nie miałem i nie widziałem tego nigdy ale podejrzewam że wyciągnięcie tego auta to dość problematyczna sprawa

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2101
Miasto
PZ
Już byli tacy co na kanał wyjeżdżali tylko dwoma kołami... Dwa były w kanale... Nie miałem i nie widziałem tego nigdy ale podejrzewam że wyciągnięcie tego auta to dość problematyczna sprawa
Ja kiedyś wjechałem do kanału tylnym prawym kołem Poloneza :D około dwóch godzin mi zajęło wyciągnięcie go lewarkami, i to na fajrant wieczorem, wyjeżdżałem do chaty a kumpel mechanik mnie wyprowadzał i dopiero potem mi powiedział że nie widzi bo nie ma okularów :bored:

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
159
Ja kiedyś, lata temu, także wjeżdżałem na kanal polonezem. Nie miałem jeszcze zamontowanego lustra ale wjeżdżam na chojraka. Wysiadam i okazało się że 2/3 lewego przedniego kola jest w powietrzu.:)

Do góry Bottom