1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Wgniecenia w karoserii

Dyskusja w 'Blacharstwo i lakiernictwo' rozpoczęta przez użytkownika maciek222, 29-02 12.

1. maciek222

maciek222 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie, ostatnimi czasy studiuję pewną nowość - usuwanie wgnieceń bez lakierowania. Ciekaw jestem Waszych ewentualnych doświadczeń i opinii na ten temat. Zalet takiego sposobu likwidowania wgniotek jest wiele - począwszy do szybkiego czasu skończywszy na cenie. Z tego co się dowiedziałem takie usuwanie wgnieceń jest całkowicie bezinwazyjne - zero lakierowania, zero masy szpachlowej, pozostaje oryginalny lakier. Ze zdjęć, wynika, że po wgnieceniach nie pozostaje najmniejszy ślad. Czy ktoś z Was miał z tym jakieś doświadczenia?

Edytowano przez moderatora: 24-03 14
  2. DamianK

DamianK Początkujący

Docenione treści:
    2
    Ostatnio robiłem w hondzie civic wgniotke mała, koles tez obiecywał że będzie igła bez sladu, a jednak w rzeczywistosci tak nie jest jakies tam malutkie slady zostają takie jakby małe faudy jak sie ktos dobrze przyjrzy. Ale ogolnie to lepsze to niz malowanie.

3. L T racing

L T racing Początkujący

Docenione treści:
    2
    a moze cos odnosnie kosztow kozystania z tego typu uslug,co sie da to sie zrobi,co nie,pomaluje,klient placi wiec ma byc zadowolony,nie koniecznie musi wszystko wiedziec

4. ludo44

ludo44 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    323
    Nie ma szans zostanie refleks czyli załamanie światła no chyba że klientowi to nie przeszkadza. Bo są faceci co kochają pieniądze, kobiety i samochody, wtedy problem jak tylko te ostatnie;)

5. slawi28

slawi28 Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Miasto:
    Buxtehude hamburg
    Adres strony:
    sa mozliwosci zrobienia tego tak dobze ze niewidac nic znam firmy co robia takie zeczy i to super niezostawia zadnych sladow.Oczywiscie tylko do jakiegos stopnia jezeli mamy wgniotke wielkosci piasdki i jest kant zlamany to zawsze dedzie cos widac. Ale lajik zregoly tego niezobaczy tak samo jak samochud byl lakierowany to laik nic niewidzi a my fachowcy jusz z 2 metrow widzimy inne odcienie...

6. ludo44

ludo44 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    323
    To właśnie jest zboczenie zawodowe:D

7. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 298
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    a co powiecie na to ? raz mi się to udało ;)

8. L T racing

L T racing Początkujący

Docenione treści:
    2
    hej shrek,co to za ''buster''

9. shrek

shrek Moderator Car Audio Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 298
    Miasto:
    Pyrlandia
    Adres strony:
    sprężone powietrze do góry nogami lub zmrażacz sportowy
    ;)

10. L T racing

L T racing Początkujący

Docenione treści:
    2
    to CO2 tez zrobi robote

11. slawi28

slawi28 Uczestnik

Docenione treści:
    30
    Miasto:
    Buxtehude hamburg
    Adres strony:
    bardzo stara metoda kiedys sie robilo tosamo lecz z woda i szmata......;)

12. PRO-Motor

PRO-Motor Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    260
    Miasto:
    Piotrków
    jakimi narzędziami, poza doświadczeniem trzeba dysponować, aby móc takie wgniotki wyciągnąć ? To są jakieś przyssawki z pompką próżniową ? Jak to się robi ? Interesujące. Z chęcią bym w to wszedł i wypróbował na swoim sfatygowanym marketowymi parkingami autku.

13. edek29

edek29 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Tak korzystałem i to niedawno. Podczas lipcowej nawałnicy, która szalała nad stolicą również moje autko dosięgnął grad. I to właśnie wgniecenia po gradobiciu mi tam usunięto. Roboty mięli na dwa dni, ale dobrze, że dało się bezgotówkowo z firmami ubezpieczeniowymi (z polisy ac autocasco), to nie zbankrutowałem :p

14. dziuso27

dziuso27 Nowy

Docenione treści:
    0
    sa rozne rodzaje urzadzen..jak piszesz przyssawki(wykorzystuja proznie)cos ala guma do przepychania wc,oraz typowe urzadzenia pdr na klej.specem nie jestem w tej dziedzinie ale ostatnio zaczalem sie tym rowniez interesowac.zamierzam kupic taki zestawik.nie jest drogi a do nauki wystarczy.wlasnie dzis kupilem probny zestaw z dwoma koncowkami..zobacze jak to sie spisuje,choc nie licze na wiele(tandetny sprzet-slaby rezultat)-no chyba ze bede mile zaskoczony..

15. PiotrPawel

PiotrPawel Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Niemcy
    czy ktos wie gdzie mozna kupic taki sprzecik do wyciagania takich wgniotek chodzi mi na poczatek cos taniego zeby poprobowac jak to wychodzi w rzeczywistosci

16. dziuso27

dziuso27 Nowy

Docenione treści:
    0
    na allegro masz tego troche...

17. Mateusz.TS

Mateusz.TS Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Cieszyn
    Ciekawy temat na forum się narodził to się wypowiem.
    Znam 2 osoby, które poszły w tym kierunku, pierwsza robi to można powiedzieć zawodowo i usuwa wgniecenia bez śladu, ale to już jego praktyka jak to robi. Przede wszystkim jest to bardzo czasochłonny proces, metodą wypychania używa się łyżek i miejsca na karoserii oświetla się specjalnymi lampami. Druga zaś chciała w to, że tak powiem zainwestować więc sprzęt to porządne łyżki koszt koszt min 2tyś plus szkolenie aby naprowadzili Cię jak tego używać.

To tyle teorii a w praktyce jest to dość trudne ponieważ trzeba mieć trochę pojęcia o blacharce aby wyciskając blachę w drugą stronę nie naciągnąć no zamiast kawałka blachy mamy 1,5 kawałka, oświetlanie dużymi lampami i patrzenie w jeden punkt to duże obciążenia dla oczu.

Trudno się tego nauczyc samemu , dużo czasu zajmuję nauka na własną rękę, najprościej poklepać blachę i potem ją skurczyć, ale PDR to całkiem inna bajka.

P.S Tak dla ciekawostki PDR bo tak fachowo nazywa się wypychanie łyżkami wymyślił Mercedes w latach 60-70 gdy podczas transportu samochodów podczas produkcji z 1 hali do 2 samochody się obijały. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ciekawe że takie coś istnieje już parenaście ładnych lat.

18. marik

marik Początkujący

Docenione treści:
    1
    U mnie w mieście biorą oficjalnie 50zł za wgniotkę. Jak mamy dach po gradobiciu robi się fajna sumka. Ale efekty są bardzo dobre i lepsze to niż jakaś tam szpachla.

19. Sknerus McKwacz

Sknerus McKwacz Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Katowice
    Chyba najlepszą metodą jest tak zwana technika PDR. Żadnej szpachli czy lakieru, a po wszystkim, o ile dobrze się to przeprowadzi, nie zostaje ślad. Niestety nie w każdym przypadku można tę metodę zastosować.

20. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    5 956
    Miasto:
    turek

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. pdr forum

,
  2. usuwanie wgnieceń cena forum

,
  3. super pdr opinie