• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Wibracje auta przy 100-120km/h

Tamudzyn

Nowy
Punktów
0
Cześć,
Czy może ktoś orientuje się co może być przyczyną wibracji w aucie przy prędkości 100-120 km/h? Wibracje te pojawiają się czasami i trudno wywołać podobne zjawisko na zawołanie. Przypominają jazdę po zniszczonej drodze jakby na tarce. Sprawdziłem też opony i są wyważone i w dobrym stanie. Dzięki za pomoc. Kia Ceed SW 1.6 Crdi 2008 rok

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
104
Do nas przyjeżdżają klienci z takimi właśnie problemami ... Panie byłem u 2 mechaników i wywazali koła ponoć wszystko dobrze ...ale dla pewności sprawdzamy też i zawsze po jakieś 15 -25 g niedowagi , odważniki naklejone po 2 szt na stronę na przeciw siebie itp. po wywazeniu okazuje się ,że wszystko jest dobrze już a oni byli u swoich dobrych kolegów /znajomych co to mają wyważarke w stodole. Nie piszę że i Ty tak masz , poprostu taki przykład.:) Poza tym gdy jedziesz na warsztat i mówisz o tym ,to najpierw sprawdza się zawieszenie, na podnośniku ,a jak nic nie jest wybite/ zerwane to się brać za wyważanie.

Tamudzyn

Nowy
Punktów
0
Wyważenie sprawdzałem w wulkanizacji, auto ma manualną skrzynię biegów a wibracje trwają z 30 sekund może minutę i przestaje :/