• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Witam jakie opony całoroczne wybrać

Kiler91

Gaduła
Punktów
4
Miasto
Kielce
Witam to znowu ja :) z powodu że zjechały mi się opony i są łyse postanowiłem kupić nowe całoroczne o rozmiarze 165 / 70 R14 i się zastanawiam jakie wybrać i jakiej firmy , chodzi mi o opony dość tanie za sztukę do 200 zł . Może mi coś polecicie ??

Ostatnia edycja:

greghorn

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
427
Miasto
Miechów
D-124, najlepszy kapeć całoroczny jaki znałem. A może tylko mi się wydaje że najlepszy? Może to nostalgiczne wspomnienie z lat młododści?
Na tą chwilę nie mam żadnych doświadczeń z oponami całorocznymi, z pięć lat wstecz brat miał na fieście jakieś Nokiany całoroczne, jechałem tym raz po śniegu i trzymało się toto całkiem dobrze.

Kiler91

Gaduła
Punktów
4
Miasto
Kielce
No wiesz ale ja głównie się pytam o nowsze opony a nie z lat 2000 :p

Co sądzicie o Dębicy Navigator 2 ??? Dobre te oponki czy raczej szajs ?

Ostatnia edycja:

Shakur

Gaduła
Punktów
4
Miasto
Starogard Gd.
dębica ogólnie się poprawiła goodyear ją przejął, ale ogólnie Ci powiem że coś co jest na wszystko nie jest dobre na nic. To jest opona letnia która jest dopuszczona do ruchu zimowego. Zimowa opona ma ok 2000 lameli do odprowadzania śniegu i błota i jest bardziej mięka niż opona letnia. Nie mówię że na navigatorze nie da się jeździć, oczywiście że się da. Ale porównując zimówkę do całorocznej uważam zdecydowanie że prawdziwa zimówka jest bardziej bezpieczniejsza. Można to sprawdzić np. jak wchodzisz w łuk i tył traci przyczepność, a jak obróci auto to już jest loteria.

Kiler91

Gaduła
Punktów
4
Miasto
Kielce
tak tylko że bym musiał kupić 2 komplety zimowe i letnie i do tego felgi a to wydatek około 1.5 tyś jak nie więcej do tego płacić co sezon za wymianę bo sam nie mam gdzie tego robić a więc jedynie wchodzą w grę opony całoroczne tylko pytanie które

Shakur

Gaduła
Punktów
4
Miasto
Starogard Gd.
hmm które, za dużego wyboru nie masz. Może inaczej, załóż adidasy i biegaj w nich przez cały rok :) lepiej dać 40zł za wymianę ogumienia Panie. Kto Ci każe felgi kupować ?! powiem Ci jeszcze ze ubezpieczenia też się za brały za robotę bo np. walniesz gościa z twojej winy i ubezpieczenie nie wypłaci mu kasy bo nie masz opon zimowych... W de już jest wymóg że po chyba 10 paź wszyscy musza mieć zime na kołach, u nas jeszcze trochę i będzie to samo.

greghorn

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
427
Miasto
Miechów
Shakur, z całym szacunkiem ale weź nie pitol ;)
Gość się pyta jakie opony całoroczne założyć, a Ty go bedziesz przekonywał do tego żeby sobie kupił letnie i zimowe. To tak jakbyś poszedł do sklepu stanął przy ladzie, poprosił o masło, a sprzedawca podałby Ci margaryne, twierdząc że masło jest niezdrowe i wywołuje sklerozę. Skoro ktoś w dzisiejszych czasach (nagonki na wymianę zimowe-letnie) pyta o opony całoroczne, tzn. że ma już temat konkretnie przemyślany.
Z tymi ubezpieczeniami to też żeś pojechał; dopóki nie ma obowiązku jazdy zimą na zimowych oponach to maja guzik do gadania, chyba że w warunkach ogólnych będą mieli taki zapis.
Tak samo bzdury piszesz odniśnie niemcowni; wcale nie masz obowiązku posiadania zimą opon zimowych na kołach. Z jednym zastrzeżeniem - mianowicie opony mają być adekwatne do warunków panujących na drodze. W praktyce oznacza to tyle że jeśli zatrzymuje Cię Polizei, jest np. 15 stycznia, szosa sucha słońce świeci to możesz zasuwać na letnich, natomiast ta sama sytuacja ale wali śniegiem i lód na drodze to masz mieć zimówki.
I naprawdę myślę że lepiej skupić się na temacie czyli: "Jakie całoroczne wybrać", bo zaraz napiszesz że ten co jeździ na całorocznych zimą jest potencjalnym mordercą i powinno się go do pierdla wsadzić, a ci którzy tak jak ja zmieniają na zimówki, ale zawsze kupują te tańsze, to powinni przynajmniej karę grzywny płacić.

I potraktuj ten post z lekkim przymrużeniem oka - nie mam nic do Ciebie.;)

Shakur

Gaduła
Punktów
4
Miasto
Starogard Gd.
Masz rajcę, co będę gadał. Wielosezonówka też jest okrągła i czarna. Ważne zeby powietrze trzymała :)
12 lat w oponach siedzę chciałem coś podpowiedzieć.
dębica navigator
falken euroall
hankook optimo
kleber quadraxer
nexen npriz
vrederstin quatrac 3
goodyear vector
te mi się udało znaleźć dla Ciebie kolego. Nie wiem jak wygląda cenowo ale vredestein wyglądają obiecująco. Chociaż w rozmiarze 165/70r14 to pewnie będzie zwykła symetryczna guma
pozdro

sylwekdm

SuperMechanior
Punktów
263
Miasto
Dolnośląskie
Ja mam niestandardowy dobór. Gumiarz nie mógł wyjść z podziwu.
W Citroenie C4 na lato mam letnie 17" a na zimę w tym roku założyłem wielosezonowe kleber quadraxer 2 (poczytaj testy) 195/65/15. Dają radę i na śniegu i na mokrym.
Na ferie wyjeżdżałem z Dolnego Śląska, gdzie spadło świeżego śniegu po kolana, a za Zieloną Górą dawał już ostry deszcz. Teraz na weekend zapowiadają 12' C i nie wyobrażam sobie katowania w taką pogodę zimówek. Sorry, ale mamy taki klimat.

Ostatnia edycja:

DyziekVW

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
395
Miasto
Prudnik Opolskie
Jeździłem 3 lata na Nexen Npriz i dawały rade na prawde dobrze, zrobiłem na nich 60 000 km, teraz odkupiłem z powrotem ten samochód i dopiero teraz są na wykończeniu ;)

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
194
Mam debice navigator 2 i polecam. Przekonałem kilka osob do tych opony i przyznali mi rację.

Do góry Bottom