1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Witam wszystkich ! Focus mk2 1,6 16v bena 2006r , Nie wkręca się na obroty ?

Dyskusja w 'Diagnostyka' rozpoczęta przez użytkownika Mar-Kos, 21-01 18.

1. Mar-Kos

Mar-Kos Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wschowa woj. Lubuskie
    Jak w temacie Ford Focus nie wkręca się na obroty , brak mocy . Błędy zapisane w sterowniku : P2125 Czujnik/włącznik położenia pedału / przepustnicy E-usterka w obwodzie Stały . P2138 Czujnik/włącznik położenia /pedału / przepustnicy D /E Brak korekcji sygnałów -Nieciągły . Wymieniłem pedał gazu , który jest z potencjometrem , oczywiście na używany sprawny o tych samych oznaczeniach . Przez 30 kilometrów było dobrze , focus miał swoją moc i się wkręcał na obroty . Ale teraz znowu to samo ! Po odpaleni silnika wkręca się na obroty i ma moc silnik , ale jak zacznę jechać i po 300-500 metrach wchodzi w tryb awaryjny , zapala się kontrolka ( Czerwone kółeczko z trybikami ) i znowu nie ma mocy , oraz się nie wkręca na obroty ! Sprawdziłem wszystkie przewody od wtyczki (kostki) które wychodzą z potencjometra na licznik , sterownik , masę , przejścia i zasilenie jest ! Tak samo sprawdziłem Wtyczkę ( kostkę ) od przepustnicy i też wszystkie przewody są ok . Pod komputerem , na parametrach , zanim wejdzie w tryb awaryjny , Przepustnica się otwiera i zameka od 4% do 99% czyli prawidłowo , podobnie jest z pedałem gazu (potencjometrem ) od 0% do 100% . ALE JAK WEJDZIE W TRYB AWARYJNY TO JAK DODAM GAZ DO KOŃCA NA PODGLĄDZIE W PARAMETRACH , POTENCJOMETR GAZU ZMIENIA WARTOŚCI OD 0% DO 50% TYLKO . Założyłem trzeci pedał gazu od sprawnego jeżdżącego Focusa i dalej to samo ! Sterownik silnika jest taki, który ma jedną wtyczkę centralnie wpiętą i do tego ta wtyczka w środku ma wkręconą jedną śrubę zrywalną ? Na obecną chwilę brak pomysłów co dalej ? Będę wdzięczny za podpowiedzi doświadczonych Kolegów .........

2. mazi0000

mazi0000 Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    Katowice
    Za czasem nie trzeba zrobić adaptacji pedału gazu ?

3. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    67
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    czyzby przepustnica umierała ?

4. krispar

krispar Uczestnik

Docenione treści:
    27
    Miasto:
    wawa
    Chyba nie. Byłoby na postoju tak samo.
    Auto zimne ciepłe objaw ten sam?
    Przez chwile było dobrze po podmiance, jak usterka powróciła, błędy te same?
    Coś jest powiązane z prędkością auta, bo na postoju piszesz że ok.
    Jeździłeś z kimś i kompem obok?
    Spróbuj złapać moment wpadania w tryb aw. i czy po zgaszeniu resetuje się ten tryb.
    Właśnie sterownik, przewody inf. o położeniu pedału do kompa, i wyjściowe z kompa na przepustnice sprawdziłeś?
    Sorry piszesz że tak, wypnij kość z kompa i tam sprawdzaj z punktu A do B każdy.
    Masz schemat, wiesz które, napewno? Ale chyba odpada bo na twoim kompie miał byś złe odczyty.
    Czy resza parametrów jest ok np. przepływka, temp. obciążenie silnika, sonda i inne gówna. Może są powiązane niewiemy dokładnie.
    Ładowanie jakie może jest za duże.
    Masz drugie sprawne auto, załóż pedał do niego nawet ten pierwszy co był na początku. Zrób rundę tak samo machniom z przepustnicą.
    ABS prędkość kół? Z kąt czyta pręd. auta?
    Mam dwóch kumpli elektroników i znajomka w Fordzie zadzwonię może coś podpowiedzą, spróbujemy naprawić tego h......ja Dobrze że usterka pojawia się cały czas. U mnie Micra gasła kiedy chciała, 3 dni walki.
    Odpisz na pytania. Damy radę.

5. Bart02011980

Bart02011980 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Poznan
    Adres strony:
    Ford mk2 to czasem wredne bydle a wiem bo sam jestem byłym i obecnym posiadaczem. Zczytanie błędu nie zawsze daje rozwiązanie a czasem wręcz utrudnia wykrycie usterki. Co do kabli to sprawdź miernikiem bo nieraz było tak że wyglądały na sprawne a w rzeczywistości ich czas minął.

6. krispar

krispar Uczestnik

Docenione treści:
    27
    Miasto:
    wawa

7. krispar

krispar Uczestnik

Docenione treści:
    27
    Miasto:
    wawa
    Śpimy zadałem kilka pytań.

8. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    267
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Masz brak korelacji więc jak padał dobry to zostaje przepustnica A potem sterownik.
    Czym to diagnozujesz?

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. ford focus mk2 tryb awaryjny przepustnica

,
  2. przepustnica Ford focus mk2 nie otwiera się