• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Witam Wszystkich , Pacjent Citroen C3 I 1,4 16V KFU 2007r , Zimny rano odpala ,ale w momencie dodania gazu dusi się i zgaśnie.

Mar-Kos

Uczestnik
Punktów
1
Miasto
Wschowa woj. Lubuskie
Witam Wszystkich , Pacjent Citroen C3 I 1,4 16V KFU 2007r , Zimny rano odpala ,ale w momencie dodania Gazu dusi się i zgaśnie . Jak się rozgrzeje to praktycznie wszystko ok . Cisnienie paliwa 3,5 BAR , zostały wymienione 2 sondy na nowe , dalej bez zmian ? Błąd w sterowniku był : P0172 Mieszanka za bogata , rząd cylindrów 1 . Miał ktoś podobny problem z taki silnikiem ?

Mar-Kos

Uczestnik
Punktów
1
Miasto
Wschowa woj. Lubuskie
Witam Wszystkich , Pacjent Citroen C3 I 1,4 16V KFU 2007r , Zimny rano odpala ,ale w momencie dodania Gazu dusi się i zgaśnie . Jak się rozgrzeje to praktycznie wszystko ok . Cisnienie paliwa 3,5 BAR , zostały wymienione 2 sondy na nowe , dalej bez zmian ? Błąd w sterowniku był : P0172 Mieszanka za bogata , rząd cylindrów 1 . Miał ktoś podobny problem z taki silnikiem ?

jaka widzi temperature plynu i powietrza na
Automatyczne połączenie postów:

Na zimnym silniku dzisiaj miał temperature powietrza zasysanego 9 stopni ,a silnika 10 stopni . Doszedł dzisiaj jeszcze jeden błąd : P0170 ......

Na zimnym silniku dzisiaj miał temperature powietrza zasysanego 9 stopni ,a silnika 10 stopni . Doszedł dzisiaj jeszcze jeden błąd : P0170 ......
Zrobiłem nim teraz 10 km , Na dworze 7 stopni , temperatura silnika 74 stopnie a temperatura zasysanego powietrza 36 stopni ? Temperature zasysanego powietrza bierze z czujnika Map w kolektorze ssącym ???

Rozgrzał się na wolnych obrotach , Temperatura silnika 94 stopnie , a powietrza zasysanego 41 stopni , a nadwoże 7 stopni , dodatkowo zaczoł zapłon wypadać na 4 cylindrze ......?

Ostatnia edycja:

Mar-Kos

Uczestnik
Punktów
1
Miasto
Wschowa woj. Lubuskie

Zrobiłem nim teraz 10 km , Na dworze 7 stopni , temperatura silnika 74 stopnie a temperatura zasysanego powietrza 36 stopni ? Temperature zasysanego powietrza bierze z czujnika Map w kolektorze ssącym ???

Rozgrzał się na wolnych obrotach , Temperatura silnika 94 stopnie , a powietrza zasysanego 41 stopni , a nadwoże 7 stopni , dodatkowo zaczoł zapłon wypadać na 4 cylindrze ......?

Świece zapłonowe nowe ,wypadania zapłony już nie ma , wtryskiwacze 4 nowe , sondy 2 nowe , Ciśnienie paliwa 3,5 bara - prawidłowe , po wykręceniu sondy przed katalizatorem tak samo się dławi po dodaniu gazu na zimnym ! Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły ???

Ostatnia edycja:

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
145
Miasto
Okolice Krakowa
Gaz ma? Jak wali błędami składu mieszanki to dolot może być nieszczelny. Jakie ma podciśnienie na jałowych?

Mar-Kos

Uczestnik
Punktów
1
Miasto
Wschowa woj. Lubuskie
Gaz ma? Jak wali błędami składu mieszanki to dolot może być nieszczelny. Jakie ma podciśnienie na jałowych?
Tak , Gaz ma . Błędy Miał P0170 Mieszanka z Uboga i P0172 Mieszanka za Bogata . Sprawdzałem podciśnienia itp , wygląda ze jest ok , chyba że na łączeni kolektora ssącego z głowicą , tam są uszczelki gumowe ???

Tak , Gaz ma . Błędy Miał P0170 Mieszanka z Uboga i P0172 Mieszanka za Bogata . Sprawdzałem podciśnienia itp , wygląda ze jest ok , chyba że na łączeni kolektora ssącego z głowicą , tam są uszczelki gumowe ???
Ciśnienie w kolektorze ssącym na jałowym biegu 28/30 Kpa

jaka widzi temperature plynu i powietrza na zimnym ?
Jest nieco rozbieżność ,Czasem temperatura silnika i powietrza jest zbliżona , a czasem jest różnica nawet 20 stopni . Wczoraj Temperatura silnika na zimnym 7 stopni , a powietrza zasysanego 18 stopni . Zamówiłem nowy czujnik map rano założe , zobaczymy czy coś sie zmieni ?

Ostatnia edycja:

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
145
Miasto
Okolice Krakowa
Nic to nie da. Zakręć gaz w zbiorniku, pojeździł 3-4 dni na samej benzynie i zobaczysz jak i będzie efekt.

Mar-Kos

Uczestnik
Punktów
1
Miasto
Wschowa woj. Lubuskie
Miałeś racje , nowy czujnik map nic nie dał ! Pojeździmy chwile na benzynie i zobaczymy ??? Zakręciłem gaz , zrobiłem około 10 kilome5rów i zostawiłem na 4 godziny do ostygnięcia , no i ciekawe bo odpaliłem teraz i niby jest ok , nie dusi się i wkręca się na obroty ! Co jest grane , oco chodzi ?????? Jeszcze jestem ciekawy jak będzie rano na mrozie ?

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
145
Miasto
Okolice Krakowa
Czary :-O Rano też będzie git albo przynajmniej dużo lepiej. Korekty paliwowe wróciły do normy i jak dozuje paliwo z mapy to ma skład mieszanki umożliwiający poprawną pracę na paliwie domyślnym. Krótko mówiąc, musisz jechać ustawić gaz do kogoś kto umie zrobić więcej niż tylko puścić autokalibracje.

Mar-Kos

Uczestnik
Punktów
1
Miasto
Wschowa woj. Lubuskie
Czary :-O Rano też będzie git albo przynajmniej dużo lepiej. Korekty paliwowe wróciły do normy i jak dozuje paliwo z mapy to ma skład mieszanki umożliwiający poprawną pracę na paliwie domyślnym. Krótko mówiąc, musisz jechać ustawić gaz do kogoś kto umie zrobić więcej niż tylko puścić autokalibracje.
Witam , Rano dzisiaj nieco gorzej , trochę się jeszcze dławił jak tylko powoli na gaz dusiłem tak do 2 tyś obrotów , a jak gwałtownie do końca ,to się wkręca .... Ale wyglonda że jest nieco poprawa do tego co było wcześniej . Pojeżdżą kilka dni i zobaczymy ....?

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
118
Miasto
Nowy Sącz
Jesli nie będzie poprawy przyczyną mogą być błędy w oprogramowaniu,bardzo częsta przyczyna problemów z tymi silnikami,lub słabe połączenia w magistrali danych,ta instalacja jest b.czuła na wszelakie ingerencje,nawet np. montaż niefabrycznego radia może przysparzać kłopotów.

LuksonRR

SuperMechanior
Punktów
3
Miasto
Lubin
Rozumiem że kompresja na cylindrach jest w normie? Ostatnio robiłem taka cytrynkę. Na zimnym mała kompresja. Po rozgrzaniu już było przyzwoicie.

Do góry Bottom